Nieprzeczytane posty

Izrael.

1
Witam.

Czy ktoś kto był już w Izraelu mógłby coś na ten temat napisać? Głównie interesuje mnie Jerozolima, ewentualnie ciekawe miejsca obok niej. Przydatne informacje o samym Izraelu jaka tam teraz sytuacja panuje, jak są nastawieni na turystów, jakie ceny życia (jedzenie, spanie), a przede wszystkim czy przelot samolotem za 1100zł to dobra cena? Nie ma innych tańszych możliwości dostania się tam i z powrotem? :) I może pogoda w grudniu/styczniu. Wszelakie inne wskazówki mile widziane.

Pozdrawiam!
Adrian Okoń.

Re: Izrael.

2
Fajnie, że zapytałeś, bo uwielbiam to miejsce. Jerozolima zdecydowanie warta jest zobaczenia, a także pobliskie Betlejem. W starym mieście Jerozolimy możesz znaleźć oferty wycieczek minibusem np. do Galilei, Nazaretu, Masady. Nastawienie na turystów jest tu zawsze pozytywne - bo turyści przywożą ze sobą pieniądze. Ceny noclegów zależą oczywiście od standardu - możesz sprawdzić np. na booking,com albo zapytać się na stronie Nowego Domu Polskiego o możliwość noclegu (to blisko starego miasta). Cena 1100 zł za samolot wydaje mi się niezła. W zimie może być dość chłodno, a w ostatnich latach zdarza się, że pada nawet śnieg. Przy dobrej pogodzie może się jednak natrafić okazja na względnie niedrogie zwiedzenie Jerozolimy i okolic.

Re: Izrael.

3
Dzięki za odpowiedź!

Bilety już kupione na luty i to w lepszej cenie, bo ok. 500zł zapłaciłem w dwie strony :) Obawiam się trochę tej pogody, bo nie wiem jakie ubrania wziąć. Tzw. podróżuję tylko z bagażem podręcznym więc nie dam rady w plecaku upchnąć rzeczy i na ładną i brzydką pogodę.

A może orientujesz się jeszcze jak wygląda sprawa na lotnisku z tym, że wymagają mieć ze sobą rezerwacje hoteli oraz 100 dolarów na każdy dzień pobytu? Mam z tym mały problem, bo a) Spanie mam z couchsurfingu więc rezerwacji im nie pokażę, b) mój budżet będzie znacznie mniejszy na dzień, w granicy 100, ale złotych :P

Ps. Masz może doświadczenie z przejazdem z lotniska z Tel-Awiwu do Jerozolimy? Bo google maps pokazuje czasami około 1.5h a czasami 3h...

Re: Izrael.

4
Poniżej kilka informacji odnośnie Izraela, zaciekawiły mnie te wina, nie miałam pojęcia prawdę mówiąc.

Dla szczególnie zainteresowanych Kabałą, polecam odwiedzić Safed, przesiąknięty wręcz żydowskim mistycyzmem.

Re: Izrael.

5
Warto przed podróżą obejrzeć sobie odcinek Boso przez świat Wojciecha Cejrowskiego Pokazuje, jak żyje się na Ziemi Świętej, oprócz tego oprowadza po zabytkach i opowiada ciekawe anegdoty. Poza tym, że czasami gada głupoty na temat polityki czy religii, to przyjemnie ogląda się jego reportaże.

Re: Izrael.

6
Moje doświadczenia z władzami izraelskimi sięgają czasów, gdy do wjazdu na teren kraju potrzebna była wiza. Mam jednak wrażenie, że neiwiele w podejściu do turystów się zmieniło.
Niby nam Polakom wystarczy ważny minimum 6 m-cy by na granicy z automatu dostać możliwośc przebywania w Izraelu przez 90dni.
Jeśli planujecie długie pobyty sugerują zwrócić baczną uwagę na wbijaną do paszportu pieczątkę. Na przejściu granicznym w Ejlacie ograniczanie pobytu do 1 miesiąca jest regułą, i tu nie oczekujcie jakiegoś tłumaczenia, wyjaśnienia...Dostosujcie bezwzględnie długośc pobytu do tego co macie w paszporcie!

Re: Izrael.

7
Witam,wizy w paszport nie wbijają,dostajemy ją na kartce.Nie miałem żadnego problemu po przylocie ani przy odlocie.Doskonała sieć połączeń autobusowych.Ogólnie bezpiecznie zarówno w Izraelu jak i w autonomii palestyńskiej.
Załączniki
ściana płaczu
ściana płaczu
DSC02908.JPG
widok na Jerozolimę z góry oliwnej
widok na Jerozolimę z góry oliwnej

Re: Izrael.

9
Dzień Dobry
Jestem studentem trzeciego roku Turystyki i Rekreacji i jestem w trakcie pisania Pracy Licencjackiej. Byłbym wdzięczny za jej wypełnienie, gdyż niezmiernie mi pomoże w jej napisaniu. Poniższa ankieta służyć mi będzie wyłącznie do celów naukowych. Ankieta jest całkowicie anonimowa i dane z niej pozyskane zostaną upublicznione w formie zbiorowej.
Z góry dziękuję,
Maciej Twardowski

Palestyna- https://goo.gl/forms/QYMciLZHIy1y9nNv2

Izrael- https://forms.gle/fpF5dHWZV7uxUUxy9
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Kraje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości