Nieprzeczytane posty

Atrakcje Kłodzka

1
Rozpoczynając krótką wycieczkę po Kłodzku polecam wkroczyć do Starego Miasta przez ikoniczny żelazny most. Konstrukcja ma ponad 100 lat, kiedyś nosił on nazwę most koński. Poprzednie konstrukcję zostały zniszczone na skutek powodzi. Budowla ta wygląda bardzo ładnie na tle kamieniczek.

W okolicy (około 3 minut piechotą) znajdziemy bar o nazwie Dobrze, serwujący dobre posiłki w tym także dla wegetarian, jest też w miarę tanio. Dosłownie obok znajduje się Kościół Matki Boskiej różańcowej ulokowany na Wyspie Piasek. Kościół został wybudowany w latach 1628 1631 a na miejscu obecnej konstrukcji stały kiedyś inne budowle. Można tu dostrzec trójnawowa konstrukcję z częściowo zamkniętym prezbiterium w kształcie półkolistym. Od strony zachodniej można dostrzec dwie duże wieże.

W pobliżu znajduje się także bardzo ciekawa atrakcja, którą jest podziemna wycieczka. Jeśli zdecydujecie się na tę wycieczkę to będziecie podążać tunelami w kierunku twierdzy kłodzkiej, kiedyś te tereny służyły do przechowywania żywności, składowano tu także piwo a w późniejszych latach podczas wojny było tu też schronienie. Ciemne długie korytarze z różnymi pomieszczeniami pełnymi ciekawych wystaw pozwolą Wam przenieść się w czasie.

Podążamy dalej ulicą Zawiszy czarnego na plac Bolesława Chrobrego a tam znajduje się Stary Ratusz. zaprojektowany przez Ewalda Bergera. Cały projekt został ukończony w 1890 roku. Najciekawszą częścią ratusza jest wieża mieszcząca się w środku budynku, lecz nie jest ona jeszcze otwarta dla publiczności. Jeśli ktoś interesuje interesuje się architekturą to można na tę budowlę spojrzeć jak na neorenesansowy gmach. Podążając dalej z rynku zostawiamy mapę w kieszeni i spacerujemy wąskimi kameralnymi uliczkami aż docieramy do Muzeum Ziemi Kłodzkiej mieszczącego się przy ulicy Łukasiewicza.

Znajdziemy tu wiele ciekawych eksponatów które zostały zgromadzone na przełomie ostatnich 50 lat, muzeum zostało otwarte w roku 1963. Najcenniejszymi atrakcjami w muzeum są numizmaty, zegary a także wnętrza. Mnie najbardziej podobała się biblioteka, szczególnie sztukatorskie detale, sala koncertowa (kiedyś była tu kaplica) czy złoty salon. Znajdziemy tu także coś dla odkrywców, w podziemiach znajdują się dwu kondygnacyjne piwnice, pełne zakamarków, które zachowany w bardzo dobrym stanie.

Po takiej porcji atrakcji udaliśmy się do restauracji Korona, która znajduje się około 5 minut piechotą. Restauracja ma bardzo klimatyczne wnętrze, przystępne ceny i dość duży wybór posiłków. Polecam łososia oraz grillowanego kurczaka z kremem szpinakowym i ziemniaczkami.

Na koniec zostawiliśmy sobie potężną fortece górująca nad miastem z której rozpościera się przepiękny widok na całą okolicę. Mury są ogromne i dobrze zachowane. W zamku odbywa się bardzo dużo ciekawych wycieczek, można podążyć typową trasą turystyczną ale także można także zwiedzić korytarze mniej uczęszczane, można się wybrać na nocne zwiedzanie a nawet zobaczyć wystrzał z armaty. Warto zapoznać się także z historią tego miejsca oraz z więźniami którzy byli to przetrzymywani. Lista więźniów jest bardzo długa, począwszy od Jerzego Popiela, który przebywał w tym miejscu do 1606 roku a skończywszy na oficerze napoleońskim Janie Putkowskim, przebywał on w tym miejscu do 1815 roku. Więcej atrakcji nie tylko Kłodzka ale także okolic znajdziecie w poniższym temacie.

Atrakcje Kotliny Kłodzkiej

Polecam także sekcje naszego forum, w którym dyskutujemy o Kłodzku i jego okolicach:

Kłodzko forum
Zapraszamy na nasze forum turystyczne oraz na zaprzyjaźnioną stronę opisującą podróże i ukryte miejsca na świecie

Nasze forum turystyczne https://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości