Nieprzeczytane posty

Atrakcje Turynu

1
Docierając do pięknego Turynu docieramy to wyjątkowo ważnego pod względem zarówno gospodarczym jak i kulinarnym regionu ulokowanego na północy Włoch. Miasto to tuż po Mediolanie jest ważnym ośrodkiem całego regionu, a jeśli przyjedziecie tu 24 czerwca to zobaczycie mnóstwo festiwali i różnego rodzaju imprez z okazji Jana Chrzciciela, który jest patronem miasta.

Miasto to kojarzy nam się przede wszystkim ze słynnym Całunem Turyńskim, dla niektórych z Fiatem a jeszcze dla innych ze słynnym Juventusem. Spoglądając na miasto okiem architekta dostrzegamy piękne barokowe budowle oraz niewielką lecz bogatą historycznie starówkę. Turyn to miasto w którym można zatrzymać się na kilka dni, jeśli jednak zależy nam na obejrzeniu pobieżnie tych najważniejszych atrakcji to możemy zmieścić się w jednym dniu. Możemy także kupić kartę, zapewniając sobie nie tylko zniżki ale i darmowe wstępy do wielu atrakcji. Cena karty to 23 € za 24 godziny 35 € 48 godzin i 42 € za 72 godziny. Jedynym mankamentem tej karty jest fakt że przy każdej atrakcji musimy odebrać w kasie bilet, nawet jeśli wejście z ową kartą jest darmowe. Jeśli zdecydujemy się na bardzo krótki pobyt wówczas karta może nie do końca okazać im opłacalna, dlatego warto przekalkulować koszty.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo miasta to generalnie jest ono bezpieczne podobne odczucie mieliśmy zwiedzając atrakcje Montpellier, przy czym jak w każdym miejscu zalecana jest ostrożność, co to znaczy, chodzi o to aby nie chodzić późnym wieczorem, bądź w nocy po mało oświetlonych uliczkach i tam gdzie nie ma ludzi, nie nośmy na widoku dużej ilości sprzętu a także rozglądajmy się przy bankomatach i wtedy kiedy zaglądamy do portfela, starajmy się robić to dyskretnie. Najgorszą okolicą są tereny dworca, dlatego polecamy zatrzymać się w innych częściach miasta.
Zobacz nowy wymiar podróży. Podróże,przewodniki,ukryte miejsca.Zapraszam na mój nowy portal podróżniczy

Re: Atrakcje Turynu

2
Najważniejsze atrakcje miasta

1. Museo Egizio



2. Juventus Stadium



3. Museo Nazionale del Cinema



4. Museo Nazionale dell'Automobile



5. Palazzo Reale



6. Mole Antonelliana




7. Piazza Castello



8. Parco del Valentino



9. Piazza San Carlo



10. Museo Pietro Micca



11. Chiesa di Santa Maria del Monte dei Cappuccini



12. Santuario Basilica La Consolata



13. Duomo di Torino e Cappella della Sacra Sindone



14. Piazza Vittorio Veneto



15. Museo Nazionale del Risorgimento



16. Museo Lavazza



17. Palazzo Madama



18. MAO - Museo d'Arte Orientale



19. Armeria Reale



20. Mercato Centrale Torino

Więcej atrakcji:

21. Real Chiesa di San Lorenzo


22. Juventus Museum


23. Via Roma


24. Centro Storico Fiat


25. Metropolitana di Torino


26. Museo del Carcere Le Nuove


27. Villa della Regina


28. Civic Museum of Ancient Art (Palazzo Madama)



29. Basilica di Maria Ausiliatrice


30. Superga - Tranvia a Dentiera Sassi

Zobacz nowy wymiar podróży. Podróże,przewodniki,ukryte miejsca.Zapraszam na mój nowy portal podróżniczy

Najlepsze hotele i restauracje w Turynie

3
Najlepsze hotele w Turynie

https://pl.tripadvisor.com/Hotels-g1878 ... otels.html

Najlepsze hostele w Turynie

https://pl.hostelbookers.com/hostele/wlochy/turyn/

Najlepsze Airbnb w Turynie

https://www.airbnb.co.uk/turin-italy/stays

Najlepsze Restauracje w Turynie

https://pl.tripadvisor.com/Restaurants- ... dmont.html

Najlepsze kawiarnie i bary w Turynie

https://pl.tripadvisor.com/Restaurants- ... dmont.html
Zobacz nowy wymiar podróży. Podróże,przewodniki,ukryte miejsca.Zapraszam na mój nowy portal podróżniczy

Gdzie się zatrzymać będąc w Turynie

5
1) Piazza San Carlo i Piazza Castello są najbardziej centralnie położone, ale dobre trattorie, znajdują się głównie w obszarach mieszkalnych, podczas gdy w centrum znajdują się innowacyjne i tradycyjne restauracje.

2) Z pewnością pobyt w pobliżu stacji metra jest dobrą lokalizacją. Z drugiej strony jest oczywiste, że najlepszym wyborem jest pozostawanie bezpośrednio w centrum! 90% miejsc jest skoncentrowanych w centrum miasta, gdzie znajduje się wiele restauracji i sklepów (wiele znanych marek).

Warto spojrzeć na obszary wokół tych głównych ulic

- Via Principi D'Acaja, Corso Inghilterra

- Via Cernaia, Via Pietro Micca

- Via dell'Arcivescovado

- Via Sacchi

- Via Madama Cristina: tylko obszar pomiędzy Corso Dante i Corso Bramante

Salone del Gusto jest bardzo interesujące, ale bardzo zatłoczone.


Nie polecam obszaru: Porta Nuova, Porta palazzo, Falchera, Barriera di Milano.
Zobacz nowy wymiar podróży. Podróże,przewodniki,ukryte miejsca.Zapraszam na mój nowy portal podróżniczy

Re: Atrakcje Turynu

6
Kolejne miasto Europy, które warto zwiedzić. Dziękuję za info.
Zastanawiam się, ponieważ zwróciłeś uwagę na bezpieczeństwo, czy wieczorami ulice robią się puste? Trochę mnie to zaskoczyło.
Wracałem bardzo późną porą w innych miastach Włoch i raczej czułem się bezpiecznie. Czy mialeś jakieś powody aby czuć się nieswojo?

Re: Atrakcje Turynu

7
W Turynie czułem się jak najbardziej ok, przy czym okolice dworca, przeważnie bywają nieprzyjemne. Myślę że zarówno Turyn jak i Rzym nie mają za ciekawych okolic dworca, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na nocleg. O ile noclegi w obrębie dworca są tańsze to jakoś mnie ta dzielnica nie urzekła, choć ogólnie nie czułem się jakoś specjalnie nie swojo. Co do pustych ulic, to głównie chodzi o jakieś ciemne zaułki, żeby nie chodzić ale to taka ogólna uwaga, w Turynie zawsze jest sporo ludzi, więc tym bym się nie przejmował.
Zobacz nowy wymiar podróży. Podróże,przewodniki,ukryte miejsca.Zapraszam na mój nowy portal podróżniczy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości