Nieprzeczytane posty

Re: Kastela - Chorwacka przygoda

52
Witam wszystkich serdecznie,

Spieszę się z Wami podzielić tym, co będzie się działo tutaj w Kasteli w lipcu... Otóż, dnia pierwszego lipca 2012 rozpocznie się w Kasteli międzynarodowy warsztat architektoniczny, którego celem będzie przygotowanie projektu najdłuższej promenady świata łączącej Trogir ze Splitem poprzez Kastele i Solin. Projekt promenady jakże unikatowej, ponieważ będzie ona łączyła dwa przepiękne miasta UNESCO. Ponadto, w ramach projektu zostaną rozpatrzone możliwości budowy parków, placów zabaw, rozwinięcia istniejących plaż, odrestaurowania pierwszej linii zabudowy, stworzenia ścieżek rowerowo - rolkowych (wyobraźcie sobie możliwość śmigania na dwóch kółkach z Trogiru do Splitu)...

14stu studentów z różnych Państw we współpracy ze studentami ze Splitu oraz Zagrzebia pod przewodnictwem profesora architektury z Polski, a dokładnie z mojego ukochanego miasta Krakowa będzie pracowało intensywnie przez 30 dni, aby projekt ów zrealizować...

Ponadto, bo to nie jest wszystko, udało nam się pozyskać wiele prominentnych osób jako patronów honorowych... Ale o tym, trochę później


Pozdrawiam,
Aga

Re: Kastela - Chorwacka przygoda

53
Hej hej,

Aga dzięki Tobie można się czegoś ciekawego zawsze dowiedzieć.
Niesamowite, że powstaje coś takiego - najdłuższa promenada świata łącząca Trogir ze Splitem poprzez Kastele i Solin.
I jak fajnie że działa przy tym polski profesor. Trzymam kciuki, żeby wszystko się fajnie udało i żeby projekt, jak i sama realizacja, były godne podziwu niczym opera w Sidney, nota bene również dzieło polskiego architekta :)
Nie wiedziałam, że jesteś z Krakowa. Ja też kocham to miasto!

Pozdrowienia z majowej Polski,
U nas bez, kwitnące kasztany i matury... :)

Re: Kastela - Chorwacka przygoda

54
tatrz-anka pisze:Hej hej,

Aga dzięki Tobie można się czegoś ciekawego zawsze dowiedzieć.
Niesamowite, że powstaje coś takiego - najdłuższa promenada świata łącząca Trogir ze Splitem poprzez Kastele i Solin.
I jak fajnie że działa przy tym polski profesor. Trzymam kciuki, żeby wszystko się fajnie udało i żeby projekt, jak i sama realizacja, były godne podziwu niczym opera w Sidney, nota bene również dzieło polskiego architekta :)
Nie wiedziałam, że jesteś z Krakowa. Ja też kocham to miasto!

Pozdrowienia z majowej Polski,
U nas bez, kwitnące kasztany i matury... :)

Hej Tatrzanko,

wielkie dzięki i trzymaj kciuki mocno... Widzisz, bo Chorwacja, to nie Australia i ... Tutaj sve polako czyli wszystko powoli... Ale, udało się na pozyskać środki, stworzyć międzynarodową grupę super aktywnych ludzi i pozyskać profesora, który wydaje się być bardzo kompetentną osobą do tegoż celu :))) Mam nadzieję, że pod koniec lipca lamką wina uczcimy sukces projektu :) Możemy się umówić na określoną godzinę i razem wznieść toast...

A Kraków... Najlepsze miejsce na świecie... :)

Z Trogiru do Kasteli - możliwe?

56
Witam wszytkich serdecznie... Wczoraj nasz zespół wespół badał empirycznie możliwość zbudowania promenady z Trogiru do Kasteli... Część członków załogi Sedam Bisera spanikowała i stwierdziła, iż nie będzie brodzić w wodzie do pasa, nie znając podłoża i narażając się na pocięte na kamieniach stopy... Na szczęście duża grupa nie spanikowała i stwierdzili, iż kto jak nie oni... Morski pasterz pokazał im drogę, dzięki czemu bez większych problemów dotarli do celu - Resnik w Kastel Stafilić... Przy okazji mogli podziwiać piękne widoki i urocze plaże...

Nurkowanie w Kasteli

57
Witam wszystkich,

jeżeli macie ochotę na nurkowanie podczas Waszego pobytu w Kasteli, to DC Venus Resnik zapewni Wam niezapomniane wrażenia... Część z członków naszego zespołu, korzystając z dnia wolnego wybrała się na podwodną przygodę. Zapraszam...


Dobrej nocy Wam wszystkim życzę!
Aga

Kastelanskie delicje :)

58
Witam wszystkich serdecznie...

A co powiecie na degustację wina i innych przysmaków o godzinie 8 rano? W przepięknej scenerii najpierw nad samym morzem w Kastel Kambelovac, a potem na Kozjaku... Soczyste, dojrzewające w słońcu figi, nalewki na bazie rakiji no i Zinfandel - Crljenak Kaštelanski... Producenci wina z Kalifornii nie bardzo znali pochodzenie tak popularnego u nich wina - Zinfandel... Włosi, jak to Włosi, wszystko, co kulinarnie najlepsze pochodzi od nich. Mając przeczucie, iż szczep winorośli używanej do produkcji Zinfandel pochodzi z Włoch przeprowadzili skrupulatne badania... No i? Oddali przysługę nie tylko Chorwatom, ale przede wszystkim Kastelanom, ponieważ okazało się, iż szczep owego wina wywodzi się właśnie ze wzgórz Kozjaka i z jego owoców jest produkowany Crljenak Kaštelanski... Chcecie zakosztować? Udajcie się na spacer do Kastel Kambelova - zaraz obok restauracji Baletna Skola. Wino, nalewki, ser i szynka... Mniam, mniam... pozdrawiam wszystkich wczasowiczów - Aga

Solaris Beach Resort w Sibeniku

59
Witam Wszystkich wieczornie... Ale tu jest gorąco ufff...

Dzisiaj dla odmiany postanowiliśmy sprawdzić Solaris Beach Resort w Sibeniku... Ciekawe miejsce i całkiem niedrogie, ponadto to tylko godzina jazdy z Kasteli. Parking jest bezpłatny, a szaleństwa na zjeżdżalniach kosztowały 50Kun od osoby. Mnie osobiście urzekły alejki kwiatowe oraz wioska etno. Wiem, że to nowe, ale wybudowane ze smakiem i tradycją. Polecam i zapraszam do galerii. No i można polatać na spadochoronie ciągniętym przez motorówkę. Próbowałam na Key West Floryda, niezapomniane wrażenie, jeżeli macie szansę skorzystajcie. Poczujecie się jak ptaki szybujące na wietrze, spokojnie, zawieszeni w przestrzeni pomiędzy niebem a ziemią...

Rafting - Omis

60
Witam Wszystkich serdecznie,

Wszyscy zachwalali, tyle o tym czytałam no i w końcu trzeba było spróbować... Rafting na rzece Cetine. Przed wybraniem agencji przeglądnęłam internet i długo zastanawiałam się nad wyborem firmy. Skontakowałam się z kilkoma agencjami oferującymi tego typu usługi i finalnie zdecydowałam się na rafting-pinta a na mój wybór wpłynęło kilka ważnych czynników:
1. Bardzo szybko otrzymałam odpowiedź, właścicielka skontaktowała się ze mną telefonicznie w celu potwierdzenia warunków
2. Ponieważ wybierałam się z dzieckiem przyjaciół bardzo zależało mi na bezpieczeństwie i odpowiednim sprzęcie, a tutaj w cenie otrzymałam, co poniżej:
- transfer z punktu końcowego restauracja Radmanove Mlinice do punktu startowego;
- wynajęcie pontonu oraz kaski, kamizelki, w razie potrzeby pianki i buty
- sternika / przewodnika
- podatek rzeczny
- oraz ubezpieczenie.

Ta firma obsługuje tylko 4 pontony i podczas spływu jest pełna kontrola sytuacji oraz wiele wesołych akcji, których nie mieli inni uczestniczący w grupach jednopontonowych lub 10cio pontonowych. Niektóre grupy spływały w jakimś takim sztywnym nastroju, a w naszej, śmiechom nie było końca. Spływ zgodnie z tym, co było powiedziane trwał 3 godziny, doliczyć należy godzinę potrzebną na przejazd. Nasz sternik oprócz tego, że był nieziemsko przystojny, właściwie wszyscy sternicy tej grupy byli przystojni, to miał niesamowitą wiedzę na temat Chorwacji, którą chętnie się z nami dzielił.... Ponadto miał świetne podejście do dzieci zapewniając im zarówno zabawę jak i poczucie bezpieczeństwa. Mieliśmy przyjemność kąpieli w Cetinie, pływania pod wodospadami, skakania do wody oraz wiele innych. Resztę sprawdźcie sami. Polecam jako jednodniową odskocznię od upałów no

Pozdrawiam wieczornie,
Aga

Wróć do „Kastela”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

cron