Nieprzeczytane posty

Re: Czarnogora

2
Możesz troszkę bardziej przybliżyć nam wspomniane miasteczka ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Czarnogora

4
W Czarnogórze bylem tylko chwilkę - podczas spontanicznego wypadu z południowej Chorwacji. Dotarliśmy do wyspy św. Stefana, która to wyspa jest w całości przekształcona w luksusowy hotel - przez co nieco traci swój urok. Cala otoczona murami, z kamiennymi zabudowaniami z pomarańczowymi dachami. Dla zwiedzających - wstęp 5 euro.

nieopodal spotkaliśmy stacje benzynową gdzie Pan paliwo nalewał chochlą z dużej beczki :D
byle dalej...

Re: Czarnogora

5
Marynarz323Ci pisze:Polecam miasteczko Kotor oraz Budva. Tanio, piekne widoki, swietne jedzenie, gwarantowana cudowna pogoda.
Potwierdzam, jednak z pewnym uzupełnieniem.

Budva i Kotor, to dwie różne bajki.

Budva to mekka czarnogórskiego wybrzeża, oczko w głowie rządu Czarnogóry.
Tu przerzuca się niemal cały budżet, by stworzyć grunt dla inwestorów zagranicznych i to widać. Wystarczy hotel "Mediteran" oraz "twierdza-kompleks" Splendid. Tu odbywają się najbardziej prestiżowe wydarzenia kulturalne (Madonna, zanim koncertowała w Warszawie, dała koncert właśnie w Budvie), teatry uliczne itp.
Dla miłośników dobrej (hmmm) zabawy, plastiku-fantastiku, muzyki nie milknącej - to dobre miejsce.
Łączy w sobie elementy wiecznej fiesty, ale i bałkańskiego klimatu starego miasta, nabrzeża z pięknymi jachtami i plaży z pięknymi ciałami, jak i klimatycznymi uliczkami. Ale, by poczuć klimat, trzeba umieć się odseparować od tętniącego obok życia XXI wieku.
Denerwować może, iż rozmawiając w naszym języku, biorą nas za krezusów rosyjskich (w Budvie ulokowały się pewne rewiry stamtąd), zaś robiąc wypuchy i rozmawiając między sobą po niemiecku, wtykano nam wszystko w tym języku(łącznie z cenami dla dojczów).
Efekt - moja córa po kilku tam pobytach stwierdziła,że następnym razem wystąpi w koszulce z napisem na brzuchu:"I`m not Russian", a na plecach "I`m not Germany".

Kotor zaś, zwany niekiedy "małym Dubrovnikiem", to wspaniałe miasto, o ponad 2tysiącletniej tradycji, bez rzeszy powyższych turystów.
Miasto, które ma ciche, wspaniałe zakamarki, które ma katedrę Św. Tripuna, patrona Kotoru, starszą od katedry Notre Dame, czym się szczyci. Mury, prowadzące do twierdzy tureckiej ponad miastem i kościółka (1500rok) Matki Boskiej od Zdrowia.
Miasto wpisane na listę UNESCO.
Tu możemy się zadumać, zobaczyć zniszczenia po trzęsieniach ziemi (tam cały czas trzęsie - miałem okazję przeżyć coś takiego), Kotor wywarł na mnie wrażenie. Zawsze tam zaglądam, weneckie koneksje, bałkańska rzeczywistość...
... Boka Kotorska i wyjazd przepiękną drogą w pasmo Lovcen do Mauzoleum Njegośa (jakkolwiek by tej budowli nie oceniać).

Tak, czy owak - powinno się zobaczyć oba miejsca.
Do czego zachęcam.

BALKANDRIVER

Re: Czarnogora

6
Siemano dwa lata temu wybrałem się na wycieczkę do Czarnogóry na 12 dni, nad ciepłe adriatyckie morze. Wyjazd organizowało biuro Viator.pl i musze powiedzieć że nie mam im niemalże nic do zarzucenia. Zorganizowane bardzo fajnie, jeśli ktoś chciał mógł korzystać wycieczek po miasteczku w którym się zatrzymaliśmy, i robiłem tak gdy nie miałem pomysłu na dzień, więc na nudę narzekać nie mogłem. Serdecznie polecam

Re: Czarnogora

7
Ja bylem w Budvie tego lata i musze przyznac ze faktycznie turystow cala masa. Pogoda oczywiscie fantastyczna ale jak zawsze wkurzala mnie plaza z kamlotami jak na budowie;) Nie wiem czy sa tam tez inne ale ja trafilem na taka. 1/10 turystow mowi po polsku oczywiscie co nie jest zaskoczeniem bo nas mozna spotkac wszedzie;D Ogolnie bardzo ciekawy kierunek na wakacje. Kraj jak dla mnie taki sobie ale przepiekne gory w polaczeniu z morzem robia swietne wrazenie.
PS. Polecam kazdemu pociag z Czarnogory do Serbii. Z Baru (super nazwa:D) niedaleko Budvy do Uzic w Serbii. Pociag jedzie kilka godzin samymi gorami i przepasciami ! Widoki nieziemskie ! Koszt ok 20 euro wiec niedrogo a wrazenia bezcenne.

Re: Czarnogora

8
Czekamy na obszerniejszą relację, może troszkę fotek ? :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Czarnogóra”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości