Nieprzeczytane posty

Nawiedzone zamki na Dolnym Śląsku

1
Myślę, że jednym z ciekawszych miejsc do zwiedzenia w Polsce jest Dolny Śląsk, gdzie znajduje się co najmniej kilka nawiedzonych miejsc przez prawdziwe duchy. Wiem, że część z Was może nie wierzyć w zjawiska nadprzyrodzone, ale nawet jeśli, to warto zobaczyć zamki takie jak Chojnik, Grodziec czy legendarny Bolków (tam gdzie odbywa się Castle Party co roku).
W Zamku Grodziec podobno krąży tzw. Czerwony Upiór, który miałby pilnować zamku, sprawiedliwości i porządku. Stuletnia legenda mówiąca o nim wiąże się z osobą kasztelana Jana, który był szczególnie niesprawiedliwy i zły. Swoje zachowanie zmienił dpiero po tym, gdy ukazał mu się właśnie Upiór w czerwonej opończy i zbroi pod postacią kościotrupa. Upiór ogólnie nawiedzał potomków kasztelana. Historia jest dość ciekawa więc myślę, że naprawdę warto zobaczyć zamek osobiście i przekonać się czy faktycznie jest nawiedzony.
Ogólnie jest organizowany konkurs dla osób lubiących zwiedzanie i podróże: Polecam i pozdrawiam!

Re: Nawiedzone zamki na Dolnym Śląsku

3
Warto podkreślić, że nauka nie dostarczyła jeszcze dowodów na istnienie duchów ani nawiedzeń w sensie paranormalnym. Nawiedzone zamki są zazwyczaj bardziej związane z legendami i opowieściami niż z rzeczywistymi zjawiskami paranormalnymi. Jednak fenomen nawiedzonych zamków nadal fascynuje ludzi i pozostaje popularnym tematem w kulturze i rozrywce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Najlepsze miejsca,miasta,plaże i inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości

cron