Nieprzeczytane posty

Wyspa Lombok, czyli młodsza siostra Bali..

1
Witam,
mieszkam w Indonezji, na wyspie Lombok od dłuższego czasu.
Lombok to wyspa jeszcze nie do końca znana turystom, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie, od niebiańskich plaż pozbawionych tłumów turystów, świątyń, malowniczych meczetów,tradycyjnych wiosek, pięknych wodospadów, rejsów bambusową gondolą aż po wulkan Rinjani.. którego zdobycie gwarantuje niezapomniane wrażenia.
Dla osób kb szukających relaksu lub chcących skorzystać z opcji nurkowania lub snorklingu doskonałym wyborem będą wysepki Gili. ( od bardziej zatłoczonych Gili Trawangan, przez spokojniejsze Gili Air, Gili Meno.. Gili Nanhgu, Gili Kondo)
Jako, że z natury jestem globtroterką i zazwyczaj podróżuję na własną rękę chętnie służę pomocą osobom, które mają jakieś pytania dotyczące pobytu w Indonezji. A jako, że pracuję tutaj w biurze podróży mogę również zaoferować pakiety wakacyjne na wyspie Lombok i okolicach (wysepkach Gili, Bali, Flores i Komodo),doradzić przy wyborze i zabookowaniu hotelu czy pomóc przy zakupie wewnętrznych biletów lotniczych.

Kontakt: forum
Pozdrawiam serdecznie,
Ada Łasek

Re: Lombok

2
Rinjani dla mnie jest 100% must see w Indonezji, jest piekny. Trekking troche wymagajacy, jednak naprawde warto!

Co do Gilis znam wielu fanow, mnie osobiscie nie urzekly. Znajomi, ktorzy byli tam pare lat temu byli zszkowani jak sie tam zrobilo komercyjnie. Ale na pewno wielu osob sie plazowanie i zolwie spodobaja :)

Dodam jeszcze, ze nurkowanie w okolicach Gilis raczej nie dla poczatkujacych.

Pozdrawiam!

Re: Lombok

3
Trochę zapomniany wątek, ale może go ożywię. Faktycznie warto pojechać na Lombok? Albo inaczej - czy wizyta na Lombok może zastąpić wakacje na Bali? Czytam i czytam i wszędzie info, że Bali strasznie zatłoczona turystami, a mi zależy właściwie na spędzeniu kilku spokojnych dni na plaży. Może jeszcze jakieś inne, miej oblegane wyspy? Aktywne fizycznie wakacje byłby bardzo na plus, a wybierając Bali wczasy chyba właśnie tak by wyglądały - spacery, trochę trekkingu. Jestem otwarty na propozycje tak długo, jak będzie co zobaczyć, ale nie koniecznie tłumy turystów :) Znalazłem ofertę w biurze podróży, ale być może lepiej jednak jechać na własną rękę? Nie czuję się jeszcze chyba na tyle pewnie. Jakieś sugestie? Nie jestem zaprawiony w bojach, więc szukam jakichś sensownych podpowiedzi :)

Re: Lombok

4
Witam,

Lombok jest alternatywą dla Bali, jest tam co zwiedzać, można również odpocząć na pięknych plażach na południu Lomboku albo na mniej obleganych wyspach Gili ( nie mówię tutaj o Gili Air czy Trawangan).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Indonezja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości