Nieprzeczytane posty

Laponia

1
Hej ;)
Jestem obecnie na Erasmusie w Rovaniemi. Chciałabym zobaczyć Laponię, głównie Parki Narodowe. Co warto zwiedzić w Laponii? Gdzie warto pojechać? Zaznaczam, że nie mam auta, co utrudnia sprawę. Sprawdzałam też autobusy i wychodzi to drogo. Może ktoś z Was był/mieszkał w Laponii i może się wypowiedzieć co warto najbardziej zobaczyć w miarę rozsądnych cenach.
Barbara

Re: Laponia

3
Za miesiąc wybieram sie do Laponii. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jakieś fajne miejsca co warto zobaczyć? Nie muszą one być znane i turystyczne, bo dla mnie są one przereklamowane. Wole odkrywać piękno miasta tam gdzie leży naprawdę. :)

Byłabym wdzięczna za pomoc :D

Re: Laponia

5
- siedziba Świętego Mikołaja
- Muzeum Samów i Centrum Przyrodnicze Północnej Laponii w Siida - dowiesz się tu wszystkiego o Samach oraz o reniferach, wilkach, roślinności Laponii, zorzy polarnej i białych nocach. Prezentowane są ogromne zdjęcia i ciekawe filmy
- Wspaniałych wrażeń dostarcza wycieczka szlakiem Urho Kekkonena w Finlandii. Szlak Urho Kekkonena w Finlandii to licząca 1500 km trasa turystyczna, na przemierzenie której pieszo potrzeba dwóch miesięcy. Oczywiście możesz sobie wybrać tylko część szlaku.
- Będąc w Laponii warto odwiedzić jedną z licznych farm reniferów, by móc z bliska przyjrzeć się tym zwierzętom.
- Z Kemi wypłynąć można w niesamowity rejs lodołamaczem Sampo po wodach Zatoki Botnickiej. Sampo to jedyny lodołamacz na świecie, który zabiera na pokład komercyjnych pasażerów. Kursuje od grudnia do kwietnia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Finlandia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości