Nieprzeczytane posty

Re: Z biurem i walizką czy z mapą i plecakiem?

55
Jeżeli chodzi o mnie to podróżuję tylko i wyłącznie samemu. Kiedyś byłem zapalony na mapy i kompasy, ale z czasem zacząłem się robić bardziej wygodny.

Właściwie to wszystko zaczęło się od tego, że znajomy zaproponował mi wycieczkę do Barcelony. Po taniości, autostopem. Pomyślałem, w sumie czemu nie. Pomyśleliśmy, że po drodze odwiedzimy jeszcze kilka miejsc, w końcu gdy jedzie się swoim samochodem czy autostopem, nie jest się tak bardzo ograniczonym jak przy przejeździe autokarem. Razem stwierdziliśmy, że żeby nie zawalać sobie głowy i miejsca w plecakach mapami, poszukamy jakiegoś przewodnika mobilnego (w końcu mamy XXI wiek).

Wycieczka nam się udała i nie mieliśmy żadnych problemów w związku z tym, że podróżowaliśmy bez tradycyjnych map i przewodników.

A Wy czym wolicie wspierać się w waszych podróżach? Korzystaliście może z jakichś przewodników mobilnych, czy jednak jesteście z tych, którzy jednak wolą tradycyjne przewodniki w formie drukowanej?
głosowy przewodnik turystyczny: http://www.touristnavi.com

Re: Z biurem i walizką czy z mapą i plecakiem?

56
Zdecydowanie z mapą i plecakiem. Wystarczy dobre nastawienie i otwartość na nowe rzeczy. Podróżowanie na własną rękę sprawia więcej satysfakcji o otwiera więcej możliwości w gospodarowaniu czasu. Swoboda to ważna rzecz. oczywiście zaplanowane wyjazdy również mają swoje plusy, ja jednak skłaniam się do samodzielnego planowania trasy według moim upodobań.

Re: Z biurem i walizką czy z mapą i plecakiem?

57
Ja preferuje samotne wyprawy, które z czasem zmieniają się w kilkuosobowe. Człowiek spotyka na swojej drodze podobnych sobie i to jest najlepsze. Wyjazdy do hotelu gdzie jest wszystko podane na tacy, a jedyną rzecz jaką można robić to chodzić na plaże i imprezy, mnie nie interesują. Ja potrzebuje zawsze przygody, a nie ciepłego leżakowania i lenistwa ;).

Wróć do „Najlepsze miejsca,miasta,plaże i inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości

cron