Nieprzeczytane posty

Noclegi we Lwowie + dobry przewodnik

1
Cześć,

Przeglądam booking[dot]com, ale ofert jest setki, poza tym, nie wszyscy się tam ogłaszają. Szukam jakiegoś hotelu, hostelu blisko centrum Lwowa. Cena niezbyt wygórowana, tak dla dwojga studentów. Pokój dwuosobowy. Najważniejsze są śniadania, dostęp do neta nie jest konieczny, ale jak będzie, to nie będziemy mieli nic przeciwko :)
Wyjazd planujemy na weekend majowy. Tak od 30 kwietnia, do 4 - 5 maja. Chciałbym pojechać samochodem, bo mam blisko, ewentualnie autobusem. Jeśli samochodem, to co ciekawego można zobaczyć na trasie Lublin - Lwów?
No i przewodnik; coś w stylu Lonely Planet. Znalazłem takie przewodniki na stronie LP i nie wiem który jest najlepszy :)

Dzięki z góry za pomoc.

Re: Noclegi we Lwowie + dobry przewodnik

3
Hej,
Będąc we Lwowie spałem w hostelu Lemberg Hostel, który zlokalizowany jest ok 10 minut spacerem od Opery, tuż obok przystanków komunikacji miejskiej. Generalnie lokalizacja, jak i sam hostel bardzo ok - gdybym miał wybierać się do Lwowa drugi raz, to wybrałbym właśnie ten hostel. Na pewno są lepsze hostele we Lwowie, może tańsze, z lepszymi ugodnieniami, lepszą lokalizacją, ale w tym byłem i ten mogę polecić. Gdy ja tam byłem nie mieli "dwójek", ale znajoma pojechała tam miesiąc po mnie i na jej życzenia z pokoju 4-os zrobili 2-osobowy - jak się chce, to się da:)

Jeśli chodzi o przewodnik, to na swoim blogu napisałem relację "Lwów w 48 godzin". Oczywiście nie zastąpi to tradycyjnego przewodnika, ale zawsze coś:)

Pozdrawiam i udanego pobytu we Lwowie!

Re: Noclegi we Lwowie + dobry przewodnik

5
jadąc do hostelu nie doświadczamy miejscowej kultur nieważnie gdzie jedziemy. będąc dwa razy we Lwowie korzystałem z noclegu u osób prywatnych, http://krylos.com/ fajny portal, ciewkw informacje na temat Ukrainy..a za nocleg zapłaciłem 20zł, choć luksusów nie było przynajmniej pieniądze jakie zapłaciłem za spanie trafiły do rąk Polaków tam mieszkających którzy nie zawsze mają dużo pieniędzy...

Re: Noclegi we Lwowie + dobry przewodnik

7
Hostel "StareMisto" położony pomiędzy centrum Lwowa i głównego dworca kolejowego. Po krótkim spacerze znajdziesz się w zabytkowym centrum starego miasta .

Zawsze z przyjemnością spotkamy się w naszym hostelu:

Knyazya Svyatoslava Square 2, Ap. 3 A, Lviv, Ukraine
Phone: +38 (093) 423 01 00; +38 (097) 434 71 11

Re: Noclegi we Lwowie + dobry przewodnik

8
Wyjazd do Lwowa : wystarczy mieć telefon taxi (ekonomiczne)+380631954242
może być do pani Barbary która odbiera na lotnisku, może zakwaterować u Polaków , zapozna z Lwowem od podszewki (warto wynagrodzić). Ja osobiście zamieszkałem w małym hoteliku Pysanka , każdego poranka przyjeżdżała po nas o 11, zabierała nas na wycieczkę i przywoziła nas na obiady do słynnej Lwowskiej Premiery albo do Baczewskiego , ale tutaj trzeba poczekać w długiej kolejce (warto) .Poznacie Lwów od podszewki i drogę prochów na Grób Nieznanego Żołnierza na Placu Zbawiciela w Warszawie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ukraina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości