Nieprzeczytane posty

Re: Panama City

4
Versinn pisze:Nie byłem, nie widziałem. Jedyne co kojarzy mi się z Panamą to Kanał i kapelusiki. Jak jest tam w rzeczywistości? :)
Też nie byłem i nie widziałem.. ani ja ani tym bardziej @alka-pralka.. :P :lol:

Re: Panama City

7
Panama odbiega – wraz z takimi krajami jak Costa Rica i Belize – od środkowo-amerykańskiej ogólnej niedoli, korupcji i rewolucyjnych wstrząsów. Jednak podczas gdy te dwa wyżej wymienione państewka zawdzięczają to turystyce, Panama swój względny dostatek i stabilność opiera na znaczeniu gospodarczym. Oczywiście jego podstawą jest Kanał Panamski, ale – choć Panamczycy nie wybudowali go sami – byłoby uproszczeniem mówić, że to łaska innych narodów dała im ten kanał.

Re: Panama City

8
Zgadzam się zupełnie ze zdaniem Branzili, że byłoby uproszczeniem tak mówić. Nieco mniej zgadzam się natomiast z tymi, którzy wytykają tę “ogólną korupcję, niedolę i rewolucyjne wstrząsy” większości innych krajów Ameryki Środkowej. Branzila wprawdzie raczej stwierdza niż wytyka, ale i tu przydałoby się chyba trochę zrozumienia. Sytuacja tych krajów jest niełatwa, jej podłoże bardzo złożone a obok korupcji jest tam też dużo pięknych, niemal heroicznych zmagań o lepszą przyszłość. Krótko mówiąc, zasługują one obok krytyki także na naszą solidarność i sympatię. To dla wielu może już bardziej polityczne niż turystyczne spojrzenie – chociaż …
ODPOWIEDZ

Wróć do „Panama”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości