Nieprzeczytane posty

Re: Kraków podstawowe informacje

12
Witaj, zapytaj w poniższym temacie

potrzebujesz-informacji-zapytaj-naszego ... t5183.html
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Kraków podstawowe informacje

14
Polecam szczególnie Kazimierz, Podgórze, tereny nad Wisłą-knajpki, barki, pikniki na trawie, muzeum Manggha z tarasem widokowym na Wawel, wycieczkę łodzią do Tyńca. Rynek jest piękny ale niesamowicie zatłoczony, przepełniony turystami.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość.

Re: Kraków podstawowe informacje

15
maniek2770 pisze:Kraków robi się piękny nocą, można wyjść na rynek i zobaczyć masę ludzi, a spacer nocą po Krakowie to coś pięknego :) sam jestem dość często w Krk i za każdym razem chcę tam szybko wrócić:)
Kiedyś rozmawiałam z pewną Hiszpanką, klasyczną globtroterką, i powiedziała mi, że nie zna żadnego miaasta w Europie, w którym na placu głównym, czyli rynku, i w okolicach- Planty- było aż tak słabe oświetlenie. Ale to był komplement .

Re: Kraków podstawowe informacje

16
renatagawlak pisze:Witam wszystkich;) pragnę dowiedzieć się jakie miejsca warte są zwiedzenia znane tylko rodowitym krakusom nie objęte w żadnych przewodnikach turystycznych:D
Dzisiaj te miejsca są o wiele lepiej rozreklamowane niż kiedyś, ale mam na myśli dzielnicę żydowską- Kaazimierz. Są tam nie tylko klimatyczne knajpki przecież, ale i synagogi i przede wszystkim unikalne, zaniedbane, klimatyczne kamienice. Warto. :D

Re: Kraków podstawowe informacje

18
renatagawlak pisze:Witam wszystkich;) pragnę dowiedzieć się jakie miejsca warte są zwiedzenia znane tylko rodowitym krakusom nie objęte w żadnych przewodnikach turystycznych:D
Takich miejsc w Krakowie jest tak dużo, że aż ciężko wszystkie opisać w jednym poście. :) Postaram się wymienić te najciekawsze spośród niedocenionych:
- Zakrzówek
- Kopiec Kraka
- Kamieniołom "Liban" + pozostałe okolice dawnego obozu konc. "Płaszów" (m.in. urokliwy cmentarzyk żydowski)
- centrum Podgórza
- Stary Cmentarz Podgórski
- Kleparz (szczególnie okolice placu Matejki)
- Kopiec Kościuszki i okolice (Salwator, kopiec Piłsudskiego)
- Kazimierz (synagogi, Nowy Cementarz Żydowski)
- Sanktuarium w Łagiewnikach
- ulica Kopernika (jeden z wyższych kościołów w Krakowie)
- Bractwo Kurkowe
- Cmentarz Rakowicki
- Rydlówka (jeśli jesteś fanem "Wesela" Wyspiańskiego)
- Ogród Botaniczny
...oraz wiele, wiele innych miejsc, w których znajdują się zabytkowe kościółki, kamienice, pałace, muzea czy pohabsburskie forty. Nawet w Nowej Hucie jest co zobaczyć! (kopiec Wandy, klasztor w Mogile, dwa drewniane kościoły, dworek Matejki) itd. itd. itd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Atrakcje Krakowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości