Nieprzeczytane posty

Najstarsze hotele na świecie

1
Poznanie historii nowego miejsca jest zawsze interesujące, szczególnie dla podróżników z dala od domu, a świat jest pełen hoteli, które były na tyle długo, aby stać się częścią historii.

Dlatego warto by odbyć podróży w czasie i zostać w japońskim Ryokanie, który istnieje od 718 roku, jest to luksusowy wiktoriański pałac nad brzegiem Nilu?

Dziś Hoshi Ryokan jest oficjalnie drugim najstarszym działającym hotelem na świecie, niedawno usuniętym dzięki odkryciu jeszcze starszego Ryokana tuż przy drodze.

https://www.booking.com/hotel/jp/hoshi. ... type=total&

Podczas gdy obecnie zajmuje drugie miejsce pod względem lat, wszystko inne na temat tego japońskiego pensjonatu jest na pierwszym miejscu. Założony w 718 roku i zarządzany przez tę samą rodzinę przez 46 pokoleń, Hoshi Ryokan zapewnia gościom nowoczesną gościnność w tradycyjnym otoczeniu.

Japońskie szaty Yukata, materace futon, podłogi z tatami (tkane ze słomy) oraz bambusowe warsztaty sztuki i rzemiosła przenoszą gości w czasie. Tymczasem telewizory z płaskim ekranem, świetne WiFi oraz wyszukane menu śniadaniowe i kolacyjne zapewniają wszystkie nowoczesne wygody.


Ringhotel zum Roten Baren w Baden-Wurttemberg, Niemcy

https://www.booking.com/hotel/de/zum-ro ... en.pl.html

Najstarszy pensjonat w Niemczech znajduje się na Starym Mieście w Fryburgu, pomiędzy Bramą Szwabską a gotycką katedrą. Otwarty w 1120 r. Pensjonat Roten Baren przetrwał epidemię dżumy, polowań na czarownice, rewolucji i obu wojen światowych (w tym czasie na krótko należał do Francji).

Dziś jest to tętniący życiem pensjonatem obok rynku katedralnego i sali koncertowej Freiburg, dzięki czemu ma się wrażenie, że podróżowałaś co najmniej kilka wieków wstecz. Nadal będąc w stanie uzyskać przyzwoite śniadanie i połączenie WiFi.


The Old Bell Hotel w Wiltshire twierdzi, że jest najstarszym hotelem w Wielkiej Brytanii (został otwarty w 1220 roku), ale podobnie jak Old Bell w Hurley (otwarty w 1135 roku).

https://oldbellhotel.co.uk/

Nie tylko hotel Old Bell zachował swój charakter dzięki kominkom, meblom z epoki i ośmiu (niezamieszkanych) trumien w piwnicy, ale także z uwagi na fakt iż znajduje się w jednej z najbardziej historycznych miast w Wielkiej Brytanii.

W mieście Malmesbury odbywa się doroczny dwudniowy karnawał, w którym znajduje się opactwo Malmesbury Abbey i targ w Malmesbury. Karnawał obejmuje występy uliczne, klasyczne angielskie jedzenie i wielokrotne próby rekordu świata w największej bitwie na poduszki.

Pałac Luxor

Najbardziej znany jako hotel, w którym Dame Christie napisał Death on the Nile, Old Winter Palace of Luxor był także bazą dla podróżnika George'a Herberta, znanego jako pierwszy Europejczyk, który wszedł do grobowca Tutanchamona.


W wiktoriańskim pałacu zbudowanym w 1886 roku nad brzegiem Nilu, Stary Zimowy Pałac Luxor jest przesiąknięty historią. Od momentu założenia w 1905 roku ten luksusowy hotel gościł szereg członków rodziny królewskiej, w tym Królową Zbrodni: Agatha Christie.

Podczas Pierwszej Wojny Światowej Stary Pałac Zimowy stał się domem dla rannych żołnierzy i przechodząc przez tropikalne ogrody, by spojrzeć na Nil, łatwo zrozumieć, dlaczego został wybrany jako miejsce relaksu i odnowy.


Raffles w Singapurze

https://pl.tripadvisor.com/Attraction_R ... apore.html

Tradycyjna europejska architektura tego okazałego hotelu stanowi uderzający kontrast dla okolicznych szklanych i metalowych drapaczy chmur w biznesowej dzielnicy Singapuru. Zbudowany w 1887 roku i nieustannie ulubiony wśród miejscowych i międzynarodowych podróżników, Raffles był miejscem, w którym hainański barman Ngiam Tong Boom wymyślił koktajl Singapore Sling.

Patios de Cafayate, Prowincja Salta, Argentyna

Samozwańcze gospodarstwo rolne "Patio de Cafayate" znajduje się w winnicach winnicy El Esteco, obok dolin Calchaqui. Pomimo faktu, że właściciele hotelu zapewniają gościom dostęp do wszystkich nowoczesnych udogodnień, niewiele zmieniło się od czasu założenia hotelu w 1892 roku.
Zapraszamy na nasze forum turystyczne oraz na zaprzyjaźnioną stronę opisującą podróże i ukryte miejsca na świecie

Nasze forum turystyczne https://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Najlepsze miejsca,miasta,plaże i inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość