Nieprzeczytane posty

Sardynia

1
Nie bede pisal o poszczegolnych miastach w temacie tylko ogolnie o Sardynii.

Mieszkalem na wyspe La Maddalena przez 4 lata. Piekna wyspa, niewygodny dostep (prom), lecz warto odwiedzic dzikie plaze, ktore sa piekne i czesto jestesmy na nich tylko sami. Nie ma oblezenia turystow. Wyspa jest polaczona z wyspa Caprera na ktorej swoj dom ma Garibaldi. Na Capri takze mnustwo dzikich plaz.
Na La Maddalena polecam "Spagetti Boat". Cena ~30 euro. Lodz ktora obwozi nas po archipelagu Santa Maddalena ktory sklada sie z 7 wysp. Lodka zatrzymuje sie na licznych plazach oraz kotwiczy w kilku miejscach w ktorych mozna poplywac. W cenie wliczony jest obiad. Wycieczka trwa ok. 5h.
Mozna tez wybrac sie na podroz na Korsyke, ale trzeba poszukac wiekszej grupy ludzi chetnych na wyprawe, poniewaz moze byc ona kosztowna. Mala motorowka ~100-150 euro bez operatora miesci okolo 6 osob, lub wieksza, 250 euro wraz z operatorem miesci 10+ osob. Jesli ktos szuka niezapomnianych wrazen i zastanawia sie czy warto wydac te pieniadze to przysiegam ze nie pozalujecie ani centa. Mozna zwiedzic archipelag La Maddalena oraz Korsyke i polnocne wybrzeze Sardynii w jeden dzien z perspektywy ktorej nie bedziecie w stanie opisac po powrocie z wakacji. Bardziej lazurowej wody nie widzialem nigdzie na swiecie a z zawodu jestem marynarzem i oplynalem spory kawalek swiata. Wierzcie mi na slowo. warto.

Inne miasteczko warte wspomnienia to Santa Teresa Gallura. Male urocze miasteczko z pieknymi plazami.
Kolejnym wartym uwagi miasteczkiem na polnocy Sardynii to Porto Cervo. To raj dla bogaczy. Mozna spotkac swiatowe gwiazdy pokroju Cameron Diaz, Bill Gates oraz inne gwiazdy show biznesu z calego swiata oraz rodziny krolewskie.
Kolejne miasto to Allgero. Wieksza metropolia jednak swietne miejsce dla turystow. Dobra baza wypadowa na cala wyspe. Na polnoc oraz na poludnie.

Polecam podroz samochodem po Sardynii, tym bardziej po bocznych drogach. Dostarczy wiele wrazen i pieknych widokow

I tak juz za bardzo sie rozpisalem.. ciezko jest zmiescic wszystko w jedym "poscie" wiec ciekawych zapraszam na priw.

Re: Sardynia

2
Bardzo ciekawy post.Plaże gdzie można odpocząć z dala od turystów,to temat dla mnie. :)

Skoro tak zachwalasz to znaczy że musi tam być naprawdę pięknie :)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Sardynia

3
Byłem na Sardyni zdaje się ze trzy lata temu. Mieszkaliśmy w Bosie przez 10 dni. Zgadzam sie że tak urokliwych plaż nie widziałem już nigdzie indziej. Ludzie są tam przemili, drogi - tak jak mój przedmówca zasugerował - szczególnie te poboczne - ogromnie urokliwe. Jest tylko jedna wada jeżdżenia samochodem - już po dwóch dniach (jako kierowca!) chciało mi się rzygać. Nie chodzi tu o nastrój - ale o najzwyklejszą chorobę lokomocyjną. Sryliony zakrętów i górek. Plus stale siedzący na ogonie autochtoni, wyprzedzający na zakrętach. Przygoda na całe życie.
Jedzenie fantastyczne, szczególnie gdy ktoś lubi owoce morza. Jak nie - to też coś dla siebie znajdzie. Gdyby ktoś się wybierał - to służe radą w miarę możliwości.

Re: Sardynia

4
Sardynia to moje kolejne marzenie, kolejny cel do zdobycia jeśli chodzi o Włochy, mam nadzieję, że uda mi się go zrealizować w przyszłym roku :) Miejsca, które podajecie na zdjęciach faktycznie przepiękne, nie wątpię, że na żywo też. Uwielbiam Włochy :)

Re: Sardynia

8
CIężko powiedzieć. Na wyjeździe zawsze używam tylko kredytówki, zwykłej karty uzywam tylko do wypłaty gotówki w bankomatach. Może być tak że pobiorą Ci z konta ten excess czyli najczęściej 600€ a potem zwrócą przy oddawaniu auta.

Re: Sardynia

9
No tak, jednak ja nie mam kredytowej i nie specjalnie chcę brać teraz..
A ma ktoś z forum sprawdzoną wypożyczalnie samochodów na tej wyspie gdzieś w Cagliari?
Z tego co widzę, chyba niewiele osób z forum miało okazję tam być. :roll:

Re: Sardynia

10
Jak wypożyczałem auto to wybrałem Europa Car bo mieli najlepszą ofertę. I z tego co pamiętam oni właśnie sciągnęli mi z konta kilkaset euro tytułem zabezpieczenia. Potem pieniądze wróciły na konto, ale tak czy inaczej były to środki zablokowane. Z mojego doświadczenia mogę polecić Hertza.
Sardynia i Włochy ogólnie to dość ciężki poligon dla kierowcy, szczególnie na bocznych drogach. Nie jest niczym szczególnym gdy ktoś cię wyprzedza przed, a nawet na zakręcie. Drogi są często bardzo kręte, i w niektórych miejscach szlajają się watahy bezpańskich psów. Trzeba być przygotowanym na ostre hamowanie i różne inne nieprzewidziane przygody jak na przykład pan machający ręką z okna traktora o zmroku - na szczęście zwolniłem bo okazało się że pan przewozi jakąś stalową belkę która jest ustawiona w poprzek i robi z aut kabriolety a przy okazji ledwo ją widać o tej porze.
Pamiętam też że Europa Car przy odddawaniu auta wnikliwie sprawdzała czy nie pojawiły się jakieś zadrapania czy wgniecenia. W Hertzu miałem taki przypadek że ktoś w ostatni dzień przejechał mi czymś po lakierze i bałem się że będę musiał za to płacić - ale nikt nie wnikał w takie pierdoły.
Więc wydanie na koczątku paru euro więcej może oszczędzić portfel w przyszłości.
I na koniec rada: gdy będziesz wynajmować auto obejrzyj je dokładnie z każdej strony i nanieś na formularz każdą ryskę - robię tak zawsze i dzięki temu unikam potencjalnych problemów przy zwrocie auta. Auta we Włoszech są niemiłosiernie poobijane. Na Sycylii mój formularz wyglądał jakby auto składało się z samych wgnieceń i rys (po moim wnikliwym sprawdzeniu)
I w miarę możliwości nie bierz Fiata. Miałem na Sycylii i kompletnie się nie sprawdził. Klima nie dawała rady i był problem z górkami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sardynia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości

cron