Nieprzeczytane posty

Re: Potrzebujesz pomocy zapytaj eksperta

11
Drezno.jpg
Witam wszystkich, w szczególności eksperta:-)Wybieram się do Drezna - niestety tylko na jeden dzień. Mam pytanie dotyczące odległości najciekawszych zabytków od dworca PKP - w szczególności zespołu pałacowego Zwinger. Udało mi się znaleźć informację, że jest to dość blisko i z dworca można dojść na piechotę. Czy mogłabym prosić o bardziej szczegółowe informacje, również i o tym, co uda mi się zwiedzić właśnie w pobliżu dworca? Będę wdzięczna za wszelkie porady:-)Pozdrawiam serdecznie.

Re: Potrzebujesz pomocy zapytaj eksperta

12
Witam, faktycznie od dworca głównego do starówki nie jest daleko. Trzeba po wyjściu z dworca trafić na ulicę Prager Strasse i nią dojść do centrum. Po drodze są zabudowania XX- wieczne i nowoczesne, więc po przejściu tej ulicy zwiedzanie można zacząć od Starego Rynku, który znajduje się na jej końcu, tam też jest bardzo ciekawy lecz często pomijany kościół pw. św. Krzyża (po prawej stronie) z surowym, monumentalnych wnętrzem. Dalej przez rynek iść prosto i już jest ścisłe centrum starówki: z zamkiem, kościołem Frauenkirche, katedrą Hofkirche, Zwingerem i operą. W sklepikach pamiątkowych zamku lub Zwingera polecam zainwestować 2 Euro i zaopatrzyć się w przewodnik w jęz. polskim z mapą, który poprowadzi po wszystkich wartych zobaczenia miejscach.
1 dzień mądrze spędzony też wystarczy na to miasto, szczególnie, że wszystkie najważniejsze atrakcje są położone blisko siebie, starówka jest tu zwarta i nie trzeba robić wielu kilometrów pieszo, aby wszystko zobaczyć.

Miłego zwiedzania :)

Re: Potrzebujesz pomocy zapytaj eksperta

14
Hej :) Na początku lutego wybieram się na romantyczny weekend do Drezna. W większości mam już wszystko zaplanowane - bo to wyjazd niespodzianka dla mojego chłopaka, mam jednak 3 pytania.
1. Czy istnieje jakiś darmowy parking w pobliżu starego miasta, w pobliżu Frauenkirche. Generalnie nie lubię wjeżdżać autem do samego centrum, jednakże nocleg mamy właśnie w tej okolicy więc chciałabym aby auto było w pobliżu. Mógłby być też jakiś płatny parking. Oczywiście w rozsądnej cenie.
2. Jaką mógłbyś polecić ciekawą restaurację na romantyczną kolację? zależy mi na restauracji serwującej specjały kuchni niemieckiej.
3. Gdzie można zjeść prawdziwy, smaczny Apfelstrudel?

Będę baaaardzo wdzięczna za pomoc.

Re: Potrzebujesz pomocy zapytaj eksperta

15
Witam :) Miło, że spędzicie aż cały weekend w Dreźnie, oby pogoda Wam dopisała. Odpowiadając na pytania:
1. Najbliższy bezpłatny parking jest pod mostem Marienbrucke, to ten następny na północ od najstarszego Mostu Augusta. Stamtąd jest 15 minut spacerku do centrum. Całe centrum podlega strefie płatnego parkowania, w okolicach Frauenkirche można postawić samochód na ulicy lub w rozległym parkingu podziemnym, koszt to 0,50 Euro za godzinę. Warto jednak zapytać w hotelu, w którym nocujecie, może mają jakieś propozycje dla swoich gości.
2. Romantyczna kolacja to pewnie i wystrój restauracji powinien być nastrojowy. W samym centrum jest wiele takich miejsc, a ja polecam Kurfurschtenschanke, An der Frauenkirche 13 i równie dobrą Coselpalais w sąsiednim monumentalnym pałacu hrabiego Cosela, An der Frauenkirche 12. Na jedzenie trzeba przygotować kilkanaście Euro za osobę.
3. Apfelstrudel również serwuje wiele lokali, można wypróbować w Gansedieb, Weisse Gasse 1 lub w restauracji Chiaveri, Bernhard-von-Lindenau-Platz 1, obie są blisko centrum.

Pozdrawiam serdecznie :)

Re: Potrzebujesz pomocy zapytaj eksperta

19
Witam Eksperta, w związku z sobotnim wypadem do Drezna mam kilka pytań.

1. Gdzie zostawić samochód? Najchętniej zaparkowałbym za darmo, ale liczę się z tym, że to się pewnie nie uda. Znalazłem taką mapkę, ale nie wiem czy te dane są w ogóle wiarygodne. http://www.parkopedia.de/parken/dresden/

2. Zaplanowałem mniej więcej taką trasę: https://goo.gl/maps/YaqwWWWCBcF2 - dobry pomysł? Coś pominęliśmy, albo warto dodać a jest w pobliżu? No w kontekście pytania pierwszego - może jakiś parking bezpośrednio przy trasie by się znalazł? Np. na Pragerstrasse.

3. Gdzie coś zjeść? Nie będziemy raczej się stołować w restauracjach, bo trochę szkoda czasu zwiedzania na rozsiadanie się w knajpie. Jakieś pomysły? Może jakiś kultowy street food?

Re: Potrzebujesz pomocy zapytaj eksperta

20
Witam,

przepraszam, że odpowiedziałem na czas, ale dopiero uruchomiłem komputer po ponad tygodniu poza domem :/

Odpowiem jednak mimo wszystko.

1. Najlepiej samochód zaparkować i to za darmo pod mostem Marienbrucke (Pieschener Allee). Jest to niedaleko centrum i sam zawsze tam parkuję.

2. Trasa obejmuje wszystko co najważniejsze. Choć sam z grupami omijam Neustadt to jeśli jest więcej czasu warto tam zajrzeć na zaznaczony dziedziniec sztuki i do mleczarni.

3. Zjeść najlepiej i najtaniej można w Altstadt-Galerie, na poziomie -1 jest wiele knajpek z szybkim jedzeniem i każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drezno / Saksonia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości