Nieprzeczytane posty

Słoneczny Brzeg w Bułgarii

1
W sierpniu, ubiegłego roku wybrałem się do bułgarskiego kurortu Słoneczny Brzeg. Wielu turystów planujących wczasy w Bułgarii zaczyna od tego właśnie miejsca. Bardzo długa, piaszczysta, przypominająca bałtycką plaża, ciągnie się od Nessebaru przez Słoneczny Brzeg do Św. Włazu. Sprawia wrażenie niekończącej się. Wzdłuż plaży równiutko ustawione hotel, większość z basenami. Miejscowość swój dynamiczny rozkwit przeżywała w ostatnich latach, co powoduje, że hotele w większości są nowe i dobrze wyposażone. W przeciwieństwie do innych krajów, położone są na bardzo dużych działkach i mają ogromne baseny.
Słoneczny Brzeg to miejscowość, która żyje całą dobę. Sklepy, restauracje, bary i dyskoteki walczą o klientów organizując przeróżne promocje i zachęty cenowe. Trzeba przyznać, że wczasy w Bułgarii nie zrujnują portfela turysty. Ceny są niższe niż nad polskim morzem około 30-40%. Dotyczy to zarówno sklepów jak i lokali gastronomicznych. Oferta rozrywek poza plażowych zaspokoi nawet najbardziej wybrednych. Od wypożyczalni rowerów i skuterów, przez zakłady usługowe, boiska sportowe, korty, 2 waterparki a kończąc na kasynach.
Bardzo dużą zaletą Słonecznego Brzegu jest również bliskie położenie Nessebaru. Ta zabytkowa miejscowość jest szczególnie czarująca wieczorem. Pięknie oświetlone mury, świetne restauracje (trochę jednak droższe od pozostałych) i bardzo specyficzny klimat miejscowości powodują, że koniecznie trzeba tu spędzić kilka godzin. Do Nessebaru najlepiej wybrać się pieszo, wzdłuż plaży. Polecam rybkę w restauracjach nadmorskich. Kosztuje swoje ale wrażenia smakowo-widokowe są warte tych pieniędzy.
Podsumowując mogę powiedzieć, że jeśli planujecie wczasy w Bułgarii to koniecznie w Słonecznym Brzegu.

Re: Słoneczny Brzeg w Bułgarii

2
Wspaniałe miejsce, także tam byłam i potwierdzam, wczasy w Bułgarii są zawsze udane, ludzie bardzo życzliwi oczywiście również często w swoim interesie :) zachęcają na każdym kroku do odwiedzania knajpek, restauracji, spotkałam się nawet z grajkami wychodzącymi na zewnątrz baru i swoimi piosenkami zachęcającymi do dłuższego spędzenia przy jego muzyce czasu. Bardzo miło wspominam wakacje w Bułgarii polecam i pozdrawiam:)

Re: Słoneczny Brzeg w Bułgarii

5
Słoneczny Brzeg jest takim jakby szalonym kurortem wakacyjnym, powiedziałąbym że odnajdą się tam głównie młodzi i miłośnicy imprez. Dla osób szukających spokojniejszych wakacji, i cudnych widokó, polecałabym wycieczki do Nedebaru - zaledwie 15 minut autobusem od słonecznego brzegu. W każdym razie można tam liczyć na zróżnicowanie - ja sędzałam tam 2 tygodnie wymiennie - w hałasie, w knajpkach, na drinkach (niewątpliwie duży plus słonecznego brzegu, przepiękne, tanie bary na samej plaży z palmami, super kanapami, ślicznym wystrojem) - i w iszy i spokoju rozkoszując się bardziej dziką plażą Nesebaru.

Re: Słoneczny Brzeg w Bułgarii

8
Witajcie. Potrzebuje troszkę cen z powyższych okolic. Interesują mnie ceny wszystkiego począwszy od alkoholi w miejscach typowo turystycznych a skończywszy na jedzeniu w zwykłych sklepach. Z góry dziękuje.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Słoneczny Brzeg w Bułgarii

9
ryba+ frytki+szopska=12-13lev porcja duża 400g
pizza 7-9 lev
dla dziecka duuuża porcja frytki+mała pizza+gałka loda= 5,9lev
pork kawarma pyszotka= 10lev
nie pamietam nazwy chyba musace mięsko z sosem+ frytki + gałka ryżu porcja 400g = 12lev
piwko lane duże kamenitza dla mnie pyszotka w knajpie 2lev
drinki 6,5lev drugi gratis 90%knajp miało ta opcję
pyszne burgery niby nic mięsko pomidor i ogórek= 6lev nie wiem z jakiego mięska ale smak boski
steki w różnych sosach+ frytki= 19lev
sałatka szopska 3,9 lev
sok dla dziecka 1,5lev

To tylko kilka pozycji.... dłuuuuuugo by wymieniać resztę
......................................................................................................................................................................................

Wynajem apartamentu na wakacje

Obrazek


Apartament Słoneczny Brzeg typu studio dla 4 osób do wynajęcia. Gorąco polecam http://slonecznybrzeg.warszawa.pl


Zawsze najświeższe informacje turystyczne

Re: Słoneczny Brzeg w Bułgarii

10
Mam jeszcze parę....

ORIENTACYJNE CENY PRODUKTÓW:

Woda mineralna 1,5l – 1,00 LV
Frytki – 1,10 LV
Coca Cola 2l - 2,60 LV
Soki owocowe 1 l – 2,00 - 2,60 LV
Mleko czekoladowe 500ml - 1,50 LV
Budyń – 0,40 LV
Chleb – 0,80 LV
Dżem - 1,90 LV
Ser topiony w plastrach - 2,10 LV
Pasztet drobiowy 180g - 1,80 LV
Kebapcze – 2,50 LV
Musala – 2,30 LV
Sophia 0,7 – 2,00 LV
Gumy Orbit – 1,00 LV
Mapy Riła, Pirin, Witosza – 4,50 LV
Piwo Tuborg 0,33 l – 1,00 LV
Piwo Zagorka 1.5l - 2,60-3,40 LV
Wódka Flirt 0,7l - 8,80 LV
Herbata – 0,60 LV
Arbuz kg - 0,80 LV
Wypożyczenie leżaka - 6,00-7,00 LV
......................................................................................................................................................................................

Wynajem apartamentu na wakacje

Obrazek


Apartament Słoneczny Brzeg typu studio dla 4 osób do wynajęcia. Gorąco polecam http://slonecznybrzeg.warszawa.pl


Zawsze najświeższe informacje turystyczne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bułgaria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości