Nieprzeczytane posty

Kopalnia Soli w Wieliczce

1
Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce.jpg
Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce.jpg (84.48 KiB) Przejrzano 10781 razy
Część Kopalni Soli w Wieliczce, która została udostępniona do zwiedzania wynosi około trzech kilometrów, na głębokości od ponad 60 m do prawie 140 metrów. Można tam zobaczyć podziemne groty solne i piękne kaplice. Dodatkowego uroku temu miejscu zdecydowanie dodaje niezwykła gra świateł, która sprawia, że to miejsce owiane jest niesamowitym klimatem. Podczas spaceru wzdłuż szlaku i przy okazji słuchaniu opowieści przewodnika, mamy możliwość przeniesienia się w bardzo odległe czasy, gdzie wieliccy górnicy bardzo ciężko pracowali, ale także pozostawili po sobie ślad w postaci ciekawych rzeźb. W podziemiach tej kopalni organizowanych jest wiele koncertów i uroczystości okolicznościowych typu śluby czy wesela.

Zapraszam do oceny powyższego zabytku
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Kopalnia Soli w Wieliczce

3
Kopalnia Soli Wieliczka chyba znana jest większości osób. Nie trzeba za bardzo jej polecać:) obecnie udostępnione są dla zwiedzających dwie trasy, górniczą oraz turystyczną. Bilety nie należą do tanich (normalne 52 zl/os) ale myślę że warto odwiedzić to miejsce :)

Re: Kopalnia Soli w Wieliczce

4
Jeszcze jako dziecko odwiedziłam to miejsce parę razy i byłam nim zachwycona. Wtedy nie zwracałam uwagi na zawartość jodu w powietrzu a terach chętnie bym się "najodowała" kopalnią. Uwielbiam podziemia a do tego jeszcze legendy o św. Kindze. Coś wspaniałego! A i jeszcze niezapomniane lizanie ścian. Polecam każdemu kto nie był i tym którzy już zwiedzili to magiczne miejsce.

Re: Kopalnia Soli w Wieliczce

6
Problem w Wieliczce jest jednak z przepustowością wind. Niejednokrotnie turyści skarżą się na to że po skończonym zwiedzaniu do windy czekali 1-2 godziny. Ale faktycznie warto odwiedzić to miejsce, nie bez powodu wpisane jest na listę UNESCO.

Re: Kopalnia Soli w Wieliczce

9
Bochnia też jest fajna! Niestety, trochę dalej od Krakowa niż Wieliczka, trzeba się specjalnie pofatygować.
Kopalnie robią wrażenie, ale kopalnie kopalniami, nie samymi kopalniami miasta kopalniane żyją. :D
Np. w Wieliczce jest jeszcze mnóstwo świetnych miejsc, które warto zobaczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Atrakcje Krakowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości