Nieprzeczytane posty

Re: Wycieczki na Antarktyde

61
Ja jestem ciepłolubny, więc taka wycieczka nie jest dla mnie. Możliwości finansowe to oczywiście inna sprawa, choć gdybym miał kasy jak - nomen omen - lodu, to mam wrażenie, że na Antarktydę pojechałbym dopiero wtedy, gdy wszędzie indziej bym już był.

Re: Wycieczki na Antarktyde

63
INtoTheWild pisze:Jaki jest przybliżony koszt takiej eskapady?? Nie mówie konkretnie tylko plus/minus ile?? na tydzień/dwa
Hejka

Udalo mi sie zwiedzic Antarktydzie w 2013 roku. Zamawialem poprzez szwajcarskie biuro podrozy i 11-dniowa wycieczka statkiem z Ushuaia kosztowala w kabinie 2-pokojowej ok. 8000.- USD za osobe, a za kabine 1-osobowa bylo prawie podwojnie. Kabiny 3-osobowe byly znacznie tansze. Do tej ceny trzeba naturalnie doliczyc przelot transatlantycki z Europy do Buenos Aires, przelot z Buenes Aires do Ushuaia oraz ewentualne transfery, wyzywienie i hotele w Argentynie.
Statek mial na pokladzie tylko ok. 90 turystow, a miejsc bylo tylko 120.
Z tego co widze, mozna zamowic z PL przez Logostur za ok. 32.000.-pln.
Ja mialem niesamowite szczescie, ze odwiedzilismy polska stacje Arctowski, ktorej nie bylo w ogole w planie. Kapitan Aleksiej z Ukrainy byl tak uprzejmy, ze tam zawitalismy.
Te wyprawy na Antarktyde sa de facto b. drogie, bo nie chca tam masowego turyzmu, moim zdaniem prawidlowo.
Mysle ze warto uzbierac kase i zobaczyc jeszcze ta nienaruszona przyrode, a szczegolnie potezne gory lodowe.
Jesli chodzi o same pingwiny, wcale nie trzeba jechac na Antarktyde. Mozna je zobaczyc w Argentynie, Chile, a nawet w RPA i w Australii!
Przepisy na Antarktydzie sa b. ostre, na ladzie nie mozna nigdzie zapalic, czy tez wziasc jakiegos kamyczka ze soba, ani tez nie mozna nic po sobie pozostawic. Jednorazowo moglo zejsc na lad tylko 50 osob, a pozostalych 50 osob musialo czekac, az tamci wroca. Podobno na zejscie na lad kazdy armator musi miec specjalne pozwolenie na okreslana liczbe osob. Byla tez za kazdym razem porzadna dezynfekcja butow, przed i po zejsciu na lad, a na lad podplywalismy tzw. zodiakami (motorowymi pontonami). Podobalo mi sie bardzo, ze tak dbaja o ten siodmy kontynent.
Nie powiem, ze byli tam wycieczkowice, ktorzy byli kompletnie rozczarowani i mowili pocosmy tu w ogole przyjechali, przeciez oprocz pingwinow tu nic nie ma, zalowali wydanej kasy. Trzeba bylo tez na kilkanascie dni pozegnac sie z internetem, byl dosc drogi i chodzil niesamowicie wolno. Na niektorych uczestnikow taki odwyk jakos zle dzialal.
Poza tym na Drake Passage mielismy potezne, siedmiometrowe fale i sporo uczestnikow powaznie chorowalo.
Mnie z kolei ta Antarktyda tak oczarowala, ze polubilem takie ostre, mrozne kulisy.
Pozniej zwiedzilem Spitsbergen, Grenlandie, a nawet Biegun Polnocny i wyspy Franciszka Jozefa najwiekszym lodolamaczem na Swiecie o napedzie atomowym (75 000 PS).:-)

Pozdrawiam.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!

Re: Wycieczki na Antarktyde

65
Ależ fajnie się czytało. Do pełni szczęścia brakuje tylko zdjęć. Czy możemy na jakieś liczyć? ;) ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wycieczki na Antarktyde

66
admin pisze:Ależ fajnie się czytało. Do pełni szczęścia brakuje tylko zdjęć. Czy możemy na jakieś liczyć? ;) ;)
Nie ma sprawy, oczywiscie ze moge poslac zdjecia i mysle ze chodzi o zdjecia z Antarktydy, ale gdzie je najlepiej umiescic?
Czy wielkosc zdjec jest bez limitow?
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!

Re: Wycieczki na Antarktyde

67
Witam, Utworzyłem specjalną sekcję z relacjami z podróży po Antarktydzie.

antarktyda-f1102.html ( wystarczy zaznaczyć new topic )

Było by fajnie gdybyś skopiował opis dodany w tej sekcji jako relację i dodał troszkę zdjęć ( dodam tę relację później w globalnym poście tak aby była widoczna wszędzie na forum )

Na forum można dodać więcej zdjęć za jednym razem. ( nie ma limitu wielkościowego jeśli chodzi o zdjęcia, jednak jak każda strona także i nasze forum ma limity na serwerze, dlatego im mniejsze zdjęcie ( rozmiarowo nie jakościowo tym lepiej)

Przygotowałem mały przewodnik dla ciebie gdzie opisałem jak dodać zdjęcia o małym rozmiarze bez utraty jakości zdjęcia super opcja używam jej cały czas


post38164.html#p38164 ( zdjęcia są super jakości a mają ok 800 KB )

W razie pytań pisz śmiało. Dziękuje za zainteresowanie forum :) :)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wycieczki na Antarktyde

68
admin pisze:Było by fajnie gdybyś skopiowała opis dodany w tej sekcji jako relację i dodała troszkę zdjęć ( dodam tę relację później w globalnym poście tak aby była widoczna wszędzie na forum )
Dzieki wielkie, ale ja jestem facet i nie wiem gdzie zrobilem blad przy rejestracji uzytkownika, moze cos przeoczylem.
Dokladna relacja z mojej wyprawy na Antarktyde bedzie na pewno, ale potrzebuje troche czasu, bo mam straszny balagan w moich zdjeciach.:-)

Pozdrawiam.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!

Re: Wycieczki na Antarktyde

69
Nie ma pospiechu, będziemy czekać :) . najmocniej przepraszam, doprawdy nie wiem jak wydedukowałem to że jesteś kobietą. Już zmieniłem treść :D :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wycieczki na Antarktyde

70
Nie ma sprawy, relacje z mojej wyprawy na Antarktyde i zdjecia umiescilem w sekcji Antarktyda:

Relacja z wyprawy na Antarktyde / Polska Stacja Arctowski

Zapraszam do obejrzenia.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!

Wróć do „Antarktyda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości