Nieprzeczytane posty

Konkurs- wygraj 500 zl

1
Witam

Jest mi niezmirnie miło zaprosić wszystkich do kolejnego konkursu, którego fundatorem jest Agencja Turystyczna ATAS organizująca wyjazdy na kursy językowe oraz obozy dla młodzieży http://www.atas.pl
TLO-czyste.jpg
TLO-czyste.jpg (33.6 KiB) Przejrzano 11447 razy
1) Nagrodą główną jest 500 zł zniżki na wybrany obóz młodzieżowy

Zniżka obejmuje organizowane przez ATAS wyjazdy młodzieżowe do Bułgarii (kod oferty OB1), Grecji (OG1), do Włoch (OW1), do Francji (OF1) oraz na Maltę (JM1). Są to wakacyjne wyjazdy przeznaczone dla młodzieży w wieku 13-18l.

Nagrody pocieszenia

Nagrodami pocieszenia za 2,3,4 miejsce będą przewodniki "Malta. Kraina słońca i opuncji" wydawnictwa Bezdroża.


Zasady Konkursu


Wystarczy opisać swoje wspomnienia z ostatnich wakacji. Najciekawsze historie zostaną nagrodzone. Do wspomnień można dołączyć zdjęcia. Zgłoszenie konkursowe proszę opublikować w tym temacie.

Konkurs potrwa do 25 maja a najciekawsze wpisy wybiorą forumowicze posiadający minimum 10 postów. Jeśli nikt z forumowiczów nie odda głosu, wówczas decyzje podejmie komisja konkursowa składająca się z przedstawiciela administracji forum oraz sponsora konkursu.

Glosy będziemy oddawać przez 5 dni po zakończeniu konkursu, również w poniższym temacie

Nagroda główna może być idealnym prezentem dla kogoś zważywszy iż wygraną można podarować komuś z rodziny, przyjacielowi, lub komukolwiek innemu.

Zapraszam do wpisów

Re: Konkurs- wygraj 500 zl

2
Południe Włoch, środek lata ; spotyka mnie przygoda taka .
Włoskiej kuchni smak cudowny ; makaronów świat podwodny.
Ze śmietaną , pomidorem ; delektuję się calzzonem.
Pyszna pizza z ananasem , tak sobie pozwalam czasem.
Wino mocno tak schłodzone ; musujące , bąbelkowe.
Smak krewetek , homar z serem ; Panna Cotta zwana deserem.
Tiramisu tak kremowe ; lekkie , smaczne i kawowe.
Szkoda że już koniec lata ; kończy się podróż pstrokata.
Smaki jednak chce utrwalić ; zdjęcia zrobię, będzie się czym chwalić.
Załączniki
DSCF1918.JPG
DSCF1918.JPG (63.95 KiB) Przejrzano 10779 razy
DSCF1865.JPG
DSCF1697.JPG
DSCF1697.JPG (54.04 KiB) Przejrzano 10779 razy

Re: Konkurs- wygraj 500 zl

3
Która z Nas właściwie wymyśliła tę Kalabrię, tego nie wiem… Naczytałyśmy się wspólnie z siostrą książek o włoskim jedzeniu i postanowiłyśmy osobiście spróbować tych słynnych lodów i "podobno" boskiego peccorino. Z drugiej jednak strony lektury, takie jak „Gomorra” Savianiego, dodawały dreszczyku emocji. To przecież dzikie południe – najbardziej zacofany, najuboższy region Europy! I to nas przekonało. Jedziemy! Po drodze do naszego hotelu zwiedziliśmy kilka innych zostawiając tam naszych towarzyszy podróży. Widząc je zlokalizowane „w szczerym polu” pomyślałam: „Umrzemy tu z nudów”, ale głośno nie odważyłam się tego powiedzieć widząc nietęgą minę Anki. W końcu pojawiło się miasto Tropea i nasze twarze momentalnie pojaśniały. Takie właśnie miasteczka sobie wyobrażałam podróżując po Włoszech „palcem po mapie”. Wąskie uliczki, kamieniczki z okiennicami i te włoskie kawiarenki… Ach, mogłabym już tu zostać na zawsze... Minęłyśmy Tropeę i dotarliśmy na miejsce do Capo Vaticano. Nie da się słowami opisać widoków, jakie rozpościerały się z tarasu naszego hotelu. To trzeba samemu zobaczyć! No ale Włochy to przede wszystkim jedzenie. Nigdzie indziej na świecie nie ma chyba takiego! Te cudowne kalmary w chrupiącej panierce, ośmiornice grillowanie na bezludnej plaży, tuńczyk z pomidorami podawany na wielkiej muszli, stek z dzika, tagliatelle ze szpinakiem, pizza z rukolą i bakłażanem, kruchy ser peccorino fresco, prosciutto z melonem, najlepsza na świecie lasagnę z bolońskim, poranne cappuccino na tarasie i poobiednie tiramisu, dżem z cebuli w Tropei, orzechowe lody przy Fontannie di Trevi, tartuffo z Pizzo, vino di casa do każdej kolacji i boskie limoncello…

Re: Konkurs- wygraj 500 zl

5
Konkurs do 25.05, po 25 głosowanie, ale niech się jeszcze wypowie admin :) Można chyba uwzględnić jedno dodatkowe zgłoszenie.

Re: Konkurs- wygraj 500 zl

7
Jak przedłużony to i ja się przyłącze...
Ostatnie wakacje? Znaczy dobrze żeby było ciepło. Więc ostatnie ciepłe wakacje miałem w listopadzie. Ale zaczęły się tak że lepiej nie mówić...
Wstaliśmy rano i spakowani już o 10 pojawiliśmy się na lotnisku. Mieliśmy mnóstwo czasu bo samolot miał lecieć dopiero o 13, więc postanowiliśmy oddać walizy i pójść coś zjeść. Jakież było nasze zdziwienie gdy okazało się że naszego lotu nie ma.
NIE MA!!!

Razem z nami cała grupa ludzi szukająca tego samego okienka... Szybki telefon do biura - zapomnieli nam powiedzieć - lot jest przesunięty o 4 godziny. Noszszsz do diabła! Nic to, czekamy. Z walizami jak banda cyganów. W końcu udało nam się je oddać , przeszliśmy przez bramki, zjedliśmy lanczyk i czekamy. Pięknie. Po takim początku aż się boje co będzie dalej. W końcu podstawili samolot i lecimy. Na wyspę dolecieliśmy grubo po 22. Na szczęście autobus już czekał i od razu zabrał nas w dalszą drogę do hotelu. Po godzinie jesteśmy na miejscu. Oczywiście o kolacji nie ma już co marzyć. Na szczęście w hotelu wiedzieli o naszym przyjeździe i zostawili nam trochę zimnych zakąsek więc nie zginęliśmy z głodu. Wbijamy się do pokoju - oczywiście niby siódme piętro ale to parter nad basenem. Żeby tylko nie było Niemców...
Rano. Oczywiście już od 7 rano przybiegli Niemcy i porozrzucali ręczniki na leżakach. Taaa....

Idziemy na śniadanie. Poprawia nam ono lekko humor i lecimy na miasto. Po drodze zły humor przechodzi. Będzie dobrze!

Było...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ktoś wie gdzie byłem??

Re: Konkurs- wygraj 500 zl

8
Byłam, zobaczyłam i zachwyciłam się :) Do Treviso przylecieliśmy wieczorem, czekała nas jeszcze podróż autobusem do Wenecji a potem następnym do Mirano, gdzie znajdował się nasz hotel - Art Hotel. Hotel ładny,czysty w cichej, spokojnej okolicy ale blisko przystanku autobusowego i głównego placu w mieście. Słoneczna Italia wieczorem powitała nas ulewą i silnym wiatrem ale poranek był piękny więc po smakowitym śniadanku postanowiliśmy wybrać się w góry. Przed wyjazdem znaleźliśmy miejscowość do której chcieliśmy się wybrać. Pojechaliśmy autobusem do Mestre a następnie pociągiem do Ponte Nelle Alpi
Ponte Nelle Alpi
Ponte Nelle Alpi
Venice_005.jpg (148.51 KiB) Przejrzano 10721 razy
Ponte Nelle Alpi
Ponte Nelle Alpi
Venice_008.jpg (120.14 KiB) Przejrzano 10721 razy
Widoki piękne! A bilet na pociąg kosztuje tylko 6,05 euro
W drodze z Ponte Nelle Alpi do Murano
W drodze z Ponte Nelle Alpi do Murano
Venice_019.jpg (131.57 KiB) Przejrzano 10721 razy
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Santa Croce del Lago - cudowne miejsce na piknik, oto jaki mieliśmy widok
Santa Croce del Lago
Santa Croce del Lago
Venice_016.jpg (74.15 KiB) Przejrzano 10721 razy
patrząc na góry wcinaliśmy pyszny chlebek i parmezan a popijaliśmy włoskim winem...
Wieczorem padnięci ale bardzo zadowoleni wybraliśmy się na spacer po Mirano. Trafiliśmy na Rynek, gdzie w Pizzeri Taverna http://www.la-taverna.info/ gdzie serwują wielką pizzę i pyszne lokalne piwko.
W Mirano mieliśmy dwa noclegi, trzeci w Wenecji w Hotelu Astoria dwie uliczki od Placu św. Marka
W Wenecji było pięknie i bardzo romantycznie - idealne miejsce do zaręczyn :)
Wenecja
Wenecja
Venice_052.jpg (153.12 KiB) Przejrzano 10721 razy
Zrobiliśmy wiele kilometrów, przepłynęliśmy wiele kanałów, przemierzyliśmy sporo uliczek,byliśmy na Lido i Murano
Murano
Murano
Venice_083.jpg (114.69 KiB) Przejrzano 10721 razy
Lido
Lido
Venice_049.jpg (67.38 KiB) Przejrzano 10721 razy
Zwiedzaliśmy, łapaliśmy promienie słoneczne i cieszyliśmy się sobą i Wenecją
Wenecja
Wenecja
Venice_099.jpg (93.78 KiB) Przejrzano 10721 razy
Wypad był udany, za niewielkie pieniądze znaleźliśmy się w kilku przecudnych miejscach. Jak zwykle tanie bilety w Ryanair, Hotel w Mirano kupiony na Groupon a w Wenecji za free dzięki uprzejmości znajomego. Trzy intensywne ale jakże ekscytujące dni! Uwielbiam sama organizować swoje wyprawy.
W drodze na Murano
W drodze na Murano
Venice_078.jpg (102.67 KiB) Przejrzano 10721 razy

Re: Konkurs- wygraj 500 zl

9
Dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie, który zamykamy właśnie teraz.

Bardzo proszę o opinie forumowiczów które z opowiadań przypadły wam do gustu najbardziej . Bardzo proszę o głosowanie osoby posiadające min 5 napisanych postów . Głosujemy podając waszego faworyta w poniższej sekcji

Re: Konkurs- wygraj 500 zl

10
Cześć wszystkim. Będę pierwszym, który głosuje (mysle ze moge hi hi) . Głosuję na olatravels ponieważ wole relacje od historii, choć ta marasara tez była niezła
Zablokowany

Wróć do „Konkursy na naszym forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron