Nieprzeczytane posty

Urlop w Czarnogórze - czerwiec 2012

1
Serdecznie witam wszystkich na Forum Podróżniczym :)

Tegoroczny urlop spędziliśmy w Czarnogórze, czyli kraju na południe od Chorwacji, nieco bardziej dzikim i mniej znanym. Jak zwykle staraliśmy się zobaczyć możliwie dużo, a przy tym trochę poleniuchować. Było morze, góry i miasta. Postarałem się to w miarę dokładnie opisać.
Serdecznie zapraszam do obejrzenia i przeczytania fotorelacji na picasa:

Obrazek
SPROCKET
http://picasaweb.google.com/sprocket1973

Re: Urlop w Czarnogórze - czerwiec 2012

2
Muszę przyznać że twoje galerie na Picasa to chyba najładniejsze zdjęcia z wakacji jakie widziałem. I dlatego chciałem zapytać - jakim aparatem robisz zdjęcia? czy je potem jeszcze podrasowujesz?? i na koniec - czy parasz się fotografią zawodowo czy też jest to tylko hobby?
Poza tym fantastyczne fotki! Potrafisz oddać magie miejsca tak dobrze że aż chce się podążyć twoim śladem. Tak się skałada że też bardzo lubię wędrować i kilkunastokilometrowe wycieczki nie są dla mnie nowością. Z tym większym więc zainteresowaniem oglądam fotki z wejścia na Rysy czy biegania po górach. Szkoda że mieszkam tak daleko bo chętnie podążył bym Twoimi śladami. Ale mimo wszystko mam nadzieję że uda mi się w końcu pojechać w polskie góry i wejść na te Rysy - bo taki plan mam już w głowie od kilku lat.

Re: Urlop w Czarnogórze - czerwiec 2012

3
Cieszę się, że podobają Ci się moje zdjęcia :)

Jeżeli chodzi o sprzęt to wszystkie zdjęcia w mojej galerii zostały wykonane aparatami Canon. Najpierw był to prosty kompakt A60, potem zaawansowany kompaktowy ultrazoom S3, w 2008 roku pojawiła się lustrzanka 450D do której stopniowo dokupywałem dodatkowe obiektywy, a ostatnie 2 albumy, w tym Czarnogóra to już moja ostatnia zabawka - 60D.
Jestem całkowitym amatorem, samoukiem i moja działalność ogranicza się tylko do tzw. fotografii turystycznej podczas wyjazdów i wycieczek.

Wszystkie zdjęcia to JPG prosto z puszki, bez jakiejkolwiej dodatkowej obróbki. Ograniczam się tylko i wyłącznie do zmiany ustawień aparatu, takiej jak: style obrazu, balans bieli, ekspozycja. Uważam, że Canon daje całkiem niezłe intensywne i jednocześnie naturalne kolory. Lubię bawić się ustawieniami i eksperymentować podczas wycieczek, ale jak wracam do domu, to chcę cieszyć się zdjęciami i je oglądać, a nie pracować nad nimi w programie graficznym.

p.s.
Życzę powodzenia w wyprawie na Rysy.
Mam nadzieję, że wiesz o zamknieciu szlaku na Rysy z powodu osunięcia stoku. Teraz można tam wejść tylko od słowackiej strony. W przyszłym roku, a może już jesienią, powinno się dać i od polskiej.
SPROCKET
http://picasaweb.google.com/sprocket1973

Re: Urlop w Czarnogórze - czerwiec 2012

5
Z tą wycieczką na Rysy to nie jest tak hop. Bardzo bym chciał połazić po Tatrach ale jakoś się nie składa. Tatry są drogie i niestety przegrywaja konkurencję z innymi miejscami. To jest dziwne ze za cenę tygodnia w polskich górach możemy spędzić tydzień w dowolnym innym miejscu Europy. Ale słyszałem że idzie ku lepszemu. Turyści zaczynają omijać Zakopane i również wolą wydawać ciężko zarobione pieniądze gdzieś indziej. Może to w końcu wpłynie na ceny i polskie góry stana sie atrakcyjne.
Wtedy przyjadę i zrobię objazdówkę - Kraków - Oświęcim - Wieliczka - Zakopane.
Póki co to już za tydzień będę biegał po Pirenejach... Szkoda tylko że nie mam tak dobrego oka do zdjęć jak ty...

Re: Urlop w Czarnogórze - czerwiec 2012

6
Hej,
W tym roku też byłem w Czarnogórze. Nasze Tatry to się nie umywają do tamtych klimatów :)
W Czarnogórze zupełnie jest zupełnie co innego :) Polecam nie tylko tym, którzy lubią morze ale również tym co kochają góry. Będąc w Czarnogórze przestaje obowiązywać odwieczna kłótnia małżonków czy w góry czy nad morze 8-)
Na jesienne dni zdjęcie:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Czarnogóra”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości

cron