Nieprzeczytane posty

Kuchnia turecka

1
Kuchnia turecka to oczywiści kebab.
W Polsce to najczęściej doner kebab czyli mięso opiekane na pionowym ruszcie i skrawane. Podawane jest w bułce, chlebku pita, zwykłej bułce, najczęściej z surówką i różnymi sosami.
W Turcji, natomiast mamy ponad 200 rodzajów kebabów. Najczęściej stosuje się mięso jagnięce, baranie lub z kurczaka.
Mięso to jest najpierw marynowane w przyprawach. Potem opiekane na ruszcie, a następnie krojone w cienkie plastry.
Kebab może zawierać mięso mielone.
Przykładowe rodzaje kebabów:
Shish - to szaszłyk, czyli mięso nabite na szpikulec i opieczone na ruszcie
Döner - czyli mięso opiekane na pionowym ruszcie, a następnie skrawane
Adana - mięso mielone, zamocowane na szpikulcu i opiekane na ruszcie
Steam kebab - danie mięsne z dodatkiem cebuli i przypraw, zapiekane w glinianym garnku
Testi kebabı - danie mięsne z warzywami zapiekane w glinianym garnku - bardzo popularne w centralnej Anatolii

Aby spróbować prawdziwego kebaba należy wybierać miejsca takie, w których stołują się miejscowi :)
POLTURK TOURS - wycieczki po Turcji - www.polturk.pl

Re: Kuchnia turecka

2
Byłem w takim miejscu i rzeczywiście smak kebaba różni się od tego co można dostać w Polsce. Od siebie polecam potrawę, która mi kojarzy się z pizzą, ale jest to zapiekana baranina na tureckim chlebie- coś doskonałego.

Re: Kuchnia turecka

10
sukulent pisze: A w tureckich tylko jagnięciny się używa.
Kiedy byłem pierwszy i jedyny raz w Turcji to w lokalu zapytano się czy chcemy mięso z jagnięciny czy drobiowe...ale to była dzielnica turystyczna wiec drób pewnie był obcokrajowców
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia azjatycka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości