Nieprzeczytane posty

Re: Malta

21
W zeszłym roku byłam na Malcie na kursie języka angielskiego. Dużo się nauczyłam nie tylko na lekcjach, ale i na codzień. Po prostu nie rozmawialiśmy polsku, przy okazji po zajęciach z angielskiego biuro podróży organizowało czas zwiedzania. Było pięknie, To były jedne z moich lepszych wakacji.

Re: Malta

22
Wyjazdy zagraniczne w celu nauki języka są bardzo dobrym pomysłem.Wyjazdy do pracy również gwarantują bardzo szybką poprawę w znajomości języka obcego, przede wszystkim dlatego, że trzeba sobie poradzić i w jakikolwiek sposób komunikować. A wyjazd w takim celu na Maltę , to jest tylko łączenie przyjemnego z pożytecznym :)

Re: Malta

23
Witajcie :)
Byłam na Malcie w tym roku dwa razy - pierwszy raz na początku kwietnia i drugi raz pod koniec maja. Pogoda w obu terminach była bardzo podobna. Ciepło, słonecznie i wietrzenie w ciągu dnia, a wieczorami chłodno.

Re: Malta

25
Na Malcie nawet jest co oglądąć. Byleby pogoda dopisała, bo w lecie nawet nie chce się znad wody ruszać. Jeśli jedziesz teraz, to co innego :)

Tutaj trochę informacji o atrakcjach malty, trochę inne niż plaże - zobaczone.pl/kategoria/malta/

Generalnie warto wyskoczyć na Gozo (najlepiej objazdówką typu Malta Sightseeing z opcją hop-on hop-off), Azure Window, klify, Blue Grotto. Mi najbardziej do gustu przypadła Mdina - dawna stolica malty, malutkie średniowieczne miasteczko otoczone murami. Polecam!

Re: Malta

27
Byłam w kwietniu rok temu. Spodziewałam się cen dużo wyższych niż w Polsce, ale przyjemnie się zaskoczyłam. Duży kawał pizzy z okienka 1 euro, hot dog 0,50 euro, obiad w barze 6-9 euro. Tylko piwo drogie (3 euro), ale już butelka smacznego wina mniej niż 2 euro.

Re: Malta

28
Dla zainteresowanych Maltą mam - mam nadzieję ciekawą inforację - otóż w tym roku Łódź planuje otworzyć czartery na wyspę w sezonie letnim -> sprawdźce na aktualności Łódź airport :)

Re: Malta

29
Będąc na Malcie polecam wybrać się na wysepkę Comino gdzie można dostać sie motorówką z Malty. Cudownym miejscem wysepki Comino jest błękitna laguna z pięknymi zatoczkami i grotami, która robi duże wrażenie. Woda ma śliczny kolor, zapewne dzięki białemu piaseczkowi który pokrywa dno morskie.

Na Malcie nie ma problemu z porozumiewaniem się po angielsku, gdyż po maltańskim, jest to drugi język urzędowy.

Re: Malta

30
Również dodam coś od siebie. Na Malte wybrałam się w pazdzierniku zeszłego roku. O wyborze miejsca jak w wielu przypadkach zdecydowały dość niskie ceny biletów. Na Malcie spędziłam 7 dni, mimo późnej pory roku pogoda bardzo nam dopisała ,średnio 25st w ciągu dnia, ciepłe noce. NA Malcie korzystaliśmy z miejskich autobusów, nie pamitątam dokładnie ceny biletów jedniodiowych, wydaje mi się, że cena ta nie przekraczała 3 euro. Rozkłady jazdy są bardzo przejrzyscie rozpisane a połaczenia między miastami b dobre. Zatrzymalismy się w Sliemie. Z okna mieliśmy widok na mury Valetty :) W ciagu tygodnia wakacji udało nam się sporo zobaczyć.
Pierwszy dzień wakacji poświęcilismy na zwiedzanie Valetty oraz Midiny -dawnej stolicy Malty która przeniosła nas kilka wieków wstecz... Wąskie uliczki obtoczone wysokimi murami robią niesamowite wrażenia. Następnego dnia udaliśmy się zobaczyć słynne Blue Grotto oraz małe rybackie miasteczko Marsaxlokk w którym przypadkowo spotkany rybak zabrał nas na godzinny mini rejs swoją tradycyjną kolorową maltańska łodzią. Za te przyjemność zaplaćilismy tylko 3 euro od osoby. W Marsaxlokk przy samym morzu znajduje się mini bazar na którym można kupić tradycyjne maltańskie pamiątki. Trzeciego dnia wycieczki udaliśmy się na Blue Lagoon. Miejsce jest wprost magiczne. Ciepła turkusowa przejrzysta woda. Woda była tak czysta że spokojnie było widać dno 3 metry w dół. .. Na blue lagoon spędzilismy prawie cały dzień. Niedaleko miejsca z któreo płynie się na błekitną lagune jest piekna piaszczysta plaża Paradise bey. Z przystanku autobusowego idzię się tam około 15 minut.
Kolejnego dnia wybraliśmy się promem na Gozo (cena za prom o ile dobrze pamiętam nie przekroczyła 10euro) Ciekawostką jest fakt, że jedniodniowy bilet kupiony na Malcie nie obowiązuje na Gozo...Po zwiedzeniu Rabatu wybraliśmy się zobaczyć słynne Azure window i tam spędziliśmy około dwóch godzin czekając na piękny zachód słońca.

Polecam wybrać się na Malte conajmniej na kilka dni. Mimo niewielkich rozmiarów wyspy można spędzać tam całe dnie i ciągle odkrywać coś nowego... :) Jutro jak bede miała wiecej czasu postaram sie wrzucic kilka zdjęć z wakacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Malta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości