Nieprzeczytane posty

Re: Najlepsze miejsca turystyczne

13
A byliście kiedyś może pod Warszawą? KOnkretnie nad Jeziorem Zegrzyńskim ? My razem z mężem i dziećmi odwiedziliśmy to miejsce pierwszy raz w ten weekend i bardzo nam się spodobało. Na tyle,że zastanawiamy się czy nie wybrać się tam jeszcze na tydzień w lipcu. Znajduje się tam Centrum rekreacyjne Promenada (w ciekawym stylu dzikiego zachodu), które oferuje tyle fajnych atrakcji, że dzieci mimo iż bawiły się tam cały dzień zupełnie nie chciały wracać. Jest tam i plac zabaw z dmuchanym zamkiem i ścianka wspinaczkowa oraz wiele sportów. Pierwszy raz grałam w bule .
Widziałam również,ze można wybrać się na przejażdżkę jeepami po okolicy.

Re: Najlepsze miejsca turystyczne

14
stanis34 pisze:Polecam wyjechać na wczasy nad Bałtykiem. Jest wiele pięknych miejscowości nadmorskich, jak Trójmiasto czy Darłówek. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby odwiedzić piękne, ciekawe miejsca.
To prawda, i nie tylko morze mamy piękne :) Wyjeżdżamy za granicę, a często niedaleko nas są niezwykłe miejsca, o których nawet nie mamy pojęcia!

Re: Najlepsze miejsca turystyczne

15
Budapeszt - byłam dopiero raz ale na pewno jeszcze tam wrócę bo miasto jest niesamowite:-)

Oczywiście w Polsce również znajdują się wspaniałe miejsca - chociażby Mazury, Tatry, czy Dolny Śląsk.
Ja postanowiłam również zwiedzać najbliższe okolice i jestem zszokowana ilością rzeczy jakie można zwiedzać w okolicy Krakowa. Polecam Dolinki Krakowskie, Ojcowski Park Narodowy, Beskid Mały, Park Miniatur w Inwałdzie, Zatorland, Ogrodzieniec, Pustynia Błędowska.

Re: Najlepsze miejsca turystyczne

16
Tak naprawdę, to mogłabym wskazać wiele miejsc, które warto odwiedzić. Cały świat jest przecież przesycony ciekawymi miejscami. Ja polecam szczególnie jedno, które zostało mi w pamięci. MACHU PICCHu- zaginione inkaskie miasto. Podróżnicy, miłośnicy trekingu powinni wziąc udział w kilkudniowym marszu na Machu Picchu. Schowane miasto w peruwiańskich Andach robi wrażenie. Widoki zapierające dech w piersiach, kamienne budowle, zielone tarasy, kamienne ścieżki w górach, lamy. Cudowne miejsce

Re: Najlepsze miejsca turystyczne

17
Nowa Zelandia to niewątpliwie TOP1 w turystyce. Państwo odwiedza więcej turystów niż żyje tam obywateli. Infrastruktura na najwyższym poziomie. Szlaki turystyczne są w najwyższej jakości. W pełni przystosowane dla turystów. Przy każdej atrakcji turystycznej bezpłatne parkingi, ławki, altanki, toalety i prysznice. Władze bardzo szanują turystów, toteż wiele rzeczy robią właśnie dla nich. Istnieje także możliwość wypożyczenia za symboliczny dolar auta, które trzeba dostarczyć do innego punktu wypożyczalni. Noclegi w hostelach dostarczają wiele nowych kontaktów oraz informacji gdzie najlepiej się udać (do zwiedzenia całej Nowej Zelandii potrzeba minimum roku). Także istnieje możliwość pracy 3h dziennie w np. hostelach w zamian za bezpłatne zakwaterowanie oraz posiłek.
Miejscem które trzeba zobaczyć to niewątpliwe:

Queenstown
Obrazek

Obrazek


jezioro Pukaki z widokiem na góre Cooka
Obrazek


Picton - miejsce gdzie wypływa prom na Wyspę Północną
Obrazek


Kaikoura - zobaczyć tam można dziesiątki fok
Obrazek

Obrazek


Northland:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Re: Najlepsze miejsca turystyczne

18
to ciekawy wątek - co roku odkrywam nowe piękne miejsca razem z dziewczyną - a teraz już żoną. już w innym wątku pisałem o pięknej Lefkadzie - mało znanej wyspie greckiej. Ale chciałem się z Wami podzielić fajną opcją na wyjazd poza sezonem - w zeszłym roku byliśmy na zachwycającej Maderze... Wyspa bajka, marzenie - kto lubi wyjątkowe krajobrazy, pyszną kuchnię i lokalny klimat, a nie turystyczną masówkę, temu się spodoba na pewno! Dla nas był to wyjazd wyjątkowy - wybraliśmy się tam w ramach podróży poślubnej. Spędziliśmy cudowny tydzień w kameralnym i klimatycznym hotelu w okolicy stolicy wyspy - Funchal polecam ten kierunek na wyjazd z okazji jakiejś doniosłej okazji :)

Re: Najlepsze miejsca turystyczne

20
Jeśli chodzi o Polskę to jedno z piękniejszych miejsc, które odwiedziłam to Borne Sulinowo w zachodniopomorskim. Są tam zapierające dech w piersiach widoki, dużo jezior, lasy. Jest tam też świetny ośrodek Sulinowy Dom Revital, mają pyszne jedzenie i dużo atrakcji. Można spędzić tam naprawdę super wakacje ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Najlepsze miejsca,miasta,plaże i inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości