Nieprzeczytane posty

Re: Rejsy wycieczkowe

31
Macie jakieś doświadczenie z rejsami wycieczkowymi? Mi się już znudziły pobyty w hotelach, chciałabym spróbować czegoś innego. Ciekawie to jest opisane na stronie http://magiapodrozowania.pl/poradnik-podr%C3%B3%C5%BCnika/przed-podroza/item/366-rejsy-wycieczkowe-ciekawy-sposob-na-wypoczynek.html ale szukam opinii osób, które skorzystały. Zależy mi na czasie, bo urlop mam na koniec czerwca. Proszę o opinie.

Re: Rejsy wycieczkowe

32
Witam wszystkich:-)

Mam za sobą 3 rejsy wycieczkowe: Morze Śródziemne (2x - wschodnie i zachodnie) i rejs z Savony (Włochy, okolice Genui) do Sztokholmu - w sumie 38 nocy na wszystkich razem. Z ostatniego wróciłem 3 tygodnie temu. Dwa razy korzystałem z Costy, raz z NCL. Moim zdaniem to rewelacyjna forma wypoczynku. Nie przepadam za spędzaniem większości czasu na plaży/nad basenem w jednym miejscu i w przeszłości zazwyczaj organizowałem sobie jakieś objazdówki zostając w jednym miejscu max. 2-3 dni. Dla kogoś kto lubi coś takiego, rejs wycieczkowcem to optymalna sprawa: statek zapewnia nocleg, wyżywienie, masę atrakcji i rozrywek każdego dnia, w portach można pozwiedzać, zrobić zakupy czy co kto tam lubi. Statek płynie głównie w nocy (poza tzw. dniami na morzu, których jakaś ilość-raczej niewielka zdarza się na każdym rejsie-zależy od trasy i długości). Kołysania praktycznie nie czuć a warunki w kabinie są jak w dobrej klasy hotelu. Paradoksalnie nie musi to być wcale bardzo droga impreza (przy czym oczywiście każdy tutaj ma prawo mieć swoje zdanie co to znaczy "droga"). Poza sezonem wakacyjnym czasami trafiają się bardzo dobre oferty a warto też pamiętać, że jeśli ktoś jest nastawiony na zwiedzanie to np. w basenie Morza Śródziemnego maj, czerwiec, wrzesień i październik zazwyczaj są lepsze niż lipiec i sierpień, kiedy upały mogą być naprawdę męczące.

Naprawdę gorąco polecam:-)

Jeśli macie jakieś konkretne pytania piszcie śmiało, postaram się odpowiedzieć.

Ahoj!

Re: Rejsy wycieczkowe

33
W wakacje rejsowałam stadkiem po Bałtyku. Było nawet dobrze. Pogodę mieliśmy wymarzoną. Świeciło słońce , było bezchmurne niebo. Od morza wiał ciepły wiatr. Kiedy odpłynęliśmy od brzegu na dosyć sporą odległość wyglądało to niezmiesko, Klify i lasek . To wzbudziło we mnie prawdziwą ekscytacje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rejsy statkami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości