Nieprzeczytane posty

Harrods

1
Harrods.jpg
Harrods.jpg (87.88 KiB) Przejrzano 7868 razy
Harrods należy do najpopularniejszych domów handlowych w całym Londynie. Nazwę swą zyskał dzięki Charlesowi Henremu Harrodsowi, który w 1849 roku założył niewielki sklep spożywczy, a dopiero w późniejszym czasie stał się on wielkim domem handlowym. W roku 1983 sklep przejął Egipcjanin Mohamed al Fayed i to on nadał jemu obecny wygląd i świetność.

Ps Zapraszam do oceny powyższego atrakcji
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Harrods

2
"Harrods" nieodmiennie kojarzy mi się... ze świętami Bożego Narodzenia. Nie jestem w stanie dokładnie wyjaśnić sama sobie dlaczego. Podejrzewam, że to przez moje skłonności do podróżowania. Przepraszam za off-top, ale skoro już zaczęłam: czas przed świętami kojarzy mi się z wagarami. A że szkołę skończyłam kilka lat temu, to były już wtedy wielkie centra handlowe rozsiane po Polsce... i do tych centrów handlowych jeździło się na przedświąteczne wagary:- ) Pewnie stąd skojarzenie "Harrodsa" z Bożym Narodzeniem.
Do rzeczy: budynek piękny, ale nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Na głównej ulicy Gliwic są bardzo podobne... :- )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabytki Londynu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości