Nieprzeczytane posty

Pierwsza podróż kamperem - gdzie jechać w październiku? Pomóżcie!

1
Witam serdecznie,

pisze do Państwa ponieważ 3.10.2020 wraz z żoną będziemy obchodzić naszą 5 rocznicę ślubu. Moim prezentem i niespodzianka dla żony jest podróż kamperem. Zaznaczam, że jest to mój / nasz pierwszy raz. Kamper mam zarezerwowany na 6 dób, 01.10 - 07.10. Kompletnie nie mam wybranego miejsca/miejsc gdzie mógłbym jechać. Myślałem o Chorwacji. Dodam że wyjazd byłby z Krakowa. Więc myślałem o Chorwacji z przystankiem po drodze na jedną dobę w Czechach lub Słowenii, a może w Czechach i Słowenii?

Czy mogą mi Państwo coś doradzić. Problem w tym że to jest tylko 6 dób i chciałbym znaleźć kemping w Chorwacji zarówno z pięknymi widokami, roślinnością, plaża, udogodnieniami i atrakcjami, ale w rozsądnej odległości od Krakowa, żebym nie spędził w drodze całego urlopu. Bardzo podoba mi się camping Mali Losinj w Chorwacji, ale to prawie 12 godzin jazdy autem przez Niemcy, Czechy, Austrię i Słowenię, i jeszcze przeprawa promem na wyspę, nie wiem czy dam radę, po drugie to trochę szkoda tyle czasu jechać, może jest coś równie pięknego w Chorwacji, ale bliżej. Po trzecie konieczny jest przystanek po drodze w Czechach lub na Słowenii, albo jeden przystanek w Czechach i jeden w Słowenii.

Moje pytanie brzmi czy możecie Państwo zaproponować mi jakaś fajna trasę na te 6 dni? Tzn od kempingu do kempingu w kierunku punktu docelowego czyli kempingu w Chorwacji lub innym równie pięknym miejscu, ale np bliżej.

Dziękuje bardzo i czekam na informacje od Państwa. Liczę na fajną i sprawdzoną trasę ;)

Pozdrawiam
Przemek

Re: Pierwsza podróż kamperem - gdzie jechać w październiku? Pomóżcie!

2
Witaj Przemku,

Chorwacja do doskonały wybór ze względu na mnogość kempingów. Jest ich naprawdę wiele, i trudno wybrać ten odpowiedni, ponieważ każdy z nas może mieć inne priorytety. Większość z nich spełnia Twoje "z pięknymi widokami, roślinnością, plaża, udogodnieniami i atrakcjami" ale to i tak trudny wybór, tym bardziej, iż 6 dni to niewiele czasu aby dojechać gdzieś dalej.
Planujesz wyjazd od 1.10, więc musisz sprawdzić czy dany kemping jest czynny w tym czasie, ponieważ czasami działają tylko do 30 września np. ten https://www.zaton.hr/pl/ , który mogę polecić, jednak widzę rezerwacje tylko do 3.10. ale warto się upewnić, bo w tym roku ze względu na COVID wiele mogło się zmienić. Warto do nich napisać, jeśli Ci odpowiada takie miejsce.

Re: Pierwsza podróż kamperem - gdzie jechać w październiku? Pomóżcie!

3
gracias,

dziekuje za Twoja wiadomość, kemping jest naprawdę extra i godny uwagi, zastanawiam się tylko czy:
1. to nie za daleko?, sprawdziłem z Krakowa to 11,5h jazdy, kamperem pewnie jeszcze dłużej a ja mam tylko 6 dni. Ty jechałeś tam tylko na kilka dni, czy dłużej? Możesz znasz jeszcze jakiś kemping godny polecania w Chorwacji, ale bliżej?
2. czy znasz jakiś fajny kemping po drodze, w Czechach, albo Austrii, gdzie mógłbym się zatrzymać i odpocząć, na jakaś jedna dobę

Re: Pierwsza podróż kamperem - gdzie jechać w październiku? Pomóżcie!

4
... zastanawiam się tylko czy to nie za daleko?, sprawdziłem z Krakowa to 11,5h jazdy, kamperem pewnie jeszcze dłużej a ja mam tylko 6 dni.
11,5 godziny to prawe nieosiągalne. Chyba, że chcesz żonę (pozdrawiam) tak przewieźć, że trasa będzie dla niej koszmarem.
Muszisz liczyć dla kampera około 14 - 15 godzin.
Wiem ... to brzmi mało zachęcająco ... ale tak to wygląda. Jakakolwiek Chorwacja to około 10-12 godzin jazdy autem osobowym. Znam takich co 1000 km zrobili w 7 godzin, ale wolę nie wiedzieć jak im się to udało :?

Możesz wybrać coś bliżej, np. Węgry (Balaton). Ale weź pod uwagę, że to pierwszy tydzień października. Czym dalej na południe tym teoretycznie lepsza pogoda a Morze Śródziemne to koleny bonus klimatyczny. To inne powietrze.

6 dni to trochę mało ale ... jeśli dobrze to zaplanujesz, i pogoda dopisze, to będą miłe wspomnienia.
Ty jechałeś tam tylko na kilka dni, czy dłużej?
zdażyło mi się pojechać do Chorwacji na 3 dni. Tak, na 3 dni (i nie był to wyjazd służbowy). Po prostu, tyle miałem czasu.
Czy było warto ?
Tak, bardzo.

Zerkaj przy okazji tu : viewtopic.php?f=903&p=48708#p48708 będę starał się dodawać nowe informacje. Może coś cię zainteresuje. Sprawdź to : https://www.arenacampsites.com/en/camps ... na-medulin bo fajne miejsce i trochę bliżej. Jednak to i tak ponad 12 gdzin jazdy. Ale może warto ???

Re: Pierwsza podróż kamperem - gdzie jechać w październiku? Pomóżcie!

5
Przypomniałem sobie, iż w Portorož jest kemping : https://www.portoroz.si/en/plan-your-st ... amp-lucija Camp Lucija.
I chyba jest czynny w tym czasie.
Portorož to bardzo sympatyczne miasto, byłem kilka razy dlatego mogę Ci je polecić. Znajdziesz tu sporo kawiarni oraz restauracji gdzie można coś fajnego sobie wybrać. Ceny są umiarkowane. Za kalmary z frytkami, sosem czosnkowym zapłacisz około 10 Euro a kawa kosztue 1,5 Euro, lampka wina podobnie. Jest promenada gdzie można pospacerować wieczorami.

Z Krakowa masz 966 km

Trasa Kraków - Słowenia
Trasa Kraków - Słowenia
trasa_z_Krakowa.jpg (369 KiB) Przejrzano 4740 razy

co daje około 10 godzin jazdy w/g Google. Rzeczywista wartość to około 11 -12 godzin.

Jako pierwszy postój proponuję parking przy McDonald's przed Wiedniem GPS: 48.423033, 16.545684.
To duży parking przy stacji paliw, bardzo bezpieczny, darmowy. Możesz tam śmiało się zatrzymać na odpoczynek. Jedąc z Polski musisz na zjeździe zawrócić, ponieważ parking jest po drugiej stronie drogi. Ale zjazd - wyjazd jest tuż obok więc praktycznie niewiele nadkładasz a warto.

Kolejnym miejscem na odpoczynek jest parking Spielfeld na autostradzie A9, 3 km przed granicą ze Słowenią GPS: 46.732387, 15.641270
Nowy ładny parking z dobrymi toaletami, możliwością podłącznia się do prądu (jest nawet zewnętrzne gniazdo 230V). Są ławki dby coś sobie zjeść, jest OK.

Czy wiesz gdzie kupić winietki ?

Re: Pierwsza podróż kamperem - gdzie jechać w październiku? Pomóżcie!

6
Witam,

myślę, że pojadę tak:

Kraków (01.10 wyjazd koło 14.00) --> Parking przy McDonald's przed Wiedniem GPS: 48.423033, 16.545684 (tu zrobię tak jak radziłeś pierwszy postój) --> WOLFGANGSEE LINDENSTRAND GMBH (romantyczny camping, tu przenocujemy i rano ruszymy dalej) --> Sportcamp Woferlgut (camping z termami i saunami w Austrii) --> Klagenfurt am Wörthersee (Austria) ---> Camping Bled (Słowenia, tu spędzę kilka godzin i ruszam dalej) --> Istra Premium Camping Resort (Chorwacja, punkt docelowy, chciałbym tu spedzić 2-3 dni)

Droga powrotna:

Istra Premium Camping Resort (Chorwacja) --> Tourismusverband Hartbergerland (Austria, spedze pół dnia) --> Parking przy McDonald's przed Wiedniem GPS: 48.423033, 16.545684 (tu zrobię tak jak radziłeś postój w drodze powrotnej) --> Kraków (przyjazd 06.10 do godz. 14.00)


Co ty myślisz o tej trasie?

Re: Pierwsza podróż kamperem - gdzie jechać w październiku? Pomóżcie!

7
Witaj,

Widzę, iż podjąłeś decyzję aby dłużej jechać i przy okazji wypoczywać. Bardzo słusznie. Podróż ma być przyjemna.
Myślę, że trasa jaką wybrałeś oraz miejsca przejazdowe i docelowe są super. Żona powinna być zadowolona (y)
Upewnij się tylko czy w trakcie przejazdów zastaniesz parking wolny w tych resortach dla kampera oraz jak wyglada rezerwacja, różnie może z tym być.
A będąc na miejscu podjedź do Poreča, bo warto, pomimo, iż będziesz tylko 3 dni. Jeśli dodatkowo wygospodarujesz czasu trochę więcej, to polecam urokliwy Rovinj. Tu masz parking duży, bardzo blisko centrum GPS: 45.085221, 13.637009
A w tym miejscu znajdują się restauracje i kawiarnie : La Puntulina 45.082351, 13.630279 gdzie przy popołudniowym słońcu możesz coś zjeść lub np. Mediterraneo Cocktail Bar : 45.081757, 13.631243 gdzie wypijesz z żoną dobrą kawę (zachód słońca wskazany) :)

Rovinj, Istria
Rovinj, Istria
rovinj.jpg (133.87 KiB) Przejrzano 4675 razy
Rovinj, Istria
Rovinj, Istria
rovinj2.jpg (200.18 KiB) Przejrzano 4675 razy
Rovinj, Istria
Rovinj, Istria
rovinj3.jpg (289.16 KiB) Przejrzano 4675 razy

Polecam !

Re: Pierwsza podróż kamperem - gdzie jechać w październiku? Pomóżcie!

9
Witam ponownie,

kontynuuje mój wątek, dopinam wszystko na ostatni guzik. Mam do Was takie dwa pytania:

1. Z racji tego, że pobrałem sobie na telefon aplikacje park4night, mam do was pytanie. Czy może ktoś z Was mi objaśnić co oznacza każda z ikon w tej aplikacji? Szukałem i nigdzie nie mogę znaleźć żadnej legendy i opisu dla park4night. :p

2. Nie ukrywam, że w trasie przez te 7 dni będę dużo korzystał z internetu w telefonie, i nie mam tu na myśli bajek dla synka, czy filmów, lub gier, to akurat postanowiłem zgrać na pen-drive, i synek jak już będzie miał kryzys to sobie obejrzy na tablecie.
Ja potrzebuje internetu w telefonie do korzystania podczas podróży z aplikacji takich jak: google maps, park4night, spotify, revolut / ing, ventusky, facebook. Czy uważacie, że te aplikacje skonsumują mi dużo internetu, przy takim normalnym użytkowaniu.?? Ja w swoim abonamencie internet w roamingu mam 2,7 GB, czy to mi wystarczy? Jeżeli nie to co radzicie zrobić, aby nie zbankrutować po powrocie, żebym nie wyskoczył z butów, jak przyjdzie mi rachunek pod koniec października. Czy macie jakieś swoje sprawdzone metody co zrobić z internetem w telefonie przed wyjazdem w taka podróż?? Napiszę jeszcze tylko, bo to może być istotne, że abonament mam w sieci T-mobile.

Poradźcie coś proszę. Dziękuje :)

Pozdrawiam
Przemek

Re: Pierwsza podróż kamperem - gdzie jechać w październiku? Pomóżcie!

10
Witaj,
Czy uważacie, że te aplikacje skonsumują mi dużo internetu, przy takim normalnym użytkowaniu.?? Ja w swoim abonamencie internet w roamingu mam 2,7 GB ...
mapy Google potrafią sporo "zjeść".
W drodze musisz sprawdzać ile Ci pozostało MB. Natomiast po przyjeździe do hotelu czy na miejsce korzystaj z ich Wi-fi.
Podobnie możesz zrobić będąc na parkingu pod McDonald’s. W Chorwacji kup sopie katrę sim z interenetem, spradź, która z sieci Ci odpowiada, ale Twój telefon nie może mieć sim locka oraz posiadać wejscie na dwie karty sim. W innym wypadku musisz zabrać inny smartfon i wytworzyć wi-fi.
Najpepiej jednak korzystać z darmowych wi-fi lokalnych. Unikaj jedank logowania się do banku będąc podłączonym do takiej sieci wi-fi, bo różnie bywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Najciekawsze tematy naszego forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości