Nieprzeczytane posty

Re: Obecne Ceny we Lwowie

1
Witam,
byłam w lutym bieżącego roku we Lwowie. Ceny podobne jak w ubiegłych latach. Nasz pobyt trwał ponad tydzień więc zdarzyliśmy trochę pobuszować w sklepach. Co do cen alkoholu to za piwo za 5 UAH już kupisz na spokojnie. Oczywiście są i droższe, ale nie widziałam ceny większej niż 18UAH za piwko. Wódki, win, koniaków, likerów i innych trunków niestety nie kupowaliśmy, ale zauważyłam, że te z górnej półki kosztują ok 8UAH za lepszą wódkę.
Co do artykułów spożywczych to temat rzeka- zależy co chcesz kupić, ale zakładając, że idziesz do sklepu i chcesz kupić chleb, masło, mleko, wodę, jakiś sok to wydasz ok. 50-60UAH. My robiliśmy zakupy w pobliskim "spożywczaku", ale jeśli chcesz oszczędzić to wybierzcie się do supermarketów- SILPO i FORA lub do sieciówek - BILLA, AUCHAN czy METRO. Na Ukrainie wciąż popularne są osiedlowe „ryneczki” i „bazary” gdzie ceny, w szczególności na produkty żywnościowe, są najniższe.
Komunikacją miejską się nie poruszaliśmy

Re: Obecne Ceny we Lwowie

2
Nie ma za co, mam nadzieję, że moglam pomóc. Co do kwater/hoteli to już pisze :)
Jeśli chcesz najtańszym kosztem to popytaj na dworcu przechodzących Pan, one z pewnością zaproponują nocleg u siebie w domu. Zdarzą się takie, które zażyczą sobie ok. 10zł na polskie zlotówki, ale są też takie, którym woda sodowa uderza do głowy i liczą sobie ok 70zł. My mieszkaliśmy w "mieszkaniu hotelowym" dla 6 osób i wyniosło nas ok. 21zł za osobę/24h. Standard średni, ale nie to jest najważniejsze. Jeśli chcesz podam Ci adres, stronę internetową i telefon.

Re: Obecne Ceny we Lwowie

3
Przepraszam, że odgrzebuję, ale może komuś się ta informacja przyda.
Niedawno wróciłem z Ukrainy i jedno muszę powiedzieć apropos pań, które stoją pod dworcem i proponują kwatery. Pamiętajcie, że dla nich jesteśmy bogatymi turystami z Zachodu i mogą mocno windować przez to ceny (o czym wspominała poprzedniczka). Także zawsze warto popytać kilku. W samym Lwowie mieszka też sporo Polaków - można wcześniej znaleźć ich usługi przez Internet. Z jednej strony niekoniecznie będą tańsi. Z drugiej - pamiętajmy o niestety ciągle żywych animozjach polsko-ukraińskich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ukraina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości

cron