Nieprzeczytane posty

Re: Konkurs- napisz za co kochasz podróże i wygraj 1200 zł

21
Podróże kocham za możliwość zanurzenia się w zupełnie innym czasie, za przeciwstawienie się teraźniejszości, za próbę zaprzeczenia bezwzględności jej wyroków. Za zapomnienie, ekscytację, uciechę bycia w drodze i wielozmysłowy kontakt z innym światem.
Załączniki
Szanghaj, Chiny. Sierpień 2009.
Szanghaj, Chiny. Sierpień 2009.

Re: Konkurs- napisz za co kochasz podróże i wygraj 1200 zł

22
Podróże to dla mnie przede wszystkim wielki motywator do działania i zmian. Nie ważne dokąd podróżuję zawsze wracam z nowym bagażem doświadczeń, z nowymi spostrzeżeniami i przemyśleniami.

Każde odwiedzone miejsce, czy to bardziej turystyczne czy przypadkiem odkryty zakątek pokazują nam jak inne mogłoby być nasze życie gdybyśmy zdecydowali się na zmiany i np. życie w innym kraju. Jak mogłoby wyglądać jutro gdybyśmy porzucili codzienność.

Najwięcej doświadczeń i emocji dostarcza obcowanie z napotkanymi ludźmi, kiedy poznajemy jak żyją, co robią i wtedy gdy dzielą się z nami swoją historią. Jest to najlepszy sposób na poznanie nie tylko innej kultury, ale i różnorodnych osobowości. Takie spotkania uczą nas jak czerpać z życia to co najlepsze, uczą optymizmu i cieszenia się z małych rzeczy.
Każda moja podróż to wycieczka w nieznane i jeszcze żadna nie poszła tak jak była zaplanowana. Odwiedzane miejsca, napotkani ludzi często weryfikują pierwotny plan pokazując nam rzeczy, na które nie natrafilibyśmy nawet usilnie się starając. Zmiany w planie powodują również sytuacje kryzysowe, kiedy to musimy działać szybko i wymyślać często niełatwe rozwiązania. Zmuszają nas do podejmowania szybkich decyzji, co generuje darmową, wycieczkową adrenalinę.

Podróże przenoszą mnie w inny wymiar. Podczas jednej wycieczki mogę poczuć się jakby przemieszczała się w świecie gier, kolejnym razem jakbym cofnęła się w czasie, a jeszcze innym jak księżniczka.
Podróż to także różnorodność smaków, a ja uwielbiam próbować nowych kuchni.. Co więcej zawsze staram się jeść tam gdzie lokalni i tak jak lokalni, nawet jeśli wymaga to jedzenia dziwnych rzeczy palcami;)

I jak tu nie kochać podróży?

Kocham podróże bo po prostu SĄ!

Największy bagaż doświadczeń, jak i dużego kopa energii przywiozłam z ponad dwutygodniowej wyprawy po Maroko. Podróżując na własna rękę mogliśmy dotrzeć do miejsc, o których nie piszą w przewodnikach oraz poznać ludzi, których nie spotkamy w typowo turystycznych miejscach. Morze i ocean, góry i doliny, pustynia i wodospady, kolorowe jarmarki i opustoszałe wioski oraz dużo zakrętów! Grillowane nocą mięsa i ryby z warzywami, kuskus i tadżin, ciepła i słodka berber whiskey, kawa z korą cynamonu oraz całe mnóstwo marokański przypraw. Przepych i bieda, uśmiech i płacz, próba wyłudzenia i szczera chęć pomocy. To jest to co czeka Cię w Maroku. Dlatego do odpowiedzi za co kocham podróże załączam zdjęcia właśnie z tej wyprawy. Bo nigdzie nie spotkałam takiej różnorodność i kontrastów.
bajka to czy gra komputerowa - za dolina Todra
bajka to czy gra komputerowa - za dolina Todra
Dolina Todra
Dolina Todra
droga Dades
droga Dades
droga R307 z Ouarzazate do Demnate
droga R307 z Ouarzazate do Demnate
dwie cudowne dziewczynki na krańcach Maroko
dwie cudowne dziewczynki na krańcach Maroko
Essaouira - port rybacki i najlepsze grilowane ryby
Essaouira - port rybacki i najlepsze grilowane ryby
Garbarnia sków - Fez
Garbarnia sków - Fez
la vallée du Ziz
la vallée du Ziz
My zdobywcy ;)
My zdobywcy ;)
niespodziewany kompan podróży - Volubis
niespodziewany kompan podróży - Volubis
oryginalne sposoby transportu Marrakesz
oryginalne sposoby transportu Marrakesz
Ouarzazate - taki widok wita nas przy wjeździe do miasta
Ouarzazate - taki widok wita nas przy wjeździe do miasta
różnorodność smaków - najlepszy mix kebabowy - Fez
różnorodność smaków - najlepszy mix kebabowy - Fez
Pustynia w Merzouga
Pustynia w Merzouga
przełęczTizi n' Test
przełęczTizi n' Test
takie tam nasze spostrzeżenia z podróży i nie tylko klik---> Ania i Jasiu podróżują i pałaszują :)

Re: Konkurs- napisz za co kochasz podróże i wygraj 1200 zł

24
Podróże kocham za pakowanie walizek , za miejsca które odwiedzam,za przygody i zdobywane doświadczenie., za przepiękne widoki , za nowe nieznane mi potrawy za ludzi których spotykam na swojej drodze., za wspomnienia które sa motorem do dalszego życia.
-
Załączniki
Włochy jezioro.
Włochy jezioro.
Zachód słońca w Milford Sound
Zachód słońca w Milford Sound
Norwegia
Norwegia

Re: Konkurs- napisz za co kochasz podróże i wygraj 1200 zł

25
Podróże kocham za to, że inspirują mnie do działania, napędzają i sprawiają, że codziennie budzę się z uśmiechem na ustach i świadomością, że niedługo wyruszę w trasę i przeżyję kolejną przygodę, poznam nowych ludzi, będę bogatsza o nowe doświadczenia i przemyślenia. Od zawsze starałam się zwiedzić jak najwięcej możliwych miejsc, oszczędzam pieniądze i poluję na promocje lotnicze i noclegowe. Mam już plany na cały rok 2014, a w mojej głowie od kilku lat powstaje szalony plan zwiedzenia świata w ciągu pół roku - Chiny, Nowa Zelandia i obie Ameryki. Gdybym miała możliwość zostałabym podróżnikiem z ogromnym plecakiem i ciekawością świata oraz innych kultur. Spełnieniem moich marzeń była romantyczna przygoda na Kubie. Mojego męża poznałam na kursie hiszpańskiego, język ten i kultura latynoamerykańska niezmiernie nas fascynuje. W romantycznym uścisku tańczyliśmy salsę pośród Kubańczyków jak w znakomitym filmie "Salsa”, cudownie było przespacerować się bulwarem Malecon zachwycającym piękną panorama miasta oraz podążyć śladami Hemingwaya i zwiedzić miejsca, które zainspirowały go do napisania „Komu bije dzwon", mojej ulubionej książki z lat młodości. A to wszytko okraszone chłodnym Mojito. Przyznaję rację Krzysztofowi Kolumbowi, który powiedział, że Kuba "jest najpiękniejszą ziemią, jaką widziało ludzkie oko".
Załączniki
Kuba
Kuba
Kuba
Kuba
Kuba
Kuba
Kuba
Kuba
Kuba
Kuba
Kuba
Kuba
Kuba
Kuba
Kuba
Kuba
Kuba
Kuba

Re: Konkurs- napisz za co kochasz podróże i wygraj 1200 zł

26
Za co kocham podróże? Za…

Stłuczkę samochodową 60min przed wylotem...
Dyskotekę w Cagliari...
Mici na drodze transfogarskiej...
Spóźnienie na samolot na Ibizie…
Zapalenie płuc w Porto…
Spanie na plaży na Majorce…
Czeskie piwo... OFC!
Żyrafy w zoo w Walencji…
Prowadzenie samochodu w Palermo…
Śmieszne papierosy z pseudo-przewodnikiem w Fezie…
Nocne masarnie w Maroku...
Nagi spacer przez Paphos…
Cały Paryż w 48h…
Kradzież kosza na śmieci w Barcelonie…
Sylwester na plaży w Mielnie…
Kanapka z kiełbasą pod krzywą wieżą w Pizie…

i... za Kobitę która to wszystko znosi ;-)

Za wszystko powyższe, i to co nadejdzie…niebawem :)
Załączniki
Uzdrowisko Slanic-Prahova, była kopalnia soli, Rumunia
Uzdrowisko Slanic-Prahova, była kopalnia soli, Rumunia

Re: Konkurs- napisz za co kochasz podróże i wygraj 1200 zł

27
Kocham podróże...! Małe i duże...
Za niespodzianki na każdym kroku,
1.jpg
Finlandia, Koło podbiegunowe
Bośnia i Hercegowina

Za ogrom natury,
2 NORWEGIA.jpg
Norwegia, Jostedalsbreen NP

Za odkrywanie nieznanego...
3.jpg
Indonezja, sumatrzańskie wesele
Filipiny, Cebu Island, tarsier - najmniejsza małpka świata

Ze egzotykę i obcych ludów mimikę,
4 INDONEZJA.jpg
4 INDONEZJA.jpg (103.02 KiB) Przejrzano 23200 razy
Indonezja, chłopiec ze slumsów

Za wolność niczym ptak,
5.jpg
Malezja, Borneo, Sibuan Island

Za nadzieję na wspaniałe dni,
7 TAJLANDIA.JPG
Tajlandia

Za adrenalinę,
8 SERBIA.JPG
Serbia

Za to, że pomysły na podróże nigdy się nie skończą,
9.png
Za nutkę nostalgii,
10.jpg
Singapur, Marina Bay Sands
Estonia, Saarema

Za piękne kolory świata,
11 POLSKA.JPG
Polska, złota jesień
12 WIETNAM.JPG
Wietnam, Sajgon

Za tony śmiechu,
13 NORWEGIA.jpg
Norwegia, walka z owcą

Za zachody słońca,
14.jpg
Finlandia
Czarnogóra, Sveti Stefan

Za wspaniałe niezapomniane chwile!
16 NORWEGIA.jpg
Norwegia, Geirangerfjord
17 MALEZJA.JPG
Malezja, nurkowanie

Re: Konkurs- napisz za co kochasz podróże i wygraj 1200 zł

28
Witamy wszystkich.

Na początek chciałem jeszcze raz podziękować bardzo serdecznie wszystkim za tak liczny udział w konkursie, który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

Gdybyśmy tylko mieli więcej nagród otrzymalibyście je wszyscy, ponieważ dla każdego z Was podróże są czymś naprawdę wyjątkowym.

Decyzją naszego forum wygraną czyli 2 noclegi w pokoju classic dla 2 osób ze śniadaniami,
obiadokolacje dla 2 osób (2 dni) , nielimitowany wstęp do centrum termalnego (1 dzień) oraz kąpiel romantyczny Dream dla dwojga otrzymuje użytkownik Paula24

Użytkownik Paula24 został także poproszony o pełną relację z dwudniowego pobytu z Hotelu Sanator ze Starachowic

Dziękując wszystkim za udział zapraszam do kolejnych konkursów , które pewnie nie raz pojawią się na naszym forum.

Nasz konkurs jest przeniesiony do archiwum, jeśli ktokolwiek nie chce aby zdjęcia widniały w naszej archiwalnej sekcji bardzo proszę o kontakt na pm . Jeszcze raz dziękuje wszystkim i pozdrawiamy serdecznie.


KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY
Zablokowany

Wróć do „Konkursy na naszym forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości