Nieprzeczytane posty

weekend w Weronie 2014

1
Witajcie!
W zeszłym roku byliśmy z chłopakiem w Chorwacji (Omis) przez 11dni, postanowiliśmy odwiedzić Włochy w drodze powrotnej do Polski. Po drodze zwiedziliśmy Split oraz Jezera Pletvickie, gdzie zatrzymaliśmy się na noc. Nasz pierwotny plan był taki, aby na jeden dzień zatrzymać się w mieście Triest we Włoszech, natomiast kiedy tam dojechaliśmy, nie mogliśmy ogarnąć tego co dzieje się na ulicach ;) okazało się, że wszędzie są płatne parkingi, a my nie mieliśmy już zbyt dużo pieniędzy, postanowiliśmy od razu jechać do Wenecji. Dojechaliśmy do Mestre, gdzie po kilku godzinnych poszukiwaniach hotelu z wolnym pokojem w końcu się zakwaterowaliśmy. Do Wenecji dojeżdżaliśmy autobusem, pobyt był krótki (2dniowy), ale pełen wrażeń, na pewno na zawsze zostanie w naszej pamięci. Co najciekawsze (ale prawdę mówiąc nie zaskakujące) nasz 2-dniowy pobyt w Wenecji pochłoną tyle samo pieniędzy, co 11-dniowy pobyt w Chorwacji ;)
W tym roku mamy podobne plany, tym razem chcemy pojechać również do Chorwacji, w okolice Dubrownika, a potem na 2dniowy pobyt do Włoch, tym razem do Werony.
Zeszłoroczna podróż do Włoch była w dużej mierze spontaniczna, w tym roku chcemy się bardziej przygotować. Stąd moje pytanie do osób, które odwiedziły Weronę - jak wygląda poruszanie się samochodem po mieście, czy wszystkie parkingi są płatne, czy jest problem z zakwaterowaniem i czy Werona jest tak samo droga (jeżeli chodzi o restauracje, atrakcje oraz noclegi) jak Wenecja?
Dziękuję za odpowiedź z góry!
:)

Re: weekend w Weronie 2014

2
Niewiele pomogę bo w Weronie byłam 1 dzień i to z biurem podróży więc o parkingach pojęcia nie mam.
Za trójkąt pizzy i kawę w restauracji przy Arenie zapłaciłam 10 euro. lody 2 euro gałka ale im więcej gałek tym taniej.
Polecam fajny sklep z kosmetykami Kiko, sklep w centrum, na pewno go zobaczysz. Małe ceny, fajne produkty, kupiłam szampon i żel brązujący z drobinkami po 2 euro .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Werona”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron