Nieprzeczytane posty

Karty płatnicze na Dominikanie

12
Hej! Wybieram się na Dominikanę, w zasadzie to pierwszy raz lecę w tamte strony i pierwszy raz tak daleko.
Moje pytanie brzmi: czy na Dominikanie akceptują zwykłe karty płatnicze, tzn. nie kredytowe a zwykłe, którymi płacimy poprzez PIN lub zbliżeniowo tu u nas w Polsce i w Europie i które przypisane są do naszych kont osobistych, na których mamy zgromadzone nasze środki. Mam taką "Visa".
Zależy mi na tym, żeby bez problemu wynająć tam samochód w wypożyczalni.

Re: Informacje praktyczne Dominikana

13
Hejka! Mam pytanie . Wybieram się na Dominikanę w okolicy maja i chciałbym żeby ktoś się wypowiedział w kwestii gdzie tam warto pojechać i co koniecznie zobaczyć a na co szkoda czasu i ciężko odłożonych dolarów. Na pewno myślę ze wyspa Saona oraz Samana i wodospad el Limon. Widze ze również sa tam polscy organizatorzy którzy ogranizuja wycieczki fakultatywne ale ceny dość spore szczere mowiac. Może ktoś polecić z czystym sumieniem gdzie jechać i kogos kto to ucziciwie organizuje?

Re: Informacje praktyczne Dominikana

14
Wybierając się na Dominikanę musimy pamiętać o kilku rzeczach:

- Mieszkańcy są otwarci na zabawę, rozmowę i wspólne wyjścia z przyjaciółmi

- Lokalna waluta to PESO, pamiętajcie że jak wymienicie pieniądze to trzymajcie rachunek żeby w razie jak zostanie Wam coś pieniędzy aby je wymienić z powrotem. Ale pamiętajmy że możemy wymienić z powrotem tylko do ok 30 %.

- Opłata za wjazd na Dominikanę wynosi 10 dolarów, możemy zapłacić po przyjeździe.

- W tym kraju nikt się nie spieszy więc nie zdziwcie się jak autobus czy umówiona osoba będzie się spóźniać

- Pamiętaj o odpowiednim stroju podczas spotkań oraz odwiedzając kościoły. Mieszańcy ubierają się bardzo dystyngowanie

- Nie pijemy wody z kranu, używajmy jej tylko do zębów.

- Polecamy wybrać się na Saona Island ( 45 minut łodzią) znajdziemy tu piękne plaże, możemy nurkować, można się tu wybrać na dzienną wycieczkę, niestety w sezonie znajdziemy tu bardzo dużo ludzi

- Wybierając się nad Lake Enriquillo (Lago Enriquillo) Dom dla wielu zwierząt, jezioro jest położone ponizej poziomu morza,

- The 3 Eyes National Park - łatwo tu dotrzeć ( autobus, samochód) , po dotarciu na miejsce, podążamy na dół aby dotrzeć do basenów ( są trzy), idealne miejsce na 2 godzinny wypad.

- Warto się tu zatrzymać w drodze do San Domingo

- Warto wziąć prywatną wycieczkę łodziom do okolicznych jaskiń ( tour ok 45 dolarów) gdzie zobaczycie mniej znane lecz piękne miesca

Charcos

- 27 wodospadów do zobaczenia

- Weźcie coś na komary

- Oprócz skakania, zjeżdżania i pływania, w lesie jest mnóstwo opcji spacerów, a przewodnik pokarze wam wiele roślin rosnących swobodnie w okolicy. Jest tam parking, szatnia na kosztowności i przyjemny bar do ochłodzenia się.

Więcej cennych informacji o Dominikanie znajdziecie poniżej:

viewtopic.php?f=70&t=9143
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dominikana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron