Nieprzeczytane posty

Kadyks

1
Jest to mało znane miasto w Hiszpanii, a najstarsze: info. Pojechaliśmy tam pociągiem (ciężko było złapać stopa) dotarliśmy wieczorem, poszwendaliśmy trochę po pięknym mieście, podziwiając najstarsze mury Hiszpanii. Zaczęliśmy szukać noclegu, kiedy okazało się, że wszystkie kwatery są zajęte. W Kadyksie był jakiś zjazd młodzieży i zarezerwowali wszystkie miejsca noclegowe :) Pole namiotowe było daleko, a po całym dniu podróży i zwiedzania w upale, nie mieliśmy ani ochoty ani siły tam drałować. Podszedłem do policjanta, który stał pod Urzędem Miasta i pytam go czy nie zna jeszcze miejsca gdzie można się przespać (było nas 6 osób). Ku mojej uciesze ów policjant powiedział, że zna takie miejsce: wskazał na plac przed urzędem miasta. Powiedział, że w Hiszpanii można spać w miejscach publicznych, ale nie dłużej niż do 6 rano. Zapytałem go, czy to bezpieczne, a on na to, że tak i żebym się nie martwił, że on tu jest do rana i że nas przypilnuje :) I tak właśnie spędziłem noc w najstarszym mieście Hiszpanii. Rano o 6 nas obudził i pożyczył miłego dnia :)

Potem, już po powrocie do domu w TV obejrzałem program, z którego dowiedziałem się, że w Hiszpanii i Francji, tamtejsi Hipisi wywalczyli sobie prawo do spania w miejscach publicznych. Pokazywali świetne zdjęcia z Paryża, gdzie na jakimś planu spała cała masa hipisów a o 6 rano, przyjeżdżali strażacy i wszystkich budzili polewając wodą :D
byle dalej...

Re: Kadyks

2
A po przebudzeniu zwiedziłeś jakieś zabytki,polecasz coś konkretnego,czy może byłeś tylko przejazdem ? :)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Kadyks

3
Nie, nie byłem tylko przejazdem... Problem polega na tym, że byłem dość dawno. Tak jak w artykule na wiki (link w poprzednim poście) - zabytki to przede wszystkim kościoły i katedry. Jak się jest to warto wejść, choć jak widać nie zapadają w pamięć.
Opłaca się po prostu połazić po miasteczku - mają bardzo ładne uliczki i starówkę (gdzie można spać ;) ) Nie ma zapadających w pamięć szczegółów , ale zapada w pamięć jako ogół - tak bym to ujął.
byle dalej...

Re: Kadyks

4
Rzeczywiście jest kilka ciekawych rzeczy do zobaczenia ,także z racji usytuowania miasteczka,wnioskuje że warto tam zawitać :D :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Kadyks

5
Nie mogę zbyt wiele powiedzieć o typowych zabytkach, ale co mogę powiedzieć to to, że Cadiz zostawił dla mnie niesamowite wspomnienia jeśli chodzi o widoki. Zwiedzaliśmy z grupą osób po kolei miasta Andaluzji i kiedy przyjechaliśmy do Cadiz to było można odczuć różnice. Miasto składa się z 2 części - starej i nowej - my zawitaliśmy tylko do tej starej. Przewodnik polecał nam, żeby nie zaczynać od centrum tylko wybrać się na spacer wokół wzdłuż morza - trasa kilku kilometrów. Widoki wspaniałe: było morze w tle murów miasta, były knajpy, ogrody i nie pamietam dokładnie jak to się nazywało, ale wyglądało jak pozostałości jakiegoś garnizonu, tyle że wysunięte w morze - można było tam przejść po murze za darmo i podziwiać widoki: nad wejściem brzmiał napis AmeriCadiz - un espejo entre continentes (lustro między kontynentami)

Oprócz tego był widok na to stare miasto i na kościoły, ratusz... czuje się klimat tego miasta, zwłaszcza, że nie jesteśmy tam już nad morzem śródziemnym tylko nad oceanem :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kadyks”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości

cron