Nieprzeczytane posty

Jak zostać przewodnikiem/pilotem?

1
Witam bardzo serdecznie wszystkich. Jestem maturzystą i zamierzam zdawać rozszerzoną historię, ponieważ bardzo mnie ona pasjonuje i nie traktuje tego jako naukę, tylko jako przyjemność - tak jak grę w piłkę nożną. Zamierzam ją również studiować. To tak o mojej edukacji. Teraz może opiszę siebie, co lubię robić itd. dlaczego to piszę? Drodzy, doświadczeni ludzie... Proszę Was jako starszych kolegów/koleżanki, o jakąś życiową radę;) Bo teraz będę podejmował decyzję co do przyszłości...

Nie umiem matematyki, jestem w niej ,,ułomny". Nie wiem co zrobić, żeby zdać tę maturę na 30%, kompletnie nic nie umiem, próbowałem zrozumieć, ale nie jestem w stanie. Moglibyście mi coś poradzić:(? To tak po nawiasem. Dlaczego to piszę? Ponieważ to wyklucza studia związane z matematyką. Przyrodniczych też nienawidzę (aczkolwiek już ich nie mam bo jestem na humanistycznym), języków obcych, NIESTETY też nie umiem, jestem w nich bardzo, ale to bardzo słaby. Po prostu nie lubię tego się uczyć i nie mam predyspozycji. A mam podejście jak ludzie z południa z Włoch (dobrze, piszę? Eksperci proszę o poprawę czy tak jest :P - chociaż mógłbym zapytać o to ciotkę, bo mieszka w Neapolu :D), że jak czegoś nie umiem, to się tego nie uczę, mam wywalone na to, bo i tak tego nie pojmę. Aczkolwiek angielski juz jest u mnie duzo lepiej w porównaniu z matmą, ale orłem zdecydowanie nie jestem. Jedynie właśnie co lubię, a nawet kocham to historia, to jest moja wielka miłość... Oczywiście ze szkolnych przedmiotów. Poza tym uwielbiam nocne spacery, grę w piłkę, i jazdę na rowerze;) Ale kocham jeszcze bardziej podróżówanie, jak każdy chyba człowiek. Uwielbiam jeździć autem/autokarem i patrzeć przez okno... Zawsze mnie to kręciło, jak była tylko okazja, to jechałem, wręcz prosiłem kuzyna, żeby mnie zabrał (co oczywiście było rzadkością, nie mam żadnego TIRowca w rodzinie itd..., tylko wujka autobusiarza co jeździ na Sycylię, i zawsze uwielbiam z nim rozmawiać, bo dostaję namiastkę mojej kochanej Italii - w tym roku byłem i jechałem 24 h do Rimini, coś wspaniałego:) Widoki z okien itd;) Kocham takie cos! Poza tym, często rodzina mnie chwali, że znam bardzo dobrze geografię miast europejskich, rejony, dialekty jakimi sięposługują, kulturę. Czemu to znam? Ponieważ kocham to jak historię - poznawać rejony, czytać o nich. Te dwie rzeczy - czyli historia, i podróżowanie, poznawanie kultur, rejonów - to jedyne rzeczy w których mam jakiekolwiek pojęcie, a co ważniejsze to jest dla mnie ogromna przyjemność:) Poznawać, jeździć, patrzeć przez okno,:) Historię miast,ich kultura, obyczaje, demografia to kocham! Powiem Wam, że podobała by mi się nawet praca jak wujka, zazdroszczę mu :) Jazda jako kierowca i obcowanie z Włochami :) Piękny, słoneczny kraj z wieloma zabytkami po prostu cudo. Ale po co to piszę, jak Wy to wszystko wiecie jeszcze lepiej ode mnie, przepraszam :) Także mówię, jestem wyjątkowo tępy ze wszystkiego a jedyne co mnie interesuje to te dwie rzeczy:) I teraz rodzi się pytanie. Otóż jeśli daj Bóg, zdam tą maturę (a naprawdę będę teraz zaczynał coś robić w tym kierunku, ale jestem tak tępy ;/), to zamierzam studiować historię. Ale chciałbym by być takim właśnie przewodnikiem wycieczek. Np. jadę z grupą do Włoch i oprowodzam po miastach i opowiadam. Bo po historii to ciężko z pracą... Specjalizacje są tylko dwie... Nauczycielska i archiwalna. Praca w szkole nie bardzo mi się widzi, a w archiwum także. Więc na te studia raczej idę z chęci poznania jeszcze dogłębniej historii świata, aniżeli z tego że będę miał bo tym pracę..

1) Jak zostać przewodnikiem? Czy jako student mogę zaczynać pracę jako przewodnik takich wycieczek?

2) Czy ludzie którzy będą mi dawać tę pracę, będą patrzeć przychylniej, że studiuję historię? Bo wiadomo to są zabytki itd. Czy to nie ma wpływu, czy dużo historyków ma tak właśnie pracę?

3) Czy ciężko jest znaleźć taką pracę? Czy trzeba mieć naprawdę układy, żeby taką mieć? Jakei są zarobki? Czy ja normalny chłopak, nie mający nikogo w rodzinie ważnego itd. mam szansę? Powiedzcie szczerze...

4) wydaje mi sie ze to bardzo atrakcyjna praca, i wielu jest chętnych. Bo kto nie lubi podróżówać ziwedzac? Chyba nikt...

5) Czym się różni pilot od przewodnika?


Proszę o jakieś wskazówki, bo nie znam się na tym, le mówię, taka praca byłaby superowa.... :)

Jeśli dobry człowieku doczytałeś i pomożesz radą, będę Ci bardzo wdzięczny! :) Pozdrawiam serdecznie!

Jak zrealizować takie marzenie?

Re: Jak zostać przewodnikiem/pilotem?

2
Witaj. Twoja sytuacja jest trudna, ale nie jest beznadziejna. Bogu Dzięki, że interesujesz się Historią i "ogarniasz" mapę. Tego typu umiejętności będą dla Ciebie bardzo przydatne, w życiu zawodowym. W sytuacji, którą opisałeś poleciłbym Tobie powtórzenie wiadomości z Geografii świata, następnie pokierowałbym Cię do programu "EFS" do działu "Płatne Staże", mające na celu zdobycie doświadczenia w danym zawodzie. Proponuję również, abyś poszukał ogłoszeń biur podróży, które chętnie przyjmują na 3 miesięczny staż młodych ludzi. Podczas rozmowy z Pracodawcą , opowiedz o swoich pasjach i zainteresowaniach. Bądź "Pewny Siebie" "Dojrzały" i "Odpowiedzialny". Po takiej rozmowie zostaniesz przyjęty na płatny staż, a po upływie jego okresu , masz szansę na pracę w wymarzonym zawodzie. Ja trzy lata czekałem na "Pracę moich marzeń".
Warto było. Spełniło się. Tobie też się spełni. Pozdrawiam :-).

Re: Jak zostać przewodnikiem/pilotem?

3
Kursy dla rezydentów/pilotów organizuje każde większe biuro podrózy np. Itaka, TUI, Neckermann itp.
Jednak dają one możliwość zatrudnienia się w biurze podroży w charakterze rezydenta właśnie.
I tu musisz liczyć się z tym, że stosunkowo łatwo zaproponują Ci prace w sezonie letnim. Praca zimą jest dla nielicznych, gdyz biura wówczas mocno redukują zatrudnienie. Ponadto cała masa rezydentów rekrutuje się z osób na stałe meiszkajacych poza granicami kraju.

Jeżeli chciałbyś zostać pilotem i oprowadzać wycieczki, to MUSISZ opanować język (angielski nei wystarczy), postaw też na inny, mniej popularny. No i umiejętność znalezienia sobie grup czy osób indywidualnych, które zechcą skorzystać z Twoich usług.

Re: Jak zostać przewodnikiem/pilotem?

5
Przede wszystkim trzeba perfekt znać angielski, a najlepiej 2 lub 3 języki, bo nigdy nie wiadomo, jaką grupę będziesz prowadzić :p przeglądaj oferty pracy znanych biur podrózy, oni często szukają przewodników. mozesz tez posprawdzać w internecie, zbliżaja się wakacje i takich ogłoszeń będzie coraz więcej :)

Re: Jak zostać przewodnikiem/pilotem?

6
karla424 pisze:Przede wszystkim trzeba perfekt znać angielski, a najlepiej 2 lub 3 języki, bo nigdy nie wiadomo, jaką grupę będziesz prowadzić :p przeglądaj oferty pracy znanych biur podrózy, oni często szukają przewodników. mozesz tez posprawdzać w internecie, zbliżaja się wakacje i takich ogłoszeń będzie coraz więcej :)

Zgadzam się z przedmówcą, najpierw warto zainwestować w porządną naukę języków, angielski to podstawa. Czytałam, że w tej szkole....... można nauczyć się języka od native speakera, ułatwi to w przypadku podjęcia pracy na stanowisku pilota czy przewodnika porozumiewanie się z tubylcami. Tym co szanują swój czas zapewne przyda się info o kursach online

Re: Jak zostać przewodnikiem/pilotem?

8
Pewnie trzeba skończyć jakieś kursy w końcu teraz jest ich sporo. Zanjomość historii w przypadku bycia przewodnikiem jest konieczna. Myślę, że to bardzo fajny pomysł na przyszłość bo takich ofert na przewodnika jest dość dużo co znaczy, że ten zawód jest jeszcze otwarty na nowych pracowników

Re: Jak zostać przewodnikiem/pilotem?

9
Z tym, że trzeba znać języki obce to się zgadzam. Jest to wręcz podstawa, w szczególności język angielski. Sama mam zamiar nieco się podszkolić, ponieważ nie ukrywam że język angielski nie jest moją mocną stroną . Czytałam wiele pochlebnych opinii na temat szkół jezykowych, więc myślę że to będzie strzał w 10.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi przewodnicy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość