Nieprzeczytane posty

Filmy z podróży po Islandii

1
Witajcie!
Z tej strony Ela i Łukasz. Od pewnego czasu mieszkamy w Islandii i korzystając z wolnego czasu staramy się nagrywać i dzielić filmami z wyjazdów do wielu ciekawych miejsc na wyspie - tych bardziej znanych jak i również mniej. Poniżej przykładowe filmy z wyjazdów. Więcej znajdziecie na naszym kanale Youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCEJABK ... spxaR3V9A/

Kanion Studlagil:


Podróż z namiotem:


Kanion Asbyrgi:

Re: Filmy z podróży po Islandii

3
Malibu pisze: 22 lis 2020 23:22 Dzięki za filmy, ładnie tam, choć pogoda nie zawsze dopisywała, choć jak widać byliście na to przygotowani. Ach te wodospady, rozmarzyłem się. Drogi podobne do tych co mieliśmy w Szkocji. Uwielbiam dziką naturę a tam widać jej nie brakuje.
Dziękujemy za komentarz :D Owszem dzikiej natury nie brakuje ale chyba taka właśnie jest najciekawsza. Islandia potrafi ostro potraktować nieprzygotowanych turystów więc nie zaszkodzi zabrać ze sobą to i owo ;)

Re: Filmy z podróży po Islandii

4
Warto zabezpieczyć się w odpowiedni sprzęt, ja wspomnieliście na filmie. Wiem to po Szkocji, kiedy spora grupa podróżujących wracała całkowicie przemoczona. Warto także zwracać uwagę gdzie się zatrzymujemy jeśli są to dzikie miejsca. Generalnie trzeba się odpowiednio przygotować i tyle.

Bardzo ciekawy filmik, dużo porad, które na pewną się przydadzą

Re: Filmy z podróży po Islandii

6
Islandia kojarzy mi sie z wodospadami. Czytalem ze np: Dynjandi jest znany z tego, że jest jednym z najpiękniejszych wodospadów w zachodniej części Islandii i znajduje się nad Zatoką Dynjandivogur. Teren, na którym znajduje się wodospad jest chronionym rezerwatem przyrody i znajduje się tutaj również pole namiotowe, jeśli chcecie zostać i zanurzyć się w majestacie wód na dłużej.

Re: Filmy z podróży po Islandii

7
Tomal pisze: 27 lis 2020 16:01 Islandia kojarzy mi sie z wodospadami. Czytalem ze np: Dynjandi jest znany z tego, że jest jednym z najpiękniejszych wodospadów w zachodniej części Islandii i znajduje się nad Zatoką Dynjandivogur. Teren, na którym znajduje się wodospad jest chronionym rezerwatem przyrody i znajduje się tutaj również pole namiotowe, jeśli chcecie zostać i zanurzyć się w majestacie wód na dłużej.
Dokładnie, wodospadów tutaj nie brakuje, nie trzeba daleko szukać żeby się na jakiś natknąć. A wodospad Dynjandi jest naszym kolejnym celem wycieczkowym, niestety odłożonym na przyszły rok. Bardzo ładne miejsce.

Re: Filmy z podróży po Islandii

8
wojciech pisze: 27 lis 2020 15:29 Dzieki na fajne filmiki.

A jak wam sie mieszka w Islandii, jak znosicie te ciagle zmienna pogode, i jacy tam sa ludzie? mili, przychylni, czy raczej zawistnii. I jak wyglada stopa zyciowa na Islandii?

Pozdrawiam
Nie możemy narzekać (bo nam zabraniają miejscowi :D ). A tak serio żyje nam się bardzo dobrze, północ Islandii to idealne miejsce dla ludzi ceniących sobie spokój. Ludzie są bardzo mili i przyjacielsko nastawieni, oznak zawiści nie zaobserwowaliśmy. Zmienna pogoda potrafi dać w kość, szczególnie śnieg, ale można się przyzwyczaić. W momencie gdy piszę te słowa za oknem leży parędziesiąt cm śniegu i cały czas pada.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tutaj zima nie zaskakuje drogowców ;)

Re: Filmy z podróży po Islandii

9
Woow ale śniegu. U mnie bez przerwy leje więc jeśli miał bym wybierać to wole śnieg. Naprawdę pięknie tam, dzięki za zdjęcia. Fajnie że znalazłaś fajnie miejsca do życia. W dzisiejszych czasach bardzo rzadko się zdarza żeby lidzie są mili i uczynni. A jeśli ktoś nie jest zawistny to już w ogóle sukces. Tak czy inaczej informuj nas na bieżąco co i jak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy podróżnicze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

cron