Nieprzeczytane posty

Przewodnik po Karaibach 2019- KIEDY GDZIE I ZA ILE

1
Kiedy jechać?

Przy wyborze wakacji na Karaibach należy wziąć pod uwagę trzy czynniki: pogodę, koszty i tłumy.

Pogoda na Karaibach jest generalnie najlepsza - a mianowicie najsuchsza, o niskiej wilgotności i przyjemnie chłodnych nocach - od grudnia do kwietnia. Lato i jesień są bardziej kojące, o kilka stopni cieplejsze i mokrzejsze: częste są prysznice i krótkie, ulewy, ale ogólnie deszczu mniej. Od czerwca do listopada to także oficjalny sezon huraganów. Statystycznie rzecz biorąc, wrzesień, a następnie październik, to miesiące, w których najprawdopodobniej spotkasz się z poważną burzą, taką jak huragan Matthew, który w październiku 2016 roku spowodował zniszczenia w niektórych częściach regionu, w tym na Haiti. Jednak nawet w tych miesiącach szanse są niewielkie. Częściowo zależy to od tego, na którą wyspę się wybierasz, ponieważ niektóre z nich są bardziej podatne na huragany niż inne - zobacz sztormcarib.com .

Nawet w oficjalnym sezonie huraganów szanse na poważne złą pogodę są niewielkie

Pod względem kosztów, od połowy grudnia do połowy/końca kwietnia jest szczytowym sezonem na Karaibach, a ceny hoteli (i willi) są o 20-50 procent wyższe niż przez resztę roku. W przypadku podróży w okresie wakacji szkolnych, za loty płaci się więcej.

Jeśli chodzi o tłumy, hotele są najpełniejsze, a plaże najbardziej zatłoczone w miesiącach zimowych, zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia/Nowego Roku, lutego i Wielkanocy. Wrzesień i październik to najcichsze miesiące, kiedy niektóre hotele i restauracje są zamknięte, a bary mogą być puste.

Biorąc pod uwagę pogodę, koszty i tłumy, maj jest idealnym miesiącem do odwiedzenia. Pogoda jest wtedy często równie dobra jak w szczytowych miesiącach zimowych, ale zakwaterowanie kosztuje znacznie mniej. Z podobnych powodów pierwsza połowa grudnia to również dobry czas na podróż. Jeśli jesteś przywiązany do wakacji szkolnych i chcesz utrzymać koszty na niskim poziomie, rozważ podróżowanie w połowie maja, kiedy to loty mogą być tańsze niż w innych okresach wakacji szkolnych. Jeśli chcesz wyjechać na letnie wakacje szkolne, pamiętaj, że ceny biletów zwykle spadają pod koniec sierpnia.

Wyspy

Najważniejsze wyspy

Anguilla

https://www.gettingstamped.com/anguilla-travel-tips/

Antigua

https://www.alongdustyroads.com/posts/t ... it-antigua

Bahamy

https://www.eccotravel.eu/bahamy/

Barbados

https://www.tripsavvy.com/barbados-travel-guide-1487625

oraz

Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Kajmany

Kuba

Dominika

Republika Dominikańska

Holenderskie Karaiby

Karaiby Francuskie

Grenada

Jamajka

Montserrat

Nevis

Portoryko

Zestawy St Kitts

Saint Lucia

Saint Vincent i Grenadyny

Trynidad i Tobago

Turcy i Caicos

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

Quiz: Która karaibska wyspa jest idealna dla Ciebie?


Aby dotrzeć do niektórych mniejszych wysp, a także na wieloośrodkowe wycieczki, zwykle trzeba odbyć lot między wyspami. Liat ( liat.com ) jest głównym, ale nie zawsze niezawodnym przewoźnikiem. Istnieje wiele innych małych, regionalnych linii lotniczych - touroperatorzy mogą doradzać o możliwościach. Loty między wyspami nie są tanie, więc aby utrzymać koszty na niskim poziomie, wybierz wyspę, na którą możesz polecieć bezpośrednio.

Organizatorzy wycieczek

Rezerwacja pakietu na Karaiby będzie prawdopodobnie tańsza niż samodzielne zorganizowanie tej samej podróży, a w razie problemów będziesz mieć z tym spokój (pomyśl o huraganach). Większość hoteli na Karaibach można zarezerwować z co najmniej kilkoma, a czasem nawet wieloma, organizatorami wycieczek, więc warto się rozejrzeć: ceny pakietów mogą się bardzo różnić, a oferty w hotelach takich jak siedem nocy za cenę pięciu rzadko są unikalne dla danego operatora.

Organizatorzy wycieczek specjalizujący się w tematyce karaibskiej

Szerokie Karaiby: Caribtours (020 7751 0660; caribtours.co.uk ); Kenwood Travel (020 7749 9220; kenwoodtravel.co.uk ); Tropic Breeze (01752 880880; tropicbreeze.co.uk ); Sandals (0800 022 3030; sandals.co.uk ) Wakacje w ośrodkach wypoczynkowych, w tym ośrodkach all inclusive.

Specjaliści na określonych wyspach: Bahamy Flavour (0870 066 9975; bahamasflavour.co.uk ; Captivating Cuba (01438 310099; captivatingcuba.com ); Caribbean Fun Travel (01604 882929; caribbeanfuntravel.co.uk ) Holenderskie Karaiby; Cuba Direct (020 3773 2471; cubadirect.co.uk ); Discover Jamaica (020 7078 7518; discoverjamaica.co.uk ); Esencia Experiences (01481 714898; esenciaexperiences.com ) Kuba; Geodyssey (020 7281 7788; geodyssey.co.uk ) Kuba, Trynidad i Tobago; Journey Latin America (0203 733 0208; journeylatinamerica.co.uk ) Kuba; Just Grenada (01373 814214; justgrenada.co.uk ) Specjalizuje się również w Barbados, Bequia, St.com ) Wakacje zorientowane na przyrodę; Onyx Travel (0118 947 2830; onyxtravel.co.uk ) Gwadelupa i Martynika; Simply St Lucia (01732 811043; simplystluciaholidays.co.uk ).

Dla podróży ekskluzywnych:

Caribbean Expressions (01392 441245; expressionsholidays.co.uk ); Carrier (0161 492 1354; carrier.co.uk ); Eden Collection (01244 567000; edencollection.co.uk ) Elegant Resorts (01244 897516; elegantresorts.co.uk ); ITC Luxury Travel (01244 355527; itcluxurytravel.co.uk ); Scott Dunn (020 3627 4693; scottdunn.com ); Turquoise Holidays (01494 678400; turquoiseholidays.co.uk ); Western & Oriental (020 3588 6130; westernoriental.com ).


Zakwaterowanie

Karaiby oferują niezwykle zróżnicowany wybór miejsc noclegowych. Hotele oferują szeroki wybór od dużych kompleksów all inclusive do kameralnych, a czasem luksusowych, nadmorskich posiadłości i zajazdów na plantacjach.

Operatorzy turystyczni oferują większość najlepszych nieruchomości. Ale na wielu wyspach znajduje się również wiele małych, niedrogich hoteli i pensjonatów, które nie znajdują się w większości ofert touroperatorów. Znajdź je na stronach internetowych forów turystycznych oraz na charmingescapescollection.com dla Anguilla, intimatehotelsbarbados.com i jewelsofthebvi.com dla Brytyjskich Wysp Dziewiczych.

Pobyt w domach miejscowych jest również możliwy na niektórych wyspach. Najlepszym źródłem jest Airbnbb ( airbnb.co.uk ) - sprawdź recenzje poprzednich gości przed dokonaniem rezerwacji; dla Kuby zobacz również cubacasas.net .

Najlepsze hotele na Karaibach

Wille można wynająć na wielu wyspach, a mądrzejsze z gospodarzami i czasami innymi pracownikami. Specjaliści Villa obejmująca Karaiby obejmują CV Villas (020 7563 7906; cvvillas.com ), James Villa Holidays (0800 074 0122; jamesvillas.co.uk ), Prestbury Worldwide Resorts (01625 858158; prestburyworldwideresorts.co.uk ), Red Savannah (01242 787800; red red redavannah.com ) i Wimco (0870 850 1144; wimco.com ). Aby dokonać bezpośredniej rezerwacji, zwróć się do airbnb.co.uk lub homeaway.co.uk, w których znajdują się tysiące willi i mieszkań w całym regionie.


Rejs

Z kilku powodów Karaiby są najlepszym miejscem na wakacje na świecie. Pogoda jest na ogół gorąca i słoneczna. Możesz odwiedzić kilkanaście wysp w tygodniu - skakanie po Karaibach nie jest łatwe lub tanie, co sprawia, że rejs jest zdecydowanie najlepszym sposobem, aby zobaczyć wiele z regionu za jednym razem. Działalność na lądzie jest bardzo zróżnicowana, od zwiedzania miast kolonialnych po zip-lining nad lasami deszczowymi, wspinaczkę po wodospadach, snorkeling z płaszczkami i wypróbowywanie wszelkiego rodzaju innych sportów wodnych. Można też po prostu ochłodzić się na plaży - kilka rejsów wycieczkowych obejmuje w swoich trasach przystanek na ich własnej, prywatnej tropikalnej wyspie. Wybór nie-kulturowych wycieczek sprawia, że rejsy po Karaibach są idealnym rozwiązaniem dla rodzin.

Na Karaibach transport jest zazwyczaj wymagany, aby dotrzeć do kluczowych atrakcji turystycznych, więc wielu pasażerów zapisuje się na drogie, zorganizowane wycieczki.

Z kilku powodów, Karaiby są najlepszym miejscem na świecie do spędzenia wakacji na rejsach

W regionie znajdują się trzy rejony wycieczkowe: Karaiby Wschodnie, zazwyczaj obejmujące Portoryko, Wyspy Dziewicze i, w przypadku odlotów z Florydy, Bahamy; Karaiby Zachodnie, obejmujące Kajmany, Jamajkę i Meksyk; oraz Karaiby Południowe, odwiedzające południowe Wyspy Nawietrzne i Antyle Holenderskie.

Warto rozważyć pakiety wycieczkowo-pobytowe. Wiele rejsów rozpoczyna się na Florydzie, ale Barbados jest również ważnym punktem startowym. Wiosną i jesienią odbywają się również wartościowe rejsy repozycyjne, przeprawiające Atlantyk drogą morską w jedną stronę, a w drugą latając.

Można pływać po Karaibach przez cały rok. Pogoda jest najlepsza grudzień-kwiecień, szczyt sezonu, choć porty są wtedy najbardziej ruchliwe, a ceny są niższe w innych porach roku. Jeśli wybierzesz się w sezonie huraganów (szczególnie we wrześniu i październiku), istnieje szansa, że Twój statek będzie musiał zmienić trasę, aby uniknąć burz.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Przewodnik po Karaibach 2019- KIEDY GDZIE I ZA ILE

2
Platinum Coast, Barbados, Lesser Antilles


Ponad 300 lat brytyjskiego panowania odcisnęło swoje piętno na tej pięknej wyspie z różowymi i białymi plażami. Mimo, że Barbados jest niepodległy od 1966 roku, zachował swoją brytyjską atmosferę. Popołudniowa herbata jest tu tradycją, krykiet jest sportem narodowym, a większość turystów to Brytyjczycy, z których wielu przyjeżdża na "Platynowe Wybrzeże", nazwane tak ze względu na luksusowe hotele i kondominia znajdujące się wzdłuż zachodniej linii brzegowej, która wychodzi na Morze Karaibskie. Jest to dom dla najspokojniejszych wód i najlepszych plaż, a snorkeling z towarzyskimi, dobrze odżywionymi żółwiami morskimi tuż przy brzegu.

Klejnot zachodniego wybrzeża, Sandy Lane wcześnie zdobył jedne z najlepszych nadbrzeży. Od dawna jest to jeden z najbardziej klasycznych (i najdroższych) kurortów na świecie, a jego dumny z domu personel Bajan traktuje każdego gościa tak, jak traktował królową Elżbietę, gdy ta go odwiedzała. Jego 45 dołków golfowych obejmuje zaprojektowane przez Toma Fazio pole Green Monkey, uważane za jedno z najlepszych w regionie. Spa jest znane z wysoko wykwalifikowanych terapeutów i najwyższej jakości zabiegów aromaterapeutycznych. Ubieranie się na kolację zawsze było tu tradycją, więc bardziej swobodne osoby mogą wybrać się do położonego na świeżym powietrzu, nad oceanem Bajan Blue.

Dowodem na to, że Barbados urósł do rangi kulinarnego celu podróży, jest lokal Fish Pot, znany ze stylowych posiłków na świeżym powietrzu (praktycznie znajduje się na szczycie fal) i pomysłowych dań, takich jak kurczak i foie gras pate z marmoladą z guawy i imbiru. Jeśli chcesz być bardziej lokalny, spróbuj specjalności wyspy - kanapki z latającą rybą.

Najlepszym miejscem, aby ją zdobyć, jest piątkowy Fish Fry w Oistins, wiosce rybackiej na południowym wybrzeżu, gdzie sprzedawcy serwują grillowane lub smażone ryby, w połączeniu z napojami i napojami lub smażoną rybę w połączeniu z zimnym piwem Banks. Jest to najlepsza impreza na wyspie, z dużą ilością głośnej muzyki, tańców i picia rumu.

Najpopularniejszą atrakcją Barbadosu jest Harrison's Cave, gdzie znajduje się zapierająca dech w piersiach kolekcja dobrze oświetlonych stalaktytów i stalagmitów. Plaże wokół Bathsheba są piękne, choć chłodniejsze i bardziej szorstkie niż inne, co sprzyja doskonałemu surfingowi, zwłaszcza w "Soup Bowl", gdzie znajdziesz największe fale na wyspie i coroczne zawody surfingowe w listopadzie. W odległości krótkiego spaceru znajduje się Sea U Guest House, uroczy dom zbudowany w stylu kolonialnego karaibskiego domu, z mahoniu.

Jeśli szukacie coś tańszego to moze coś z linku, który najdziecie poniżej:

viewtopic.php?f=72&t=2541
ODPOWIEDZ

Wróć do „Barbados”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości