Nieprzeczytane posty

Czy Kopenhagen Card się opłaca

1
Witam serdecznie,
potrzebuję pomocy i porady czy Karta Kopenhaska się opłaca? wybieramy się z mężem na weekend do Kopenhagii patrzyłam na stronie ale nie mogę znaleźć jednoznacznej informacji co Karta zawiera a na co jest tylko zniżka... Może ktoś był i wie? podobno przy zakupie dołączona jest książeczka/ broszurka z inforamacją... Ciekawa jestem jakie Muzea zawiera czy Oceanarium jest na Karcie...
Chciałabym jeszcze podpytać co dla Was było najfajniejsze podczas zwiedzania Kopenhagi? co byscie z pewnością chcieli zobaczyć jeszcze raz, czego nie mozna ominąć?

Re: Czy Kopenhagen Card się opłaca

3
Witaj

Kupując ową kartę trzeba zwrócić uwagę na najważniejszą kwestię. Co zamierzamy zwiedzić oraz czy zamierzamy korzystać z transportu. Karta jest opłacalna jeśli będziecie cały czas używać transportu i zwiedzicie więcej niż kilka najdroższych muzeów lub atrakcji dziennie. Zniżki na restauracje oraz cześć wycieczek jest tylko chwytem marketingowym, zniżki ok 10% to niewiele.

Jak będziesz mieszkać w ścisłym centrum to większość miejsc można zwiedzić na piechotę wiec transport odpada

Spróbujmy przeanalizować

Optymalny czas to powiedzmy 72 godzin cena 67 euro

w cenie mamy transport ( całodniowy bilet ok 11 euro os - na 3 strefy ) czyli 33 euro

Najdroższe atrakcje które są wliczone

wycieczka po kanale 10 euro
Tivoli ok 26 euro
Główne pałace ok 10- 15 euro czyli dwa pałace daje nam 20 lub 30 euro
Akwarium jest darmowe z kartę i piekielnie drogie normalnie ( 21 euro )
Muzeum Glyptotek ( darmowe we wtorek- polecam )

Powyższe atrakcje można spokojnie zwiedzić w trzy dni

A zatem karta kosztuje 72 euro atrakcje 126 . Różnica jest a jak weźmiemy zniżkę na autobus hop on lub dodamy jeszcze jedną z najdroższych innych atrakcji to już jest naprawdę fanie
Najlepiej opłaca się karta na 72 godziny. Przy założeniu zwiedzania ok 6 najdroższych atrakcji + transport wychodzi dużo taniej

Polecam poniższy kalkulator, choć ceny mogą być zawyżone

http://www.copenhagencard.com/?ld=0&currency=eur


Prawy dolny róg, zaznaczamy atrakcję, idziemy dalej wybieramy opcję 72 i mamy różnice w cenie ( moje wyliczenia są manualne :) :) )

Alternatywnie mam gotowy plan na 3 dni bez karty, napisz na pm prześle ci jeśli chcesz, może ci się przyda

Polecam zakupy w hipermarkecie jak będziecie mieli kartę całodniowa na metro pojedzcie do stacji Orestad ( tuż obok po prawej stronie jest duża galeria handlowa a ceny o niebo lepsze niż w centrum. Metro z samego centrum jedzie ok 10 minut. Zrobiłem zakupy na 3 śniadania i miałem możliwość spróbować lokalnego jedzenia w normalnej cenie. Kawka + 2 ciasta w kawiarni w centrum 160 koron, ceny mnie dobiły. Oczywiście można taniej ale trzeba szukać, centrum handlowe i zakupy obowiązkowo.

Polecam także temat:

viewtopic.php?f=112&t=9034
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kopenhaga”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości