Nieprzeczytane posty

Re: Biuro podróży Hut Plus

2
Byłem uczestnikiem WYCIECZKI DO GRECJI 14.09 - 22.09.2013 zorganizowanej przez Krakowskie Biuro Turystyki HUT-PLUS i na świeżo (wróciłem dzisiaj) chcę się podzielić wrażeniami.
Moją opinię podzielę na trzy oddzielne oceny:
1. Biuro
- za program 4+ proponuję wcześniejszy wyjazd z Krakowa zamiast 8.30 może 6.30 wtedy po przyjeździe do Nei Pori jest dzień plażowania to dodatkowa atrakcja bez wzrostu kosztów, kolejną zmianą to ranny wyjazd w siódmym dniu zamiast południowego i zyskujemy kolejne wolne popołudnie
- za cenę 5 dobra cena - hotele czyste, posiłki urozmaicone i syte może przydało by się troszeczku odmiany jeśli chodzi o śniadania w Nei Pori.
- za obsługę w kraju 4 przy wsiadaniu do autokaru zamiast przepychanki powinna być kolejność według terminu rezerwacji
- za obsługę pilota 2- biuro ponosi pełną odpowiedzialność za dobór pracowników
2. Pilotka - pani NATALIA
- za wiedze 1+ ten plusik to tylko dlatego, że próbowała się czasami poratować czytając do mikrofonu z przewodnika lub kartki.
- za realizację programu 2- dla tej pani program z firmowego katalogu to błąd drukarski potrafiła wskazać na wzgórze oddalone od autokaru o około 5 km i powiedzieć, że tam jest miejscowość Paleos Pantelejmonas i w ten sposób zakończyła temat zwiedzania tej wioski.
Kolejny przykład wizyta w Platamonas - spacer nadmorską promenadą, możliwość degustacji świeżych owoców morza i ryb w licznych rozmieszczonych nad samym morzem tawernach stwierdziła, że przy hotelu też mamy promenadę i to to samo.
Jedziemy dalej ostatniego dnia zwiedzamy Thessaloniki gdzie pani NATALIA na przejście (według maps.google trasa piesza) 2 700 metrów i zobaczenie sześciu zabytków wyznaczyła czas 1 (słownie jedna) godzina po buncie uczestników tego maratonu czas wydłużył się do 1 godz i 30 minut. Czasu wolnego już nie było tylko odjazd o godzinie 11.00 do Polski. Natomiast siódmej atrakcji czyli wizyty na Wielkim Bazarze już nie zrealizowała w ogóle tak bardzo jej się spieszyło do kraju.
Ulubionym zajęciem pani NATALI był sen zarówno w dzień jak i w nocy . Mikrofon jeśli używała to do ogłaszania komunikatów, a informacji turystycznych w ciągu 9 dni przekazała łącznie może 2 godziny. Natomiast zdążyła poinformować cały autokar o kaktusie, który zakwitł u jej rodziców, oraz zademonstrować świeżo zakupione futro stając na siedzeniach. Dało się słyszeć opinie, że jeśli odciąć pilotkę od Internetu to zgubi się na pierwszym skrzyżowaniu. Po Thessalonikach oprowadzała z włączoną mapą GPRS w telefonie!!!
3. Autokar: 5 bez rewelacji, ale sprawny i czysty
4. Kierowcy: 4- mam do nich tylko jedno zastrzeżenie gdy poznali pilotkę to oni ustalali faktycznie kiedy i na ile zatrzymujemy się, a pominięcie zwiedzania Paleos Pantelejmonas to ich sprawka. Stwierdzili że tam nie pojadą bo drogi są wąskie. Jeśli przewoźnik podpisał umowę z biurem na obsługę wycieczki to równocześnie zobowiązał się do przewiezienia uczestników w wyznaczone miejsca!
Powrót do kraju miał być w godzinach wieczornych natomiast w Krakowie byliśmy o godzinie 10.30 i tym sposobem skrócono wycieczkę o około 8 godzin. W drodze powrotnej był planowany posiłek na Słowacji niestety kierowcy nie zatrzymali się w tym kraju w ogóle. Po zatrzymaniu się na stacji benzynowej w Polsce wycieczkowicze wymusili przerwę na posiłek nie wracając do autokaru po wyznaczonych 10 minutach.
Podsumowanie : Już nigdy więcej z tym biurem !!! Przestrzegam wszystkich dobrze przemyślcie swój wybór czy warto zaoszczędzić 100-200 złotych. Myślę, że z 29 uczestników tej parodii co najmniej połowa już nigdy więcej nie skorzysta z oferty tego biura i żadne promocje nie pomogą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum naszego forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości