Nieprzeczytane posty

Re: Polecam fajne miejsca na wakacje

21
No z zagranicznych wycieczek miło wspominam Santorini (Grecja) i Pag (Chorwacja). Przepiękne miejsca. Jeśli chodzi o Polskę to raczej nad nasze morze się nie wybieram a w górach uwielbiam Białkę Tatrzańską. Co do mojej okolicy to ostatnio pokochałam Zamek w Janowie Podlaskim. Świetne miejsce, profesjonalne SPA i ciszaaaa :) Na prawdę można wypocząć :)

Re: Polecam fajne miejsca na wakacje

22
Jest polowa maja, jestem jak co roku a raczej pare razy w roku na poludniu Wloch. W kwietniu znajomi Polacy chodzili nawet na plaze i sie nawet opalili, ale od poczatku maja jest bardzo jak na nasze warunki zimno. Ponoc od 62-òch lat nie bylo az tak zimno. Dzis np tylko 17 stopni w poludnie a rano to i13. Mimo to, juz wszedzie kwitna kwiaty, jest pelno tak ukochanych przez Goethego ròz, ktòry szczegolnie lubil te rosnace w wykopaliskach w Paestum i Oplontis. Ja natomiast od lat wybieram miejsce na pobyt u znajomego pol -Polaka 7 km od Salerno. Spokojnie, czysto i bezpiecznie. I tak w zeszla niedziele udalem sie do Torre Annunziata- dawna lacinska nazwa Oplontis, by zwiedzic odkopana dopiero w latach 60-ych ubieglego wieku wille drugiej zony Nerona.Nie wszystkim bowiem wiadomo, ze Wezuwiusz w 79 -ym roku nie zasypal tylko Pompejòw, ale i inne 4 miasta Trzeba sie przygotowac na niezbyt przyjemny marsz ze dwa km przez strasznie brudne i zaniedbane miasto w jedna strone To co tam widzialem to raczej nadaje sie do rubryki nie polecam- na chodnikach nawet wanny w ktòre wsypuja smieci, a slowo chodnik to tu oznacza laty, dziury oraz kawalki golej ziemi w centrum miasta. Do tego smrod rur kanalizacyjnych towarzyszy prawie wszedzie. Ale sama willa pusta w srodku jest imponujaca ,ciekawe freski bez tlumow jakie sa w Pompejach, polozona wsròd zieleni i kwitnacych roz. Polecam bardzo ja zwiedzic a nawet odpoczac w cieniu drzew, dojazd pociagiem z Salerno bardzo dobry i tylko jeden przystanek za Pompejami. Jesc mozna w Salerno nawet za niewielkie pieniadze i dobrze a spac tez niedrogo moge polecic o ile ktos sie prywatnie zwròci. Bowiem w miejscu gdzie jestem jak podaje przewodnik wloski mozna robic jednodniowe wycieczki nie tylko do Pompejow, ale i na wybrzeze Amalfi i Sorrento, ja je zreszta robie do wszystkich ciekawych miejsc w Kampani zarowno samochodem jak i transportem publicznym. A co najwazniejsze jest sie w gorach i nad morzem zarazem wsrod palm i fioletowych buganvillei w suchym klimacie, a po poludniu mozna do godz 17-ej opalac sie na bezplatnej plazy. Kontrast jest szalony w T.A zeby nie ta willa nogi bym wiecej nie postawil, a tu gdzie jestem wracam tak czesto jak tylko moge.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polecam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron