Nieprzeczytane posty

Re: Indonezja

17
To najpiękniejszy kraj jaki widziałam :) Bardzo chciałabym tam pojechać :) Pozwiedzać ale może i np do pracy :) Ale jak na razie to mnie jeszcze nie stać na to :) Bo wycieczki tam są bardzo drogie z tego co się orientuję... :(

Re: Indonezja

18
Nie do końca tak jak myślisz.
Wycieczki są drogie lecz wyjazd indywidualnie nie koniecznie.
Najdroższą sprawą jest przelot. Szukaj lotów z Niemiec lub Anglii lub Holandii (KLM) wylot np z Berlina via Schipol do Jakarty. Szukając można trafić na ceny w przedziale od 2,5 do 3 k. Szukaj również w liniach arabskich np Emirates, Qatar i innych przesiadka na półwyspie arabskim, ale ceny również w tych granicach, są duże upusty i promocje. Warto zaglądnąć na stronę finnair duże promocje na loty do Azji z W-wy, przesiadka w Helsinkach. Ceny są dla 1 os tam i z powrotem. Inna opcja, to można tanio dolecieć do Bangkoku, Singapuru lub Kuala Lumpur i z tamtąd lokalnymi liniami za ok. 80-100$ do Jakarty lub Denpasar na Bali.
Hotel na Bali -rezerwowałem mailem- czyli przyzwoity 2 os domek z basenem i śniadaniem 35$za dzień, na Gili Meno (bez rezerwacji) płaciłem 15$ za domek na plaży 2 os ze śniadaniem (tylko pancake i sok ze świeżych owoców). Na Jawie hoteliki dla budget turist w cenie 30-40 $ za pokój 2 os ze śniadaniem.
Gdybyś się wybierał w tamte strony polecam wyjazd z plecakiem.
Biali są tam dzieleni na walizkowych (bogaty-ciągną ile się da :evil: , aż do przesady) lub plecakowych od których nie wiele można wyciągnąć. Nie trzeba odganiać się od nachalnych pomagierów.
Samochód na Bali - wynajem na lotnisku 50$ za dobę, benzyna po 0,6$ za litr.
Głównym problemem jest cena przelotu, dlatego warto lecieć na dłużej. Myślę, że dwa tygodnie swobodnie można zamknąć w kwocie 8 k, jadając w przyzwoitych knajpkach dla białych.
Jak policzysz ile zapłacisz dla 2 os za dwa tygodnie w Grecji w sezonie, to może być dużo więcej.

Re: Indonezja

19
Co do lotów do Indonezji, z Polski wahają się teraz mniej więcej w okolicach 3,5-5 tys zł. - to opcja dla tych bardziej wygodnych, którzy nie chcą bawić się w szukanie lotów z innych krajów.

Co do wycieczek zorganizowanych: oferty objazdówek to wydatek miedzy 5 - 10 k - czyli faktycznie wycieczki raczej z wyższej półki.
byle dalej...

Re: Indonezja

20
Znalazłam świetny sposób na wyjazd do Indonezji :) A przy okazji troszkę popracować tam :) Są to płatne praktyki :) Z zakwaterowaniem :)m Świetna rzecz. Jak na razie dowiaduję się co i jak i powiem Wam, że wygląda to bardzo obiecująco :) A Wy jak myślicie ? Fajne rozwiązanie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Indonezja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości