Nieprzeczytane posty

Re: Z biurem i walizką czy z mapą i plecakiem?

42
II wersja jak najbardziej dla mnie :) w tym roku już w ten sposób zwiedziłem Olszyn, Kołobrzeg, Grzybowo, Szczecin oraz Poznań. A mam znajomego co robi takie wypady po Europie, ostatnio był we Francji, pytam gdzie spałeś, on odp: na plaży, więc pytam w namiocie? on odp: nie miałem tylko śpiwór :) fascynują mnie tacy ludzie, dosłownie za grosze zwiedza Europę bo podróżuje oczywiście na stopa

Re: Z biurem i walizką czy z mapą i plecakiem?

45
Zdecydowanie wolę mapę i plecak :) Pachnie to przygodą...

Wycieczek zorganizowanych nie lubię z powodu doświadczeń ze szkoły. Zazwyczaj się na nich nudziłam (zwiedzaliśmy muzea, groby i inne miejsca, które w ogóle mnie nie interesowały). Denerwowało mnie, że nie mogę robić tego, na co mam ochotę wtedy, kiedy tego akurat chcę. Że nie mogę zostać dłużej w miejscu, które mi się autentycznie podoba, tylko jestem przeganiana z resztą wycieczki jak jakieś stado kur, bo plan. No i co z tego, że plan? W dodatku nie poznasz miejscowych. Podróżowanie z biurem to tak, jak lizanie lizaka przez szybę :P

Może trochę radykalne zdanie, ale moje :D

Re: Z biurem i walizką czy z mapą i plecakiem?

47
Ja powiem szczerze lubię oba sposoby podróżowania. Jeżeli nie mam czasu lub chęci organizacyjnych to wybieram wyjazd zorganizowany bo jedyne czym się muszę martwić to wybór miejsca i hotelu. Natomiast nie wyobrażam sobie by w ciągu roku nie zorganizować sobie jakiegoś wyjazdu, choćby weekendowego, bo jak już parę osób wcześniej wspomniało, taki wyjazd pozwala na ogromną swobodę.

Dobrym pomysłem jest też wyjazd "hybrydowy", czyli lecę z biurem ale na miejscu wypożyczam samochód i sam zwiedzam dany kraj/region/wyspę, a nie przy pomocy wycieczek fakultatywnych.

Nie wyobrażam sobie natomiast wyjazdu indywidualnego w takie kraje jak Egipt, Tajlandia czy inne mniej cywilizowane kraje. Wolę mieć przed wyjazdem zorganizowane jak najwięcej a takie kraje to chyba jednak trochę większa improwizacja :) No chyba że się mylę ;)

Re: Z biurem i walizką czy z mapą i plecakiem?

48
Teoretycznie z biurem nie musimy się o nic martwić - ktoś za nas wszystko załatwia więc mamy poczucie zdjęcia z nas odpowiedzialności organizacyjnej. Tyle, że wybór biura podróży w jakimś sensie nas ogranicza i też nie jest tak bezpieczną opcją (patrząc na zeszłoroczne bankructwa biur). Mapa i plecak zapewniają nam dowolność i swobodę, ale to też trzeba mieć smykałkę organizatorską żeby wszystko sprawnie ogarnąć. ;)
Strona startowa dla Ciebie
http://www.startbook.com/

Re: Z biurem i walizką czy z mapą i plecakiem?

50
Jak dla mnie-co kto lubi :) Jesli ktos sie nie boi wyruszyć sam i przede wszystkim ma wystarczająco dużo czasu, żeby dokształcić się, znaleźc nocleg, zająć organizacją-niech jedzie sam, ale jeśli ktoś nie lubi, niech wybierze sobie biuro podóży. Ja osobiście znam i polecam Dragon Adventures. Nie mają bardzo dużych grup, więc podróżowanie w takiej grupie nie jest męczące

Wróć do „Najlepsze miejsca,miasta,plaże i inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości