Nieprzeczytane posty

Re: Sukiennice

12
s_spa pisze:a czy to prawda, że jeden dzień jest za darmo wstęp?
Prawda, we wtorki można zwiedzać za darmo :) Trzeba tylko wcześniej zarezerwować darmową wejściówkę. Zazwyczaj nie ma z tym problemu, ale jeśli wtorek wypada akurat w długi weekend czy jakieś święto, to o rezerwacji trzeba myśleć już dwa tygodnie wcześniej.
Wszystkie oddziały Muzeum Historycznego Miasta Krakowa mają instytucję dnia ze wstępem wolnym - Fabryka Schindlera, Apteka pod Orłem, Kamienica Hipolitów, itd. Z resztą kilka innych jak MOCAK czy Manggha też mają możliwość zwiedzenia nieodpłatnie. Dlatego warto sprawdzać strony muzeów zanim zabuli się 20 zł za wejście.

Re: Sukiennice

13
s_spa pisze:a czy to prawda, że jeden dzień jest za darmo wstęp?
Z tego co wiem wtorki są za darmo (ale trzeba pamiętać, że w każdy pierwszy wtorek miesiąca muzeum jest nieczynne) najlepiej zarezerwować sobie bilet wcześniej:) na stronie internetowej Muzeum można znaleźć wszystkie informacje:)

Re: Sukiennice

14
sagnieszka pisze:Może to kiepskie porównanie, ale kiedy patrzę na Sukiennice - a później na współczesne centra handlowe, to nasuwa mi się jedno: kiedyś ludzie mieli zdecydowanie lepszy gust, jeśli chodzi o architekturę.
Nawet nie tyle lepszy gust. Po prostu inne zastosowanie. Czas płynie i mamy większe potrzeby, więcej nas jest ogólnie. Z tym, że centra handlowe wszystkie wygląadają tak samo, a Sukiennice etc. są unikalne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Atrakcje Krakowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości