Nieprzeczytane posty

DOMINIKANA w październiku???

1
Witam,
mam pytanie dotyczące warunków atmosferycznych na Dominikanie w drugiej połowie października w rejonie półwyspu Samana (dokładniej interesuje mnie maleńka wysepka poniżej tego półwyspu). :)
Doskonale wiem, że sezon zaczyna się dopiero w listopadzie, jak nie później, ale niestety nie mam innej możliwości terminu :cry:
Jak myślicie, czy może być to naprawdę fatalny termin i nie uda mi się pokorzystać z kąpieli słonecznych i nacieszyć gorącem (wyjazd 9dniowy)??? :)
Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje. :)

Re: DOMINIKANA w październiku???

2
Październik jest dość popularnym miesiącem na odwiedzenie Samany. W tym czasie mozna liczyć na ok. 8 godz słonca w ciągu doby. Temperatury sięgają niejednokrotnie 31 stopni , bywa mocno wilgotno. W nocy można liczyć na ok. 22 stopnie.
Woda bardzo przyjemna - w granicach 27-29 stopni.
Ja bym jechała :)

Re: DOMINIKANA w październiku???

4
Czy będzie padać, czy nie - tego nikt Ci nie obieca. Możesz trafić na deszcz, oczywiście.
Mi zdarzyło się być na przełomie sierpnia i września w Tunezji i trafić na 5 dni burzowo-deszczowych. A najstarsi 'górale' nie pamiętali takiej anomalii pogodowej.
Z kolei w kwietniu w Turcji trafiłam na niespotykaną o tej porze roku falę upałów.
Niestety pogoda zawsze może spłatać file.

Re: DOMINIKANA w październiku???

8
W październiku większość huraganów przesuwa się na zachód, oczywiście bez gwarancji.

Warto dodać że jest także całkiem wilgotno, tak jak w lecie. Niestety od czasu kiedy powstał ten post minęło już sporo czasu. Sięgając wstecz tylko o jednej rok pogoda była bardzo kiepska, szczególnie po uderzeniu huraganu, pamiętajcie zatem o ubezpieczeniu podróżniczym.

W dzisiejszych czasach jak wiecie pogoda może być coraz mniej przewidywalna, więc byłbym ostrożny ze stwierdzeniem że będzie super. Trzeba być przygotowanym na deszcz.

Zobacz także temat:

Porady dla wybierających się na Dominikanę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dominikana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości