Nieprzeczytane posty

Sintra przewodnik

1
Kolejnym miejscem które odwiedziliśmy będąc w Portugalii był piękny pałac w Sintrze. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego mini przewodnika właśnie z samego Pałacu.Szczegóły poniżej

Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Sintra przewodnik

3
Bardzo fajny film, sporo się dowiedziałem, dziękuje bardzo.

Sintra to 8-wieczne ruiny mauretańskiej cytadeli, Castelo dos Mouros, znajdujące się na szczycie o wysokości 1350 stóp, oferując zwiedzającym niebiański widok na morze.

Na zboczu wzgórza otaczającego pałac znajdziemy bujny park, Palicio Nacional de Pena oferujący najbardziej odkrywcze spojrzenie na zanikający styl życia portugalskiej szlachty. Wspaniały XIX-wieczny Pałac w Penie jest fantazją o różowo-żółtej kolorystyce i różnych stylach architektonicznych. Wnętrze zostało zachowane w takim samym stopniu, w jakim opuściła je rodzina królewska w 1910 roku po ogłoszeniu Republiki Portugalskiej.

Dziś ten sam wyjątkowy klimat i otoczenie ogrodowe zapewniają mieszkańcom i gościom miasta sielankowy wypoczynek z dala od gorąca i zgiełku Lizbony. W pałacu znajdziemy ściany pomalowane trompelem l'oeil, neogotyckie żyrandole i XIX-wieczne meble.

Więcej infomacji o Portugalii znajdziecie poniżej:

https://podroze-forum.pl/viewforum.php?f=54
ODPOWIEDZ

Wróć do „Video przewodniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości