Nieprzeczytane posty

Re: Wietnam

23
Witaj. Opisz nam Sajgon takim jak ty go widzisz. Może troszkę zdjęć
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wietnam

24
Witam! Poszukuję bardzo pilnie sprawdzonego pośrednika/biuro podróży w Wietnamie. Chciałabym zakupić bilety na pociąg/i (różne połączenia), niestety jak wiecie nie można tego dokonać online, więc potrzebna mi będzie Wasza pomoc. Może ktoś kupował w ten sposób (z wyprzedzeniem) bilety kolejowe. Niestety z różnych względów nie chcę ryzykować zakupem (bądź nie) na stacji będąc już na miejscu.
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi:-)

Re: Wietnam

25
Zdjęcia wydają się boskie i kolorowe, ale jakoś nie wyobrażam sobie siebie mieszkającej w takim miejscu... nie wiem, czy to tylko takie wrażenie, czy tam rzeczywiście jest taki straszny bajzel i bałagan wszędzie? Ilekroć widzę Wietnam, mam wrażenie że to jedno wielkie śmietnisko podobne do Indii.

Re: Wietnam

26
Czasem za bałagan i śmietnisko automatycznie uważamy to, czego nie rozumiemy, bo różni się np. od naszych własnych schematów. Ale fakt Sagnieszko, że Wietnam jako biedniejszy kraj dla wielu trudniej da się lubić niż np. Szwajcaria. Sam też wolałbym chyba mieszkać w Szwajcarii. Ale po rozszerzenie własnych horyzontów wybrałbym się raczej do Wietnamu. W Szwajcarii i tak góry przesłaniają horyzont ;-).
Nie powiedziałem, że przybyłem was ocalić. Przybyłem ocalić Ziemię. (Klaatu w filmie "Dzień w którym Ziemia zatrzymała się")

Re: Wietnam

27
Witam, chciałam się wybrać na wakacje do Wietnamu, w lipcu. Nigdy nie byłam w Azji. Z tego co czytałam to lipiec chyba nie jest najlepszym pomysłem jeśli chodzi o pogodę...
Pozdrawiam

Re: Wietnam

28
Nie jestem znawcą w sprawach pogody i w daleką podróż ruszam zwykle, gdy "służba woła", a nie gdy mam na to ochotę, ale tak się składa, że moje 3 tygodnie w Wietnamie też wypadły w lipcu. I pogoda w niczym mi nie przeszkodziła. Większość dni była nawet słoneczna (co widać na zdjęciach), czasem owszem bywało trochę parno, czasem spadł silny ale krótki tropikalny deszczyk, lecz czy nie m.in. po to wybieramy się w dalekie podróże, by i od strony aury przeżyć coś nowego?...
W Wietnamuie - szczególnie południowym, w którym spędziłem większość czasu - praktycznie nie ma pór roku. Owszem, pora monsunowa jest trochę bardziej mokra, ale też da się lubić. Na północy różnice temperatur między porami (uwaga, dwoma, nie czterema!) roku są wprawdzie odczuwalne, ale nie aż tak, by się tym przejmować.
Nie powiedziałem, że przybyłem was ocalić. Przybyłem ocalić Ziemię. (Klaatu w filmie "Dzień w którym Ziemia zatrzymała się")

Re: Wietnam

29
Ja byłam na początku września, na północy kraju. Niby do października mają być tam upały, potem do kwietnia chłodniej, ale tak na prawdę uważam że jeśli chodzi o miesiące wakacyjne to nie ma jakiejś wielkiej różnicy. Nie spędziłam tam dużo czasu, ale pogoda i tak była różna, raz słońce, raz deszcz i gruba warstwa chmur. Ale co z tego, kiedy nawet podczas obfitego deszczu i tak jest gorąco a sam deszcz trwa maksymalnie z 2h? :) Ja podczas ulewy maszerowałam do Świątyni Literatury i ją zwiedziłam i poza mokrymi włosami i ubraniem nic strasznego się nie dzieje. Żeby było śmiesznie to pod koniec września było jeszcze bardziej słonecznie, choć wg znalezionych przeze mnie informacji nie powinno :) więc naprawdę, tak jak mówi kanalarz, czy nie warto przeżyć i czegoś takiego? Dla mnie wrażenia z wyprawy w deszczu wspaniałe, no ale co kto lubi.

Re: Wietnam

30
witam,
wybieram się na ok. 3 miesiące do Wietnamu do Ho Chi Minh. Szukam mieszkania do wynajęcia dla 2 osób. Od czego zacząć? Gdzie szukać?
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.
pozdrawiam,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wietnam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości