Nieprzeczytane posty

Opisz wycieczkę i wygraj 3 dni na Mazurach

1
Jest mi niezmiernie miło zaprosić naszych forumowiczów do udziału w konkursie którego nagrodą jest
3-dniowy pobyt ze śniadaniami i kolacjami dla 2 osób w Pensjonacie Skarpa http://skarpa.eu/ a także 4 godzinny karnet na basen w parku wodnym dla 2 osób.

Fundatorem nagrody jest oczywiście Pensjonacik Skarpa http://skarpa.eu/ który położony jest pięknej okolicy niedaleko Giżycka i oferujący wypoczynek, zarówno dla osób szukających spokojnego wypoczynku, jak również dla osób preferujących bardziej aktywne sposoby spędzania wolnego czasu.

Konkurs potrwa do końca czerwca natomiast to Wy decydujecie kiedy odbierzecie nagrodę.Ponadto jeśli w poniższym temacie pojawi się tylko jeden opis to właśnie on wygra nasz konkurs.Wartość nagrody 360 zł

Zasady Konkursu

Zasady są bardzo proste.Konkurs polega na opisaniu swoich relacji z podróży, które zostaną ocenione przez forumowiczów (którzy napisali minimum 15 postów).Wygrywa najlepsza historia, zdjęcia mile widziane.

Opisy skopiowane z innych stron nie będą brane pod uwagę.

Zapraszam zatem do udziału wszystkich forumowiczów oraz gości.

Historie proszę umieszczać w tym temacie.

Re: Opisz wycieczkę i wygraj 3 dni na Mazurach

2
Postanowiłam że opiszę mój wyjazd na Mazury:) , który miał miejsce x lat temu.... a co mi tam ;)

To były początki znajomości z moim chłopakiem :) Postanowiliśmy wyjechać na pierwsze wspólne wakacje, a że on rok wcześniej był na Mazurach, więc padło na to miejsce :) Kilkugodzinna podróż pociągiem była dość nużąca, ale że byliśmy podekscytowani (wiadomo wakacje z nowym partnerem :) ) więc jakoś zleciało. Zatrzymaliśmy się w małym, uroczym hoteliku w Ostródzie, który wybraliśmy ze względu na niewielką odległość od jeziora, a i cena nie była odstraszająca ;) Muszę przyznać że szybko zakochałam się w tym miejscu .... codzienne kąpiele w jeziorze, rowerki wodne, kawiarnie i wieczorne spacery po Ostródzkim molo. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i nim się obejrzeliśmy zleciał tydzień naszego pobytu. Bardzo nie chciało nam się wyjeżdżać z tego pięknego miejsca i byliśmy niesamowicie szczęśliwi gdy udało nam się przedłużyć nasz pobyt o kilka dni....... Mazury niewątpliwie mają w sobie magię, która przyciąga każdego kto choć raz tam był. Pomimo że od tych wakacji minęło już sporo czasu, to jesteśmy pewni że pewnego dnia tam wrócimy......

Re: Opisz wycieczkę i wygraj 3 dni na Mazurach

3
Choć miesiąc, choć tydzień, choć dzień, choć chwilę... warto. Warto tu być. Warto choć przez chwilę żyć atmosferą tych miast i ich ulic, w niczym nie przypominających naszych.
Tutaj chodnik utracił swą pierwotną funkcję. W miejscu tym mieszka się, śpi, pierze, gotuje, kąpie. Na chodniku wyczyścisz buty, a jeśli zajdzie taka potrzeba, oddasz je do naprawy. Na chodniku matka przygotowuje strawę, a obok garnków i talerzy, najczęściej jednak liści bananowych, dziecko załatwia jakże ważną potrzebę. Na chodniku kwitnie handel i wszelaka produkcja. Są tu ulice blacharzy, cieśli, garncarzy. Piękne, rzeźbione meble, których nie powstydziłby się niejeden salon, blaszane naczynia i kufry, wyroby z gliny – wszystko to powstaje właśnie na ulicy.
Granica między chodnikiem i ulicą jest płynna. Oficjalnie – ruch lewostronny. Faktycznie – nie można się w tym wszystkim połapać. Wszyscy po prostu jadą. Jadą lewą, prawą stroną, środkiem, byle do przodu. Jadą, wykonując slalomowe manewry między wolniejszymi pojazdami i pieszymi, między leżącymi i spacerującymi krowami. Jadą samochody – tych jest stosunkowo mało, rowery, motorowery, ryksze rowerowe i motorowerowe. Piesi. Idą. Biegną. Kluczą między jadącymi pojazdami. Klaksony. Jadą i dzwonią, trąbią. Dają znak, że jadą. Czym pojazd większy, tym ważniejszy, więc głośniej. Tego słowami oddać nie można, to trzeba zobaczyć i usłyszeć, trzeba przejść się taką ulicą.
Podziwiasz te karkołomne wyczyny szosowe. Cóż za sprawność! W całym tym chaosie nie zobaczysz żadnego wypadku czy stłuczki. Perfekcja?
Obok głównych i ruchliwych istnieją te drugo- i trzeciorzędne ulice i uliczki. Tutaj panuje większy bądź całkowity spokój. Niekiedy są one tak wąskie, że krowa krowy nie wyminie.
Można tutaj całymi dniami spacerować wąziutkimi, zacienionymi uliczkami. Muzyka, dym i zapach kadzidełek, opary z ulicznych kuchni, herbaciarni, sklepiki i siedzący w nich w kucki czy po turecku sprzedawcy.
Spacerujesz po labiryncie uliczek. Wychodzisz nad rzekę. Co rano o świcie mieszkańcy miasta i przyjezdni dokonują tu rytualnego oczyszczenia, obmywając się świętą wodą. Na brzegu rzeki palą zmarłych, a ta przyjmuje ich popioły. Zaprawdę Święta to Rzeka. Choć wszelki syf w niej pływa, w przeciwieństwie do innych rzek, nie poczujesz najmniejszego nawet smrodu. Ciekawe.

Kraina to wielce ciekawa. Miejsce, w którym człowiek przystanie i zaduma się nad samym sobą, nad sensem istnienia, nad człowieczeństwem. Przesiadując godzinami nad Świętą Rzeką, w zadumie chłonąć będziesz tą niesamowitą atmosferę. Zobaczysz palące się zwłoki, poprawiane kijem przez stróża ogniska. A to głowa trochę się przesunęła, a to nogę trzeba szturchnąć… I tak giną w płomieniach doczesne szczątki ludzkiego istnienia, zamieniając się w popiół. Popiół zostaje po spaleniu skóry duszy. Ona sama będzie się odradzać, przybierając kolejne powłoki.

Kraina ta nieustannie wzywa mnie! Kiedyś z pewnością i przywita. Bo jak można odmówić sobie przejścia na tamtą stronę i znalezienia się w bajce?

Krótki komentarz
- Notatkę taką napisałem na kolanie, będąc tam. Jakiś czas później znalazłem w Internecie notatkę innego gościa tej krainy. I jakie było me zdziwienie, gdy czytałem niemalże te same, co moje, słowa!
- Z premedytacją nie podałem żadnej nazwy własnej. Dla wielu opis ten i lokalizacja będą oczywistością. Dla pozostałych niechaj stanowią zagadkę. :)

Re: Opisz wycieczkę i wygraj 3 dni na Mazurach

4
Konkurs przedłużamy o 2 tygodnie. Zapraszamy do wpisów
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Opisz wycieczkę i wygraj 3 dni na Mazurach

5
Zamykamy konkurs, dziękujemy za Wasze relacje. Bardzo proszę o ocenę forumowiczów mających powyżej 10 postów o głosowanie w temacie poniżej
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Opisz wycieczkę i wygraj 3 dni na Mazurach

7
Jest mi niezmiernie miło poinformować iż 3 dni na Mazurach wygrywa ya.tomek. Skontaktujemy się z tobą drogą mailową w celu dalszych detali


KONKURS ROZTRZYGNIĘTY
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
Zablokowany

Wróć do „Konkursy na naszym forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

cron