Nieprzeczytane posty

Co zwiedzić w Bawarii

1
Jezioro Bodeńskie i droga alpejska Bawaria, Niemcy

Północny brzeg Bodensee (Jezioro Bodeńskie), największego bawarskiego jeziora, jest otoczony szeregiem ładnych kurortów. Aby jednak naprawdę docenić piękno tego jeziora, należy wsiadać do jednego z niezliczonych promów, które przepływają przez jego wody do Austrii.
i Szwajcarii na przeciwległym brzegu i na wyspach pomiędzy nimi. Dzwonem Bodensee jest malutkie Mainau, wyspiarski raj z burzliwymi kwiatami (w tym ponad 1000 odmian róż) i egzotyczną roślinnością, która przywołuje na myśl piękne krajobrazy Morza Śródziemnego. Barokowy zamek na wyspach został przejęty w 1853 roku przez Wielkiego Księcia Badenii, który zaczął wprowadzać rzadkie rośliny z jego podróży zagranicznych.

Średniowieczny rdzeń Konstanzu, największego i najbardziej tętniącego życiem miasta jeziora, to XIII-wieczny klasztor klasztor, obecnie
Steigenberger Inselhotel, położony na własnej wyspie, przywiązany do miasta groblą. Ze wschodniego wybrzeża wieje starożytna Alpenstrasse (Droga Alpejska) przez 300 wypełnionych po brzegi kilometrów wzdłuż Alp Bawarskich, spektakularnej naturalnej granicy między Niemcami a Austrią. Tędy wiją się starożytne zamki, malownicze schroniska i górskie wioski z domami pomalowanymi w dekoracyjnym stylu, które Bawarczycy nazywają Liiftlmalerei.

Alpenstrasse prowadzi do spokojnego miasta Oberammergau, które co 10 lat ożywa, by uczcić ślubowanie złożone w 1633 roku. Po tym, jak mieszkańcy miasta zostali uchronieni przed plagą, która zniszczyła znaczną część Europy, udali się na bal, by raz na dziesięć lat, na zawsze, odtworzyć życie Chrystusa. Alpine Road prowadzi dalej na południe przez Garmisch (gospodarz Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1936 i siedziba Zugspitze, najwyższy szczyt Niemiec na 9.731 stóp).

W Bawarii nie brakuje zamków, a w spektakularnych dziełach króla Ludwika II ożywają drobne opowieści. Jego przepiękny Zamek Herrenchiemsee stoi fantastycznie na swojej własnej wyspie, jednej z trzech znajdujących się pośrodku pięknego jeziora Chiemsee. Po podróży do Francji, młody król stworzył zamek w 1885 roku na wzór wersalskiego, a jego Sala Lustrzana jest tu odtworzona z widokiem na ogrody Ludwiga.

Konigssee (Jezioro królewskie) na granicy z Austrią - a najlepszy sposób na obejrzenie go to cicha łódź elektryczna. Nie można przegapić pielgrzymkowego kościoła św. Bartłomieja, który jest zaklinowany w małej zatoczce. Został on zbudowany w XI wieku i przebudowany około 600 lat później. Ten cudowny, mały przybysz z Niemiec jest również centralnym punktem oszałamiającego Parku Narodowego Berchtesgaden, miejsca niesławnego schroniska Orlego Gniazda Hitlera.

Konstanz znajduje się 141 mil/227 km na południowy zachód od Monachium. Najlepszy czas na zwiedzanie to: późny kwiecień-czerwiec na wystawy kwiatów Konstanza; maj-czerwiec lub wrzesień na wędrówki. Do kościoła św. Bartłomieja można dotrzeć jedynie żeglując po jeziorze Konigssee lub spacerując po okolicznej górze Watzmann.

Więcej o Bawarii poczytacie poniżej:

https://podroze-forum.pl/viewtopic.php?f=139&t=1014

Re: Co zwiedzić w Bawarii

2
Polecam Bawarskie Zugspitze, które jest częścią pasma górskiego Wetterstein. Rozciąga się ono na granicy między Austrią a Niemcami. Otoczone stromymi dolinami, na jej 2.962-metrowy wschodni szczyt prowadzi bawarska kolejka zębata. Ta najwyższa góra w Niemczech jest niezwykle popularna zarówno wśród turystów pieszych, jak i zwykłych piechurów, z licznymi szlakami na wszystkich poziomach do wyboru (ci, którzy chcą podziwiać widoki bez stromego podjazdu, mogą wjechac w górę i zejść).

https://www.youtube.com/watch?v=B-iK1XCMiqY
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość