Nieprzeczytane posty

Poludnie Wloch- niezwykla impreza turystyczna

1
Lungomare di Salerno.jpg
Lungomare di Salerno.jpg (79.88 KiB) Przejrzano 1361 razy


Corocznie poczawszy od 5-go listopada i przez okres dwòch miesiecy trwa w pieknym, nadmorskim miescie Salerno- Wlochy Poludniowe przepiekna impreza swiatel, sama w sobie jest bezplatna atrakcja, w dodatku polaczona z licznymi innymi atrakcjami turystycznymi.(np jarmark pozywienia innych narodòw, jarmark ozdòb z okazji swiat Bozego Narodzenia, szopki Bozego Narodzenia etc) hotele wedlug wypowiedzi burmistrza miasta sa wszystkie zarezerwowane juz od sierpnia. Swiatla oraz towarzyszace im postacie z bajek, czy figury pingwinòw ustawione na falochronie portu zapalaja sie o zmierzchu wiec rano i przedpoludnie mozna poswiecic czas na zwiedzanie ruin w Pompejach, Herculanum i Paestum oraz na zwiedzanie pieknego wybrzeza Amalfi i Sorrento. Do pierwszego pieknego, znanego ze swej niesamowitej ceramiki miasta Vietri sul mare jest z Salerno tylko 5 km. Ktokolwiek bylby zainteresowany ta impresa oraz pobytem udziele szczegòlowych informacji. W zwiazku z ta impreza otrzymuje i nie tylko mnòstwo pytan, dotyczacych miedzy innymi noclegòw, ktòrych cena w tym okresie moze znacznie wzrosnac. Zaznaczm, ze jako zapalony turysta podròzowalem wiele po swiecie odwiedzajac miedzy innymi Polske, ale nigdy nie udalo mi sie spac w samodzielnym we wszystko wyposazonym mieszkaniu za 20 zlotych na dzien, bowiem tyle sa zdecydowani wydac niektòrzy polscy turysci, ktòrzy sie do mnie zwracaja z pytaniami. Prawde powiedziawszy nie wiem czy to zart czy kpina. We Wloszech tylko dzieci do dwòch lat nie placa za nocleg wszystkie powyzej tego wieku placa jak dorosli. Ponadto pisza do mnie mòwiac, ze dzieci beda chodzily po Wezuwiuszu...nie wiedzac, ze jest to conajmniej ryzykowne raz , ze miasta tam sie znajdujace to siedliska camorry oraz, ze wejscie na Wezuwiusz powyzej tysiaca metròw jest platne i dla 4 osòb wynosi (dowòz plus krater ) okolo 90 euro. Dobrze byloby pamietac, ze w Rzymie jest bardzo trudno znalezc nocleg (nie mòwie o kempach) ponizej 50 euro na glowe, w pòlnocnych Wloszech za 40 a u nas na poludniu za 30. na osobe i dzien. Nalezy wziac pod uwage, ze i ceny benzyny sa wyzsze, autostrady platne, wejscia do muzeòw drozsze niz w Polsce, ròwniez jedzenie. Wiec zanim sie wykupi tani lot trzeba przedtem zrobic sobie kosztorys i odpowiedziec sobie samemu czy mnie na to stac. Bo niekiedy ja sie wstydzilem, za niektòrych turystòw, ktòrzy zamawiali w restauracji jedna pizze na 5 osòb...kelner nawet dosc sprawnie ja podzielil, ale z usmiechem powiedzial po ich wyjsciu: polskie dziady. Udziele informacji, ale na pytania powazne , bowiem sa i osoby, ktòre w tym okresie mysla sie opalac na plazy, nie w tym okresie mozna sie opalac
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron