Nieprzeczytane posty

Tropem muzeów :)

1
Kopenhaga jednym kojarzy się z Syrenką, kolorowymi domkami i rowerami, innym z Carlsbergiem i słynną zmianą warty. Jest to jednak także ważny ośrodek designu, architektury i sztuki skandynawskiej! Ekspozycje Duńskiego Muzeum Sztuki i Wzornictwa to niewyczerpane źródło inspiracji, a w Czarnym Diamencie, czyli "dobudówce" Biblioteki Królewskiej można zobaczyć np. oryginał Biblii Gutenberga czy rękopisy H.C. Andersena. Znacie więcej takich perełek w Kopenhadze? :)
Obrazek

Re: Tropem muzeów :)

2
w związku z tym, że podczas mojego pierwszego pobytu w Kopenhadze byłam dzieckiem, to miasto to na zawzze kojarzyć mi się będzie z ogrodami Tivoli.
Obecnie też chętnie tam zajrzę. Polecam również zobaczyć Katedrę Najświętszej Marii Panny, Kościół św. Ducha, czy Wielką Synagogę.
Ciekawostką, choć nei muzealną, jest wg mnie Christiania - Wolne Miasto. W Christianii panuje bezwzględny zakaz filmowania i robienia zdjęć miejscowym. Warto także wiedzieć – by uniknąć kłopotów i zatargów – o zasadzie zakazu biegania po dzielnicy. Osoba, która biegnie po ulicach Christianii, często postrzegana jest przez mieszkańców, jako złodziej lub policjant. Do Wolnego Miasta można się aktualnie dostać poprzez dwa główne wejścia, przez duże oznaczone bramy. Według prawa mieszkańców cała dzielnica jest wyłączona z ruchu drogowego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kopenhaga”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

cron