Nieprzeczytane posty

Re: Malta

32
Witam wszystkich :)
Mam pytanie odnośnie dzikiego nocowania na Malcie pod namiotem, ktoś próbował i może coś podpowiedzieć? Z tego co sam się orientowałem może być problem z odpowiednim miejscem z uwagi na skalistość wyspy ale chciałbym zasięgnąć rady kogoś kto zwiedzał już wyspę w ten sposób. Wiem, że Malta to nie Norwegia i rozbijanie namiotu gdzie się chce jest zabronione prawem jednak preferuję "dzikie" zwiedzanie :)

Re: Malta

33
Białko pisze:Witam wszystkich :)
Mam pytanie odnośnie dzikiego nocowania na Malcie pod namiotem, ktoś próbował i może coś podpowiedzieć? Z tego co sam się orientowałem może być problem z odpowiednim miejscem z uwagi na skalistość wyspy ale chciałbym zasięgnąć rady kogoś kto zwiedzał już wyspę w ten sposób. Wiem, że Malta to nie Norwegia i rozbijanie namiotu gdzie się chce jest zabronione prawem jednak preferuję "dzikie" zwiedzanie :)
Zdecydowanie słaby pomysł właśnie ze względu na skały :)

Re: Malta

35
Trudno się z tym nie zgodzić, już patrząc na same zdjęcia możemy przekonać się o pięknie tego miasta oraz wspaniałej architekturze jaka tam panuje. Nie bez powodu Malta jest jednym z bardziej obleganych państw podczas wakacji, może podobać się turystom, z noclegami też nie ma żadnych problemów.

Re: Malta

36
Polecam Maltę. Malowniczo, cicho, przyjemnie. Pogoda wyśmienita, słońce i woda, a tego mi potrzeba do szczęścia. Ostatni raz byłam na Malcie w 2016r. i zakochałam się w tym miejscu. W tym roku nie udało mi się nigdzie wyjechać, ale w kolejne wakacje wakacje zamierzam tam wrócić, ale już w trochę innych okolicznościach. Wybieram się na kurs językowy. Ciekawa opcja – zachęcam do zapoznania się z taką formą wakacji

Re: Malta

37
Taaaak! Malta to fantastyczne miejsce na wakacyjny kurs językowy.
A z jakim biurem się wybierasz jeśli można spytać?
emams pisze:Polecam Maltę. Malowniczo, cicho, przyjemnie. Pogoda wyśmienita, słońce i woda, a tego mi potrzeba do szczęścia. Ostatni raz byłam na Malcie w 2016r. i zakochałam się w tym miejscu. W tym roku nie udało mi się nigdzie wyjechać, ale w kolejne wakacje wakacje zamierzam tam wrócić, ale już w trochę innych okolicznościach. Wybieram się na kurs językowy. Ciekawa opcja – zachęcam do zapoznania się z taką formą wakacji

Re: Malta

38
Wyspa Malta to przystanek dla statków wycieczkowych, jachtów oraz miłośników plaż i dobrej kuchni, miejsce to od dawna cieszy się strategicznym znaczeniem ze swoją stolicą, uroczym miastem Valletta, jego ulicami wyłożonymi barokowymi pałacami i ogrodami.

Po odparciu najeźdźców osmańskich podczas Wielkiego Oblężenia Malty w 1565 r., rycerze ufortyfikowali swoją wyspę i zbudowali Vallettę, z widokiem na Wielki Port. Jedno z pierwszych miast zaplanowanych w Europie, Valletta została zaprojektowana i zbudowana od podstaw, wykuta z wapienia w kolorze miodu, miasta zbudowanego przez dżentelmenów, dla dżentelmenów" w ocenie Beniamina Disraeli.

Rycerze z dumą przyznali miejsce pod katedrę św. Jana. Jej prosta, zewnętrzna strona kryje w sobie bunt barokowej ekstrawagancji, z polichromowanymi marmurowymi posadzkami i koleżeńskimi kaplicami bocznymi, a w jej muzeum znajduje się Caravaggios The Beheading of St. John, uważany przez niektórych za klejnot artysty.

Grand Harbour( port) oddziela Vallettę od miasta Kalhara, po drugiej stronie wody. W pobliskim Pałacu Wielkich Mistrzów znajdują się kolorowe freski przedstawiające Wielkie Oblężenie i bezcenne gobeliny. Zbrojownia, mimo że została splądrowana przez Napoleona, mieści 5.000 sztuk zbroi.

Ale najbardziej imponującą spuścizną rycerską są fortyfikacje otaczające miasto. Przejdź się po masywnych murach, bastionach i bateriach i zatrzymaj się w Ogrodach Górnej Barakki, aby podziwiać wspaniały widok na Wielką Przystań.

Tuż za bramą miejską Valletty stoi pięknie odrestaurowany Hotel Phoenicia, Art Deco grand hotel otoczony cienistymi ogrodami i z widokiem na drugi naturalny port Valletty, Marsamxett. W 1949 roku księżniczka Elżbieta (obecnie królowa Elżbieta) i książę Filip, wówczas oficer marynarki wojennej stacjonujący na Malcie, kilkakrotnie odwiedzili Fenicję, tańcząc jako nowożeńcy w jej Wielkiej Sali Balowej.

Najlepszy czas na odwiedzenie Malty: Wrzesień dla idealnej pogody; luty lub marzec dla karnawału; grudzień dla uroczystości świątecznych.

Polecam także ciekawą relację z podróży po Malcie, link znajdziecie poniżej

viewtopic.php?f=906&t=12617
ODPOWIEDZ

Wróć do „Malta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości