Nieprzeczytane posty

Katowice-Lwów-Odessa

1
Witam wszystkich.

To mój pierwszy posty i bardzo proszę o pomoc.

Planuje 2 tygodniowy trip w lato 2013. Trasa Katowice-Lwów-Odessa.

Czytałem trochę w necie, ale jest ogrom starych informacji.

Czy ktoś wie jak wygląda to na dzień dzisiejszy?
Jak z transportem? Gdzie się najlepiej zatrzymać? Ile co kosztuje?
Kiedy najlepiej wyjechać? Czy może ruszyć się gdzieś poza Odessę?

Chcielibyśmy po trochu imprezować, zwiedzać i leżeć na plaży :)

Pomocnikom wyślę kartkę z wakacji ;)

Z góry dziękuję

Re: Katowice-Lwów-Odessa

2
Witaj odpowiem Ci na pytania dopisując odpowiedź obok

Czy ktoś wie jak wygląda to na dzień dzisiejszy? - tak zależy o co pytasz i co Cie interesuję Jeśli chodzi o bezpieczeństwo - spokojnie w Polsce tez są idioci, jeśli chodzi o ceny to Odessa do najtańszych miast na Ukrainie nie należy,

Jak z transportem? - Drogi pozostawiają wiele do życzenia, nawigacje najczęściej nie obsługują tej częsci Europy więc atlas drogowy Ukrainy wydatek rzędu 30 zł i jesteś już w Odeśsie. Jeśli chodzi o kolej to jest punktualniejsza niż polska, i podróżuje się trochę wygoniej - wagony na takich trasach są "leżące"

Gdzie się najlepiej zatrzymać? Ile co kosztuje? - są kwatery prywatne tu najczęsciej ceny wahają się od 50 hr za dobę - tylko nocleg jedzenie sam kupujesz w nieskończoność - tu często Ukraińcy nie mają umiaru. Hotele też sa ale to są ceny od 250 hr w góre
Kiedy najlepiej wyjechać? Czy może ruszyć się gdzieś poza Odessę? Sezon na Turystykę jest cały rok jedni wolą zime inni lato w lecie jest tłoczno - za odessę oczywiście - wyjedź na krym jest drogi ale jest w nim wiele do zobaczenia - no i plaże a na nich rzeknę "foki" skoro jedziesz poimrezować będziesz w "raju"

To tyle pokrótce - pytanie jest bardzo szerokie więc w kilku zdaniach można na nie tek odpowiedzieć
Dominik Wojas Pilot - Przewodnik Krakowski, Przewodnik Lwowski
Moje biuro http:// http://www.fidestur.pl

Re: Katowice-Lwów-Odessa

3
Witam,na przełomie lipca i sierpnia zwiedzałem Odessę i Krym.W odessie byłem tylko jeden dzień bo nie specjalnie zachwyca,to młode miasto,nie ma wielkich zabytków,warto zobaczyć schody potiomkinowskie.Bardzo ładna plaża przy bulwarze francuzkim(nazwa ulicy) ale wszędzie pełno śmieci,jak na całej Ukrainie zresztą.Drogi złe ale z dojazdem nie ma problemów,jeździłem Oplem Corsą z nawigacją Nokia Ovi w telefonie i działa doskonale,w Odessie samochodem bez navi nie da się jechać!Nie polecam wyjazdu w lipcu,sierpniu,upały mogą być nie do wytrzymania a w tanich kwaterach bez klimy nie da się żyć,naprawdę !Zdecydowanie polecam Krym,ceny jak w Odessie ale to raj dla turysty.Zabytki,dwa morza,wspaniałe plaże(lepsze nad Azowskim),przebogata historia ,skalne miasta ,BEZPIECZNIE .Tylko własny samochód daje poczucie niezależności,w skrajnych przypadkach można w nim przenocować.Polecam ten sposób podróżowania.

Re: Katowice-Lwów-Odessa

4
A propos imprez to zdecydowanie Odessa. Musisz koniecznie odwiedzić plażę Arkadia wieczorem/w nocy. Ciężko o lepszą imprezę na Ukrainie.
Co do podróży pociągiem to faktycznie lepiej niż w polskim pekapie. Problem w wysokim sezonie stanowią bilety. Dobrze jest "poprosić o pomoc" w zakupie jakiegoś miejscowego. Oczywiście za jakiś mały podarunek w postaci kilku banknotów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ukraina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości