Nieprzeczytane posty

Re: Najcenniejsze zabytki Unesco w Polsce

11
U mnie Kraków chyba będzie zawsze wygrywać (wcale nie dlatego że tu mieszkam :P ) ale przyznaję że Toruń jest prześliczny a zamek w Malborku to na prawdę coś niesamowitego (szczególnie seanse światło-dźwięk). Zamość w niedalekich planach-aż już przebieram nóżkami!
Pozdrawiam Podróżników, do zobaczenia w Krakowie!
zatrzymaj się. rozejrzyj w koło. jak pięknie...

Re: Najcenniejsze zabytki Unesco w Polsce

12
Też się zgadzam ze stwierdzeniem, że cudze chwalicie swego nie znacie. My jako Polacy odwiedzamy coraz bardziej egzotyczne i odleglejsze kraje, a nie byliśmy w najważniejszych miastach swojego kraju. Sama się przyznam, że też nie byłam w wielu z nich, Poznaniu, Warszawie, nie wspominając o pięknych Parkach Narodowych czy górach czy Mazurach.

Re: Najcenniejsze zabytki Unesco w Polsce

13
Jeśli o Parkach mowa, to kilka dni temu byłam w Pienińskim Parku Narodowym i polecam każdemu, kto chce wypocząć i nacieszyć oko pięknymi widokami :) Robi wrażenie już np. sam zamek w Nidzicy.. Ach... :) O widoku z Trzech Koron nie wspominam :) Na Mazurach też nie byłam, ale mam nadzieję, ze to tylko kwestia czasu ;)
Co do odleglejszych krajów, też jest warto poznać inną kulturę, obyczaje czy chociażby zobaczyć na własne oczy niejednokrotnie zapierające dech w piersiach krajobrazy, bo przecież chociażby piramid to w Polsce raczej nie mamy ;)

Re: Najcenniejsze zabytki Unesco w Polsce

16
Najpiękniejszym miastem w Polsce jest oczywiście Zamość. Od kilku lat trwają remonty całego miasta i staje się ono nie do poznania. Odnowiona Starówka przyciąga jeszcze więcej turystów, wyremontowany Park oraz Planty. Zamojskie ZOO cieszy się wielką popularnością- również po remoncie. W szybkim tempie budują się nowe Kościoły, które przyciagają wzrok każdego.

Re: Najcenniejsze zabytki Unesco w Polsce

17
W większości miejsc byłam i bardzo sobie chwalę wpisanie ich na listę UNESCO. Nie zapomnę wycieczki po Malborku i trzy godzinnego zwiedzania zamku. Jako małe dziecko była zafascynowana tym miejscem a fascynacja ta nie przeminęła.
W Białowieży mieszka moja rodzina, więc bywam tam dość często. Polecam wycieczkę po Wysokim Bagnie i odwiedzenie rezerwatu. Przy odrobinie szczęścia wilk Kaazan okażę nam nieco zainteresowania i obróci się do nas pyskiem.

Re: Najcenniejsze zabytki Unesco w Polsce

20
To ja ''cudze chwaliłam'', ale akurat ''swoje'' znam, zwiedziłam wiele Parków Narodowych w Polsce i innych aktrajcyjnych przyrodniczo miejsc, muzeów i ośrodków edukacji typu zoo, czy ocenarium, zabytków, wiele miast, miasteczek. Nie mówię, że w Polsce nie ma nic ciekawego i że zwiedziłam wszystko, ale w porównaniu z niektórymi krajami Azji, Afryki, czy obu Ameryk to wypadamy mizernie pod kątem atrakcji turystycznych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Najlepsze miejsca,miasta,plaże i inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości